Розлучення через суд з іноземцем в Україні
Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Життя » Розлучення через суд з іноземцем в Україні

Розлучення через суд з іноземцем в Україні

Категорія: Життя
Розлучення через суд з іноземцем в Україні
Якщо пара встигла обзавестися дітьми, то орган РАЦС шлюб не розірве - тільки суд. Справа в тому, що в даному випадку можуть порушуватися права дітей. Тому суд повинен переконатися, що такого не станеться - і лише після цього винести рішення про розлучення.
Подружжю доведеться піти в суд і заповнити спільну заяву. Крім заяви потрібно буде подати копії паспортів та ідентифікаційних номерів подружжя, квитанцію про оплату держмита і так далі. Якщо подружжя укладали угоди про дітей або майно, шлюбний договір - їх також необхідно додати, так як їх наявність суттєво прискорює процес розлучення.
Угода про майно - це домовленість між подружжям, яка частина майна і зобов'язань відходить після розлучення кожному з них. Угода має бути завірене нотаріусом. Якщо умови угоди не порушують прав подружжя або третіх осіб, то суд легалізує його.
Угода про дітей - документально оформлена домовленість між подружжям про те, як буде здійснюватися виховання та утримання дітей після розлучення. Як правило в ньому вказується з ким житиме дитина, хто йому буде платити аліменти, обговорюється графік зустрічей другого з батьків з дитиною, розписуються питання культурного, морального, навіть релігійного виховання. Нерідко подружжя питання аліментів виносять в окрему угоду - і докладно домовляються про те, яким буде розмір аліментів, якою формою та в які терміни він буде виплачуватися і так далі.

Розлучення через суд з іноземцем в Україні


При складанні угод дуже мудро підключити юриста наприклад на сайті legal-services.kiev.ua - тоді менше ймовірність, що суд не погодиться з рішенням подружжя і скасує його.
Рішення про розлучення може бути винесено не раніше, ніж через місяць - це час дається подружжю на примирення. Рішення виноситься тільки після того, як суд переконається в тому, що ні майнових, ні інші права подружжя, їхніх дітей або третіх осіб не порушуються в результаті розлучення, а також у тому, що бажання розлучитися подружжя обопільне і не викликане яким-небудь тиском з боку.

Якщо розлучитися бажає лише одинРозлучення через суд з іноземцем в УкраїніОднак випадки, коли подружжя готові розлучатися і здатні до конструктивного діалогу вкрай рідкісні. Частіше всього лише один чоловік хоче розвестися - другий ж не докладає до цього ніяких зусиль. В такому випадку доведеться подавати заяву до суду - але не загальне, а позовну від одного з подружжя.
Очевидно, що судовий розгляд в цьому випадку буде набагато більш тривалим та болісним, адже ні про які домовленості між подружжям не йдеться і вирішувати, як поділити дітей і майно доведеться суду.
Як правило подружжя не звертаються до юриста - хіба що за консультацією. В деяких випадках це обгрунтовано, у деяких - ні. Але якщо мова йде про розлучення з іноземцем, то контроль з боку юриста необхідний.
Насправді закон України наділяє громадян інших країн тими ж правами і свободами, що й своїх підданих. Тобто розлучитися одним з описаних вище способів можна незалежно від того, чи є подружжя співгромадянами чи ні. Однак на практиці виникає безліч юридичних тонкощів. Деякі з них ми зараз розглянемо.

Для початку обговоримо ситуацію, коли обоє згодні на розлучення і у них немає спільних дітей. Що робити, якщо чоловік-іноземець зараз перебуває за кордоном? Чи потрібно йому приїжджати? Взагалі, це було б чудово - в такому разі складнощів буде набагато менше. Але необов'язково. Як зазначалося вище, якщо людина не може з поважних причин подати заяву особисто, він має право передати його через чоловіка. В даному випадку ця норма застосовується. Правда, ніхто не говорить, що застосувати її буде легко.Итак, чоловік-українець отримує в органі РАЦС заяву - обидві частини. Одну частину заповнює сам, другу пересилає за кордон. Отримавши документ другий чоловік переводить його на мову своєї країни, запевняє (і, якщо потрібно, легалізує) у нотаріуса і пересилає назад в Україну. Чоловік-українець переводить документ знову на український, запевняє і доставляє в РАЦС разом з іншими документами, необхідними для розлучення. Якщо чоловік-іноземець не може приїхати і на реєстрацію розлучення, то йому доведеться висловити згоду з тим, щоб це було здійснено без його присутності. Ця заява також пересилається за кордон, перекладається, завіряється, вирушає в Україну, перекладається, завіряється і, нарешті, подається в РАГС. Якщо все було зроблено правильно (що зовсім не обов'язково!) через місяць можна буде отримати свідоцтва про розлучення.
Як бачите навіть найпростіша процедура сильно ускладнюється, якщо одні з подружжя - громадянин іншої держави. Для того, щоб скоротити термін отримання розлучення, уникнути помилок та знайти впевненість у тому, що розлучення буде визнаний і на території іншої країни, краще відразу консультуватися з юристом. Ідеально було б найняти юриста на сайті http://legal-services.kiev.ua/ в якості представника - тоді взагалі не доведеться мати справу ні з папірцями, ні з організаціями, ні з чоловіком. Достатньо буде дати завдання і потім отримати на руки свідоцтво про розлучення.

Розлучення через суд з іноземцем в Україні


Друга ситуація - якщо є діти. Як пам'ятаєте, в цьому випадку потрібно подавати заяву в суд. По суті, послідовність дій така ж, як і в описаному вище випадку. Єдина відмінність - документів доведеться складати (і перекладати, і завіряти) набагато більше, адже угоди про дітей, майно, зобов'язання і тому подібні з категорії бажаних переходять у категорію обов'язкових. Відповідно і по термінах може вийти дуже довго. Крім того потрібно враховувати, що угоди потрібно буде складати не лише з урахуванням законів України, але і з урахуванням вимог законодавства іншої країни. Тому розумно підключити до справи юриста - щоб ненароком не порушити який-небудь закон.

Нарешті, третя ситуація - коли розлучення бажає тільки один. Найбільш складний і тривалий варіант. У цьому випадку кожному з подружжя потрібен адвокат. Так як розгляд обов'язково буде затяжним і важким, краще відразу передати адвокату представницькі повноваження - нехай краще він бігає за кожною несподівано знадобившихся папірцем.

До речі, може знадобитися чимало документів, які формально не потрібні. Приміром, в число документів, необхідних для розлучення, не входить довідка про реєстрацію чоловіка-іноземця на території України. На практиці ж цю довідку, як і ряд інших, вимагають - без них можуть навіть не прийняти позовну заяву. Юрист же добре розуміє, чого можна очікувати і зможе спустити на гальмах більшість труднощів.

Якщо обидва за кордоном, як тоді провести розлучення з іноземцем?
А що робити, якщо обоє з подружжя в даний момент перебувають за кордоном? Наприклад, українка вийшла заміж за іноземця, переїхала до нього, знайшла роботу і друзів. Через деякий час подружжя зрозуміли, що жити разом не хочуть і бажають розірвати шлюб. Однак їхати в Україну немає ні сенсу, ні можливостей. З одного боку, це дуже накладно. З іншого - у обох подружжя є зобов'язання, якими вони не можуть знехтувати на невизначений термін. Приїхати в Україну, подати заяву і жити там не менше місяця? Це неможливо.
Приїхати, подати заяву, виїхати, потім знову приїхати - і так заради кожної папірці? Ще більш абсурдно. Що робити в такому випадку?
Виявляється, все дуже просто - потрібно розлучитися за місцем проживання, за законами тієї держави. Свідоцтво про розлучення потрібно буде запевнити і легалізувати на території України. З деякими країнами укладено договір, згідно з яким легалізація є обов'язковою. Потрібно дізнатися у юриста, як вчинити в конкретному випадку.
Тільки слід розуміти, що в деяких країнах процедура розлучення дуже складна, і буває простіше і дешевше приїхати в Україну для розлучення. Для того, щоб оцінити витрати, потрібно порадитися з юристом.
Розлучення через суд з іноземцем в Україні
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
Ellillisy 12 2018 20:24
Cheap Zentel Tablets In Australia buy generic cialis Tarif Levitra Acheter Lasix En Ligne Antabuse Buyantabuse
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: