Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Життя » Проблема пошуку інформації в Інтернеті в системі професійної підготовки фахівців

Проблема пошуку інформації в Інтернеті в системі професійної підготовки фахівців

Категорія: Життя
Проблема пошуку інформації в Інтернеті
Web - (від англ. «павутина») метафорична назва світової мережі Інтернет.
Браузер (від англ. browser» - «оглядач») - програмне забезпечення, призначене для перегляду web-сторінок.
Навігація - орієнтування; в даному контексті - процес орієнтування в мережі Інтернет.
Селекція - відбір; в даному контексті - процес, супутній пошуку, який представляє собою відбір корисної інформації у середовищі різних інформаційних потоків.
Прихід інформаційного суспільства пов'язаний з рядом закономірностей, серед яких є невід'ємною проблемою орієнтування в інформаційних потоках.
Фундаментальним середовищем пошуку, відбору і первинної інтерпретації практично корисної інформації, яка часом повсюдної інформатизації поступово витісняє інші джерела інформації, є середовище мережі Інтернет.
Складовою основою контингенту, який має проблеми в системному пошуку, відборі й інтерпретації практично корисної інформації, є студенти, викладачі та молоді науковці.
Проблема пошуку, відбору і первинної інтерпретації інформації в мережі Інтернет базуються на існуванні безлічі шахрайських сайтів, які потребують неправомірної платної реєстрації, або сайтів, які шкодять програмному забезпеченню комп'ютера. Проблему пошуку також ускладнює існування маси web-сторінок, які мають своєю метою поширення реклами, як «наживки» використовуючи наукову літературу або помилково представляючи себе науковим джерелом. Також існує маса сайтів, інформаційну цінність яких можна позиціонувати як спірну з різних причин: приуроченість до залежного дослідженням, розташовані поза межами наукового дискурсу.
Гіпотетично можна припустити, що середовище мережі Інтернет володіє особливими закономірностями структурування. На основі експлікації даних закономірностей можна сформулювати принципи функціональної структури мережі Інтернет.
Експлікація цих принципів дозволить створити теоретичну базу для формування спецкурсу з інформаційного орієнтування в мережі Інтернет для студентів, викладачів і молодих вчених.
Обґрунтування формальної і змістової сторін такого курсу, а також моделювання ймовірних проблем, пов'язаних з його створенням, - перше перспективне завдання даного дослідження.

Проблема пошуку інформації в Інтернеті


Однією з проблем формування курсу є ймовірне конфронтаційне положення шуканої інформації з законом про авторське право. Іншими словами, перед упорядником стоїть проблема розрізнення шуканої інформації незаконного типу розповсюдження від законного. Ця проблема передбачає практичну неефективність модельованого курсу у зв'язку з відсутністю легітимності значущої частини свого предмета. Однак оскільки в багатьох державах законодавство в сфері авторства в мережі Інтернет знаходиться в динамічному стані, в тому числі і в Україні, модельований курс має ймовірність бути вельми корисним.
До вищевикладеної гіпотези про особливі закономірності структурування мережі Інтернет, що практично дуже корисно для формальної і змістової сторін модельованого курсу, можна запропонувати наступні принципи:
По-перше, це типологія сайтів. Складно сперечатися, що web-сайти не мають чіткої класифікації. Тому до предмета модельованого курсу слід віднести логічну і аналітичну типологію інформаційних сайтів по критеріях їх функціональних особливостей, тематичної завантаженості, внутрішньої цілеспрямованості, а також за критерієм корисності селектору.
По-друге, розгляд реклами як першорядної інтенції більшості інформаційних джерел. Сфера реклами невід'ємно межує з таким аморальним явищем як обман. Фіксуючи розвиток рекламного обману, можна виділити основні види даного явища, що в практичному сенсі запропонованого курсу сприятиме ідентифікації «помилкових» сайтів.
По-третє, зі сферою «рекламного обману» межують інші способи «наживи» в мережі Інтернет. Вони досить різнобічні, і, завдяки загостренню уваги на основних віхах їх змін, селектор знайде можливість на основі отриманого досвіду розрізняти все нові і нові «обманні маневри» мережевих шахраїв. Приклади таких «маневрів»:
Приклад 1. Ми качаємо файл без додаткових перешкод - не потрібно вводити символи «капчі», не потрібно переглядати протягом певного часу сайти рекламодавців, за рахунок рекламування яких живе сайт розробника, тощо. Однак після скачування файлу з'ясовується, що архів вимагає пароль, який можна отримати після відправлення платного SMS (що сумно - не автору скачуваної програми або завантаження тексту, а людині, що намагається заробити на його праці). До вірогідного ідентифікатора такого типу мережевого шахрайства можна віднести надзвичайно швидку - практично моментальну завантаженість сайту і простота в його навігації, а також упереджена дизайн сторінок.
Приклад 2. В мережі присутній корисний сайт «Синонімайзер», який швидко завантажується і на ньому майже відсутня реклама. Однак в мережі можна знайти масу сайтів-калік, які мають схожі адреси, як то: «sinonimaizer.ru», «synonymajzer.ru» тощо, які мають, на відміну від автентичного сайту, рекламну навантаженість і невисоку швидкість роботи.
Приклад 3. Ми відшукали потрібний нам файл, однак для того, щоб завантажити, необхідно ввести символи «капчі». Ми вводимо, і нас перекидає на іншу сторінку. На ній розташований великий напис «завантажити» або «download» (від англ. «завантажити» - завантажити). Ми натискаємо на це посилання-наживку і потрапляємо на сторінку закачування сторонньої програми або потрапляємо на рекламний сайт. Шукане нами посилання було трохи нижче і виглядало скромніше.
По-четверте, також дуже важливою темою для модельованого курсу є проблема копірайтингу. Існує така перманентна характеристика сайту, як його популярність. Для того щоб претендувати на дане іменування, він повинен виконати одну з умов - знайти свою унікальність. Це досягається шляхом опублікування на його сторінках унікальних статей. Оскільки в програмному середовищі мережі Інтернет унікальність визначається шляхом створення послідовності символів, а не сенсів, одна і та ж стаття може бути написана десятками тисяч разів, якщо багато слів у них замінити синонімами.
Копірайтинг позиціонує себе як професійна діяльність з написання текстів, які найчастіше використовуються в якості рекламних та презентаційних. Одержувані в результаті копірайтингу тексти, часто претендують на професійну думку. До речі, замінювати слова синонімами - справа нехитра, особливо за умови існування таких послуг як сінонімайзери. Тому грошово вигідним копірайтингом найчастіше займаються не фахівці. В процесі пошуку навчальної і наукової інформації, селектор повинен розрізняти копирайтингові статті, зобов'язаний знати де вони найчастіше зустрічаються.
Найперший інструмент, з яким web-шукач зустрічається, це пошукові служби. Існує багато пошукових служб, що володіють своїми специфічними рисами, які можуть бути корисними в різних обставинах («Яндекс», «Google» та ін.) Найважливішою складовою умінь користуватися пошуковими системами є знання мови запитів.
У пошуку наукової літератури для курсових робіт важливо знати локальний набір Інтернет-сайтів, які спеціалізуються на шуканої проблематики. В мережі є багато додатків (надбудови) для браузерів, що спрощують web-навігацію. Прикладом такої надбудови може служити кнопка «Знайти схожі сайти».
Крім цього, необхідно вміти ефективно орієнтуватися на майданчику самого сайту. Зазвичай сайт складається із стандартного набору розділів. Крім цього, є ряд служб, які допомагають у навігації: пошук по сайту, мапа сайту та ін.
Крім описаного інструментарію, важливою складовою змісту модельованого курсу є знання функціональних можливостей браузера і налаштування його під персональні потреби.
По-шосте, обов'язковою складовою змісту даного курсу має стати особливий алгоритм систематизації пошукової діяльності, що передбачає чітку постановку мети, безперервну рефлексію та вміння корегувати напрямок пошуків.
На основі вищевикладеного, можна прийти до висновку, що мережа Інтернет володіє особливими принципами структурування, і що знання цих принципів підвищує ефективність орієнтування в порогах і вирах інформаційних потоків.
Проблема пошуку інформації в Інтернеті
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: