Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Куди піти навчатися?

Категорія: Життя
Куди піти навчатися?Це питання стає актуальним не лише для майбутнього студента, але і для всіх членів його сім'ї і починає турбувати вже з 8 класу. У першу чергу потрібно відповісти на ряд питань. Які здібності і навички є у абітурієнта? Які спеціальності найбільше затребувані на ринку праці сьогодні, і які будуть потрібні через п'ять років? Де буде можливість, влаштуватись після закінчення вищого навчального закладу? Де заробіток вище, умови краще?

На сьогоднішній день ринок праці у всій Європі відчуває перенасичення фахівцями з економічною та юридичною освітою. Компанії і державні установи не можуть забезпечити кожного професіонала місцем роботи та гідною заробітною платою. Поширеним серед випускників інститутів і університетів є феномен відмови працювати за фахом. Наприклад, ті, хто отримав професію педагога покидають сферу діяльності менше ніж через п'ять років. Фахівців начебто вистачає, і державні замовлення виконуються, а працювати нема кому. Престижність учительської кваліфікації з кожним роком знецінюється, навантаження і відповідальність зростає, умови праці погіршуються, заробітна плата не велика.

Найбільш затребуваними є фахівці ІТ - сфери, а також професії інженерів-хіміків, біологів, (а саме технологів різних профілів діяльності), геологів, фахівців тваринницького і сільського господарства, працівників медицини. З представниками медичних спеціальностей ситуація схожа з учительської. Рівень професійного вигорання дуже високий, а профілактика і реабілітація державою не передбачено.

Що стосується інженерних спеціальностей, то протягом останніх років простежується небажання студентів вступати на ці факультети. Але розвиток технологій конструювання, винаходи широко впроваджується серед підлітків в школі, дітям прищеплюються навички логічного і просторового мислення, розвивається моторика. Прогнозується, що вже через кілька років привабливість інженерних професій зросте в кілька разів.

Промоніторивши запити ринку праці на найближчі кілька років соціологи зробили висновок, що професії сфери IT - технологій залишатимуться домінантними досить великий проміжок часу, так як комп'ютерні технології поширюються і впроваджуються повсюдно.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: