Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Життя » Як вибрати моторне масло для автомобіля

Як вибрати моторне масло для автомобіля

Категорія: Життя
моторне масло
Кожен, у кого є авто, особливо, ті, хто придбав його нещодавно, цікавляться, як забезпечити довгу й надійну роботу двигуна. Одним із ключових моментів є своєчасна заміна масла. Особливо це важливо знати тим, хто купив старий автомобіль або ж, навпаки, тем, чия новенька й блискуча машинка збирається на перше ТО.

Які моторні масла потрібні нашим двигунам?Кожен, у кого є залізний кінь, особливо, ті, хто придбав автомобіль недавно, цікавляться, як забезпечити довгу й надійну роботу двигуна. Одним з ключових моментів в цьому не надто складному справі є своєчасна заміна масла. Особливо це важливо знати тим, хто купив старий автомобіль або ж, навпаки, тем, чия новенька й блискуча машинка збирається на перше ТЕ. Великий асортимент масел скоріше вводить автомобіліста в ступор, очі розбігаються і думки плутаються. Але в цьому питанні важливо зробити правильний вибір, адже масло забезпечує довге і щасливе життя двигуна.
Види моторних масел
Перед тим як щось порадити Donlcc пропонує розібратися з тим, яке буває моторне масло, і познайомитися з загальноприйнятою класифікацією і умовними позначеннями. І почнемо з видів масел.
Мінеральне масло виробляється шляхом перегонки та очищення нафти, синтетичне створюється синтезом газів. Напівсинтетичне, як випливає з назви, є їх сумішшю. Існує ще гідрокрекінгове масло, йому ми приділимо увагу трохи пізніше.

моторне масло


Можна зустріти назву нафтові масла, виробляються з нафти шляхом рафінування та дистиляції. Вони містять багато присадок, і досить швидко втрачають свої властивості. Є три види мінеральних масел - парафінові, нафтенові і ароматичні. Вони розрізняються будовою входять в їх склад вуглеводнів (парафіни, нафтени, ароматичні сполуки). Найбільш придатні для виробництва мастил парафінові базові масла, у них кращі характеристики по щільності та температурі.
Сірка, яка міститься у вихідній сировині, відповідає за окислювальні властивості масла. Якщо вміст сірки становить до 1%, то інтенсивність зносу деталей двигуна буде менше. Якщо сірки більше, то її потрібно видаляти з вихідного сировини, що призводить до подорожчання кінцевого продукту.
Це найдешевший варіант, хоча і вимагає частої заміни. З-за не дуже хороших своїх якостей, даний вид моторного масла рекомендується застосовувати, якщо тільки не мається на увазі робота двигуна у важких умовах. На старих вітчизняних автомобілях застосування «мінералки» доцільно, оскільки вона більш в'язка, отже, не буде підтікати у випадку, наприклад, старих зношених сальников.

моторне масло


Синтетичне мастило Синтетичне моторне масло Castrol проводиться шляхом синтезу визначених хімічних сполук для додання продукту бажаних властивостей. «Синтетика» володіє рядом значних переваг перед «мінералкою»:

- велика плинність дозволяє зменшити тертя між деталями, що в підсумку приводить до збільшення потужності і зниження витрати палива;
- низька температура прокачування, тобто двигун буде справно і без перевантажень працювати при низьких температурах;
- висока температура випаровування, тобто масло не буде чутливо до нагрівання і перегріву;
- хімічна стабільність масла - його експлуатаційні характеристики не змінюються, оскільки масло в процесі роботи двигуна не окислюється і не парафінізіруется;
- великий термін служби.

Всі ці безперечні переваги призводять до того, що синтетичні автомасла в рази дорожче мінеральних. Застосування «синтетики» виправдовує себе там, де умови експлуатації далекі від ідеальних: низькі і високі температури, великі навантаження на автомобіль.
Компроміс між цими двома видами моторних масел - це напівсинтетичні (інакше кажучи, частково синтетичні) і гидрокрекинговые олії. напівсинтетичне моторне масло Helix Частково синтетичне отримують змішуванням якісних мінеральних (нафтових) і синтетичних базових складових. В результаті буде масло дешевше, ніж повністю синтетичне, і з кращими експлуатаційними характеристиками, ніж мінеральне. Застосування «напівсинтетики» доцільно в помірному кліматі при помірних навантаженнях.
Ще один варіант поліпшення характеристик мінерального масла - це гідрокрекінг, при якому відбувається «вирівнювання» вуглеводнів, шляхом перегрупування атомів, що призводить до отримання ізомерів. Недолік методу полягає в тому, що ізомеризація йде і у зворотному напрямку, тому гідрокрекінгове масло виходить близьких за якістю до «синтетиці», але і швидко старіє, втрачає свої властивості. Несумлінність виробника може призвести до того, що Ви придбаєте таке масло, вважаючи його синтетичним, хоча, по суті, воно є мінеральним, з поліпшеною структурою молекул та комплексом присадок. Заплутатися дуже легко, особливо враховуючи, що наприклад масло з начебто єдиною назвою Castrol TXT Softec Plus може бути і синтетичним, і на мінеральній основі (тобто отримано шляхом гідрокрекінгу). Ми радимо просто бути уважніше при покупці і ретельно вивчити етикетку.

Класифікація моторних маселВибираючи масло («синтетику», «напівсинтетику», «мінералку»), пам'ятайте про рекомендації виробника Вашого автомобіля. Масла класом вище рекомендованого можуть бути несумісні з неновою конструкцією двигуна.

Класифікація моторних масел по в'язкості SAEмоторне масло


Класифікація моторних масел по в'язкості SAE В'язкість масла - це одна з основних його характеристик. Від неї залежить в першу чергу легкість пуску холодного в морози. Дана специфікація є міжнародним стандартом і застосовується повсюдно. Вона визначає три роду моторних масел по в'язкості: зимовий, літній і всесезонне.

Зимове масло позначається літерою «W» і числом перед нею (від англ. «winter» - зима): SAE 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W.
Літнє масло позначається просто числом: SAE 20, 30, 40, 50, 60.
Всесезонне, як Ви вже, напевно, здогадалися - це комбінація позначень літніх і зимових видів, наприклад, часто використовувані SAE 5W30, SAE 10W-40.

«Зимовий» індекс позначає, до якої мінімальної температури рекомендується використовувати масло. Тут потрібно скористатися простою формулою: з зимового індексу віднімаєте 35 і отримуєте цю саму мінімальну температуру. Наприклад, для моторного масла з індексом SAE 10W40 нижня межа температури (-25 градусів). Це правило справедливо для мінерального моторного масла, і неактуально для синтетики.

Класифікація моторних масел за експлуатаційними властивостями
Взагалі кажучи, є дві системи - американська і європейська. Обидві вони визначають галузі використання моторних масел, але друга більш сувора. Належність олії до певного класу встановлюється з допомогою випробувань в двигунах або стендах, моторних установках. Оцінюються миючі, протизносні, антикорозійні, антиокислювальні та ін. властивості сертифікуються масел.

Класифікація APIмоторне масло


Класифікація API (American Petroleum Institute - Американський інститут нафти) має дві категорії масел: «S» (service) і «З» (commercial). Для бензинових двигунів призначені масла категорії «S», а для дизельних і, відповідно, категорії «C». В умовних позначеннях на етикетці ви побачите двухбуквенное значення: першою буде «S» або «C», друга - літера латинського алфавіту використовується для позначення якості моторного масла (чим далі від початку алфавіту, тим краще масло). Застарілі на сьогодні класи масел (SA, SB, SC, SD, SF - для бензинових і CA, CB, CC, CD - для дизельних) на сьогодні зустрічаються вкрай рідко, а з маркуванням «A», «B» взагалі не виробляються. Масла, що відносяться до цих перерахованих класів, мають відносно низькими експлуатаційними показниками, і випускалися для двигунів, які були менш вимогливі до якості масла. Немає нічого страшного в тому, що замість масла класу SD або SF ви заллєте масло класом вище, наприклад, SG. Класифікація випускаються на сьогодні моторних масел по API виглядає наступним чином:

Для бензинових двигунів: SG (1989), SH (1993), SJ (1996), SL (2001), SM (2004) - в дужках зазначено, для двигунів починаючи з якого року випуску рекомендується даний клас масел.
Для дизельних двигунів: CD (1955), CD-II (1987), CE (1987), CF (1994), CF-2 (1994), CF-4 (1990), CG-4 (1995), CH-4 (1998), CI-4(2002). Цифри 2 і 4 означають, що масло призначається для двох і чотиритактних двигунів відповідно.

Якщо на етикетці нанесено відразу обидві маркування (SJ/CH-4), значить масло є універсальним і може застосовуватися як у бензинових, так і дизельних двигунів. Крім цього у класифікації API використовується маркування EC1, EC2 - так позначаються масла, що володіють енергозберігаючими властивостями, і чим більше цифра, тим вище відсоток економії палива.

Класифікація AЄВAКласифікація AЄВA (Асоціація Європейських виробників автомобілів), що з'явилася в 1996 році більш повно характеризує області застосування моторних масел і приділяє більше уваги протизносні властивостями масел. Масла маркіруються буквою (А - для бензинових двигунів, В і Е - для дизельних ) і цифрою (чим вона більше, тим краще характеристики масла). Через дефіс вказується рік затвердження або зміни специфікації. Специфікації приведені нижче, групи перераховано по мірі поліпшення експлуатаційних характеристик:

Масла для бензинових двигунів легкових автомобілів, мікроавтобусів, фургонів: А1-96, А2-96, А3-96, А4-98, А5-2002.
Масла для дизелів легкових автомобілів, мікроавтобусів, фургонів: B1-96; B2-96; B3-96, B4-98, В5-2002.
Масла для двигунів важких вантажівок, автопоїздів: E1-96, E2-96, E3-96, E4-98, Е4-99, Е5-99.

Починаючи з 2004 року в AЄВA з'явився новий клас масел C, придатний для використання в бензинових, і в дизельних двигунах.

Так яке масло вибрати?моторне масло


Отже, існує кілька видів масел, поділюване за принципом його виробництва (мінеральні, синтетичні, напівсинтетичні і гидрокрекинговые). Крім того, кожен з видів класифікується їх по в'язкості і експлуатаційним властивостям. Щоб не заплутатися у всьому цьому і вибрати відповідне масло, зазвичай радять звернутися до керівництва з експлуатації автомобіля - часто виробники вказують, якими характеристиками має володіти масло для двигуна вашого авто.
Звичайно, потрібно прагнути підібрати масло, за своїми властивостями максимально близьке до рекомендованого, але при цьому важливо орієнтуватися і на конкретний мотор, його вік, умови експлуатації. Тому потрібно враховувати: Моторні масла

- тип двигуна, а також рік створення двигуна (не плутайте з роком випуску автомобіля);
- умови експлуатації автомобіля, які можуть бути:
- середні (стандартні помірні навантаження «місто-траса» в помірному кліматі);
- важкі (перевезення вантажів, бездоріжжя, спортивні змагання, тропічний або північний клімат);
- ступінь зносу двигуна (або орієнтуючись на пробіг) може бути:
- сезначительной - до 75 тис. км;
- середній - 100-150 тис. км;
- підвищений знос понад 150-200 тис. км.
- сумісність застосованих у двигуні матеріалів з конкретними видами масел.

моторне масло


Наприклад, у старих моторах ВАЗа сальники та прокладки, виконані з нітрильної гуми, не сумісні з сучасними синтетичними маслами. Якщо замінити ці деталі аналогами з більш досконалих матеріалів, то можна спробувати залити і «синтетику».
Тут Мірсоветов підкреслить ті моменти, які часто не враховують і тому роблять помилки при виборі моторного масла. Погодьтеся, безглуздо брати зимове масло, якщо в холодну пору року Ваш автомобіль стоїть в гаражі. Важливо брати до уваги час роботи і стан мотора - немає сенсу лити «синтетику» двигун «на останньому подиху» - це його не реанімує, потрібні інші засоби. І, звичайно ж, шкода застосовувати дешеву «мінералку» для сучасного і потужного двигуна.

Чому важливі рекомендації автовиробникамоторне масло


Дотримання рекомендації виробника в частині використання моторного масла - це гарантія того, що двигун автомобіля буде справно працювати Дотримання рекомендацій виробника в частині використання моторного масла - це гарантія того, що двигун автомобіля буде справно працювати.
Якщо рекомендується масло 10w-40, то залити 10w-50, в принципі, можна, але пам'ятайте, що воно буде більш в'язким при високих температурах (коли двигун прогрівся і працює). А це в свою чергу призведе до недостатнього змазування певних елементів механізму, і як наслідок - підвищена витрата палива і прискорений знос двигуна в цілому. Використання масла 15w-40 може призвести до ускладнень при пуску двигуна в морози, але якщо Ви живете в теплій країні, де мінімальна температура не опускається нижче -5 градусів - використання такого масла допускається.
Взагалі кажучи, використання моторного масла набагато більш в'язкого, ніж рекомендовано, загрожує небажаними наслідками, коли воно (неважливо, при пуску, або в робочому режимі) буде гірше прокачуватися масляним насосом по системі змащення до частин, що мають велике тертя. Це так зване «масляне голодування» мотора. Якщо ж взяти більш плинне олія, ніж рекомендує виробник, то наслідком цього буде підвищений знос (гірше змащувальні властивості) і можливі витоку масла через зазори конструкції.
Тому автовиробник, як правило, вказує середні значення класу в'язкості SAE і часто призводить поправку на умови експлуатації.
Буває і так, що в керівництві по експлуатації вказується конкретна марка масла, як наприклад, оригінальне масло Toyota для однойменних автомобілів або специфікації виробників, наприклад, GM 6094M (General Motors), WSE-M2C 9 (Ford). Що робити в таких випадках? Якщо ваша техніка знаходиться на гарантії, краще знайти масло зазначеного типу у дилера або в сервісному центрі, щоб не мати згодом проблем бюрократичного характеру по гарантії. Якщо ж гарантійний термін закінчився, можна заливати і інші марки масел з підходящими характеристиками. При цьому двигун потрібно буде попередньо промити - як при переході на інший тип масла.

Умови і особливості експлуатаціїМоторне масло повинне зберігати свої в'язкісні властивості в певному діапазоні температур і при конкретних умовах експлуатації. Більшість масел зараз всесезонні, але можливо вибирати окремо для зими і для літа.
При виборі сезонного масла орієнтуємося, як зазвичай на рекомендації виробника і робимо поправку на клімат.
Моторне масло повинне зберігати свої в'язкісні властивості в певному діапазоні температур і при конкретних умовах експлуатації Зимове масло повинно забезпечувати запуск двигуна в холодну пору року, отже, добре прокачуватися по системі змащення при низьких, найчастіше, негативних температурах. Найкращим з цієї точки зору є масло класу в'язкості 0W, воно зберігає кращу текучість при низьких температурах. Застосування таке масла допускається, за винятком тих випадків, коли це не рекомендується самим виробником автомобіля. Також при виборі масла, потрібно орієнтуватися на умови експлуатації, зберігання: якщо автомобіль ночує в теплому гаражі, і холодний пуск в -30 йому не загрожує, можна заливати масло SAE 0W, а більш в'язке.
При виборі «літнього» масла упор робиться на здатність масла зберігати в'язкість і добре змащувати і охолоджувати тертьові деталі двигуна. Це запобігає посилений знос і знижує ймовірність перегріву і заклинювання двигуна в спеку, в пробках (коли двигун не охолоджується і температура зростає ще сильніше). Виробники автомобілів рекомендують зазвичай клас 40 - середнє за характеристиками масло для середньої смуги Росії, Європи. У важких умовах експлуатації, наприклад, в екваторіальних і тропічних областях рекомендується використання масел з «літнім» класом 60.
Сезонне масло зараз зустрічається рідко, і виробники (наприклад, Audi) рекомендує його використання тільки в якості тимчасового варіанту. У більшості ж випадків рекомендується використання всесезонних моторних масел з індексами 10W-40 або 5W-30.
Змішувати різні масла не рекомендується через можливу їх несумісності. Але при цьому Мірсоветов хотів би підкреслити, що якщо ви хочете перейти після зими з олії з індексом 5W-40 на масло 10W-40 і назад - таке поєднання можливе (якщо масло одного типу, і бажано від одного і того ж виробника).
І ще один момент, який також віднесемо до особливих умов. Багато машини сьогодні в цілях економії на вартості палива оснащуються газобалонним обладнанням. Крім того, що природний газ істотно дешевше бензину, він дозволяє збільшити пробіг між замінами масла в півтора-два рази, за рахунок того, що в ньому відсутня «рідка складова», що призводить до зміни властивостей моторного масла. Для використання в таких двигунах краще вибрати масло з «літнім» класом вище (наприклад, SAE 50).

Ступінь зносу двигунаВажливо знати, що в різний час свого життєвого циклу мотору потрібно різний масло. Так, для обкатки двигуна, коли деталі «притираються», на заводі заливається спеціальне масло, змінювати яке не рекомендується до певного терміну. Зазвичай це не найкраще масло, проте в нього додають спеціальні присадки, які покращують роботу деталей. В період обкатки краще застосовувати менш якісне масло, в тому числі мінеральне - це сприяє кращій припрацювання, ніж на хорошій «синтетиці», оскільки забезпечується більша тертя.
Після обкатки настає час переходити на більш якісне по в'язкості і температурної стійкості масло, адже це продовжить ресурс двигуна. Потім, доведеться знижувати характеристики моторного масла, оскільки при великому зносі витрата менш в'язкого мастила буде неухильно збільшуватися через протікання.
Таким чином, в'язкість обраного масла повинна відповідати не тільки рекомендацій виробника та умовам експлуатації, але і станом мотора: чим сильніше зношений двигун, тим більш в'язке масло доведеться використовувати (крім стадії обкатки).

Заміна, доливання масламоторне масло


Потрібно слідкувати за рівнем масла в двигуні і по мірі необхідності доливати В процесі експлуатації автомобіля періодично доводиться міняти і доливати масло. Зазвичай пробіг автомобіля на одній заправці масла повинен становити 10000 км. Частіше доведеться міняти масло, якщо двигун дизельний або при агресивній їзді, або в умовах коротких зимових поїздок. Масло може втратити свої властивості раніше часу в зношеному моторі («постаріти» в результаті попадання пилу, продуктів зносу, частинками, утвореними в результаті згоряння палива), і тоді його також доведеться замінити до строку. Але є також і масла з маркуванням LongLife (буквально - «довге життя»), його потрібно міняти після 15000-25000 км. Нагадаємо, що моторне масло потрібно міняти при зміні сезону (якщо у Вас не залита відповідна «всесезонка»). Також доведеться провести заміну масла, якщо Ви купуєте стару машину; а якщо не знаєте, що саме використовувалося колишнім господарем, то краще додатково промити (для цього також існують спеціальні масла).
Потрібно слідкувати за рівнем масла в двигуні і по мірі необхідності доливати - найкраще те ж саме. Як вже говорилося на Мірсоветов, змішувати моторні масла різних виробників не рекомендується, хоча й допустиме в крайніх випадках. При цьому частка нового, доливаемого масла не повинна перевищувати 15%, і цю суміш необхідно якомога швидше замінити. І вже тим більше не можна змішувати між собою олії різних видів: синтетичне з мінеральним (виключно в самих безвихідних випадках). Властивості масел при подібних змішуванні можуть погіршитися, або стати непередбачуваними із-за несумісності присадок. Допустимо змішувати синтетичне масло з іншими типами масел від одного виробника, тільки якщо він прямо це дозволяє.

Де купити автомасламоторне масло


Звичайно ж, краще всього купувати в спеціалізованому магазині. Ще краще - у офіційного партнера виробника масел. Звичайно ж, краще всього купувати в спеціалізованому магазині. Ще краще - у офіційного партнера виробника масел. Так є хоч якась гарантія, що Ви вбережете себе та свій автомобіль від підробок, які заполонили ринок. З одного боку, потрібно купувати продукцію перевірених фірм (BP, Castrol, Elf, Esso, Mannol, Mobil, Shell, Total, Лукойл, ТНК - і це ще не все!), з іншого боку - їх же й охоче підробляють. Так що потрібно при виборі проявити максимум пильності, і якщо є хоч найменші сумніви, то краще перестрахуватися і придбати моторне масло в іншому місці.
Вартість мінеральної моторного масла починається приблизно від $3 за 1 літр, напівсинтетичного - від $6, синтетичного - від $11. Це мінімальні ціни, і тут же доводиться орієнтуватися на свої фінансові можливості, так оптимальне моторне масло для Вашої машини може коштувати $20 і більше за 1 літр.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (3)
reithFaF 20 2018 07:18
diet magic losing weight gaining muscle
can trintellix cause weight loss
how many calories in bacardi white rum and diet coke
Best diet plan free online cf7885e
Resepi diet atkins sebulan a5e
Personal dietitian and trainer f7a6
Healthy diet meal plan to lose fat 926b3
Best ever weight loss exercises at home in urdu 1eec12a
mrfnkouqikpv
vyqodfufmzzw
hmkljzyvwcmh
tjjnosmureorence
healthy mixed drink recipes
the all new atkins diet revolution pdf download
caries dental dieta
Цитувати          1
JeaHops 14 2019 06:53
Viagra Apotheke Bestellen Real isotretinoin skin health overseas shop where to buy cialis online safely Acheter Viagra Dans Le Monde
Цитувати          2
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: