Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Життя » Як правильно обрати юридичну компанію?

Як правильно обрати юридичну компанію?

Категорія: Життя
Як правильно обрати юридичну компанію?
З першого погляду, всі фірми, що надають юридичні, консалтингові послуги, здаються однаковими: схожі офіси, схожі послуги, схожа рекламна риторика.
Як клієнтові серед такого множинного, але часто одноманітного вибору визначити для себе того юридичного консультанта, який стане провідником і порадником в складному і суперечливому українському законодавстві?

Вибір юридичного консультанта є дуже важливим кроком для кожної компанії. Звичайно, велику роль грає реклама і постійне нагадування про себе в спеціалізованих виданнях, рейтингах і т.д. Але, на наш погляд, визначальними факторами для вибору юридичної фірми будуть її репутація, якість надаваних послуг і їх цінність для вашого бізнесу, професіоналізм команди, а також гнучкість в ціноутворенні.

Не претендуючи на те, що описаний нижче механізм відбору юридичної фірми може стати керівництвом до дії, ми хотіли б зупини тися на його основних етапах.

Визначення завданняЯк правильно обрати юридичну компанію?


Отже, перший етап полягає у визначенні, що вам необхідна юридична допомога сторонньої організації, а саме: у вас, у вашій компанії є завдання, сфера діяльності, яку ви самостійно та/або якісно не зможете дозволити. Такими завданнями можуть бути: спори з податковими, митними органами, господарські спори, складні договірні відносини, реструктуризація, продаж бізнесу і т.д. Іноді, залучення третьої сторони може бути обумовлено необхідністю збереження конфіденційності самої задачі, наприклад, проведення аудиту діяльності менеджменту.

Складання списку юридичних фірмВизначивши завдання, проведіть скринінг юридичних / консалтингових фірм - це допоможе звузити подальший вибір і стане другим кроком до вибору юридичного консультанта.

Юридичні фірми можна розділити на кілька видів:

- фірми, що надають консультації по загальним юридичним питань: - реєстрація юридичних осіб, консультування з питань трудового права, підготовка та рецензування договорів;

- фірми з вузькою спеціалізацією: в сфері фінансового і банківського права, права інтелектуальної власності, екологічного права, аграрного права;

- юридичні фірми, які надають консультації, як за загальним юридичних питань, так і спеціалізуються в окремих галузях.

Наприклад, в юридичній компанії "Імперія Юридичних Послуг" - law-service.net є самостійний юридичний відділ, що складається із 20 юристів, які спеціалізуються у всіх основних послугах: від трудового права до злиттів і поглинань. Всі разом: наявність юристів-судебников і податкових консультантів самого високого рівня - дає унікальну практику супроводження податкових і митних спорів.

Як правильно обрати юридичну компанію?


Крім цього, при виборі юридичної фірми необхідно враховувати такі критерії:

- чи повинна це бути міжнародна або велика національна фірма;

- чи повинна юридична фірма мати офіси в інших містах України, крім Києва;

- чи регіональна, місцева юридична фірма відповідати вашим потребам.

Зверніть увагу, що далеко не всі юридичні, консалтингові фірми використовують зовнішню, друковану рекламу для просування своїх послуг. Тому бажано не зупиняти свій вибір лише на тих фірмах, імена ви бачите в ЗМІ. Постарайтеся також використовувати свої накопичені знання, інформацію, отриману раніше на конференціях, семінарах, від ваших бізнес-партнерів, знайомих.

ЗустрічЯк правильно обрати юридичну компанію?


Визначивши п'ять-шість юридичних фірм, можна переходити до третьому етапу вибору: зустріч. Ніщо не замінить особисту зустріч - вона є ключем до розуміння, з ким ви будете працювати. Під час зустрічі виникає можливість оцінити:

- чи зможете ви встановити достатній рівень ділових відносин з юристами, щоб надалі покладатися на отриману від них консультацію;

- будуть сприймати ваші завдання як пріоритетні і хто буде їх виконавцем;

- чи є достатній досвід, знання для надання послуг;

- чи зможуть юристи надати вам консультацію, щоб вона була зрозумілою не тільки їм, але і, в першу чергу, вам.

Щоб під час першої зустрічі одержати максимально об'єктивну картину про юридичній фірмі, необхідно зробити невелику «домашнє завдання» - складіть список питань / план зустрічі.

Не чекайте, що під час першої зустрічі ви отримаєте відповіді на всі питання. Але що ви повинні очікувати від першої зустрічі - це чесні і реалістичні відповіді.

Після зустрічі, якщо є час, візьміть невеликий тайм-аут, проаналізуйте, хто був на зустрічі з боку юридичної фірми, чи буде вам комфортно працювати з цими юристами, ви отримали чіткі і прямі відповіді на ваші питання під час зустрічі, говорили з вами з розумінням і знанням ситуації.

Для прикладу змоделюємо таку ситуацію: у вашій компанії закінчилась планова податкова перевірка. За результатами перевірки компанії будуть донараховані суттєві грошові зобов'язання, пов'язані з угодами, які можуть бути кваліфіковані як «фіктивні». Вам необхідно оцінити ситуацію і прийняти рішення, оскаржувати або погодитися з рішенням податкового органу, а також оцінити потенційний ризик для керівника та головного бухгалтера.

План зустрічі з юридичними консультантами міг би бути такий:

- Опишіть ситуацію і запитаєте, наскільки вона погана для компанії та її керівництва.

Поточна судова практика по подібних спорах виробила такий підхід: якщо сумлінність платника податків та реальність трансакції не викликає сумніву, є достатньо документів для її підтвердження, то такий платник податку не повинен нести відповідальність за свого контрагента, а значить, якщо у компанії є хороша доказова база, шанс виграшу спору - високий.

- Як скоро вам необхідно буде робити які-небудь дії.

Вживати дії необхідно буде вже найближчим часом, адже для того, щоб грошове зобов'язання стало неузгодженим, рішення податкового органу необхідно оскаржити протягом десяти днів.

- Які варіанти дій у вас є.

Їх два: (1) процедура адміністративного оскарження, тобто через структуру податкових органів; (2) в суд. При цьому остання практика адміністративного оскарження по подібних спорах показує, що рішення ухвалюються не на користь платників податків. У свою чергу, фахівці Державної податкової адміністрації України визнають, що поки між ДПАУ та адміністративними судами існує різна точка зору щодо таких спорів.

- Як довго може тривати процес оскарження.

Процес оскарження - не швидкий. Хоча законодавством і встановлені терміни для розгляду судами спорів, з-за надмірної завантаженості строки розгляду справ затягуються.

- Якщо ви доручите завдання цієї юридичній фірмі, хто буде виконавцями і наскільки вони будуть доступні.

Очевидно, виконавцями, які будуть супроводжувати ваш спір, повинні бути юристи-судебники, знаючі процес, і орієнтуються у податковому праві. Краще, якщо фірма спеціалізується в області супроводу спорів, так і в податковому консультуванні.
Супроводжувала фірма такі ж або подібні суперечки.

ЦіноутворенняЯк правильно обрати юридичну компанію?


Хоча питання ціноутворення послуги можна віднести до третього етапу вибору юридичної фірми, тобто обговорення під час зустрічі, він є настільки важливим, що заслужено може стати окремим - четвертим - кроком.

Після економічної кризи багато юридичні фірми стали більш гнучкими у питаннях ціноутворення. Підходи ж залишилися універсальними: це може бути фіксована вартість послуги, погодинна оплата або і те, і інше. Іноді оплата послуг може залежати від успіху впровадження наданої консультації.

Як правильно обрати юридичну компанію?

У багатьох випадках завдання, які ставляться перед клієнтами юридичними консультантами, які є схожими, але деталями вони відрізняються. Це може впливати на вартість послуги. Важливими для розуміння структури вартості послуг є накладні витрати, які можуть закладатися юридичними фірмами у вартість послуг.

Заключним етапом у виборі юридичної фірми буде укладення договору на надання послуг. Тут необхідно особливу увагу приділяти правильності формулювання обсягів послуг, термінів їх надання та вартості.
Пошук правильної юридичної фірми для вас і вашого бізнесу вимагає часу і скрупульозної роботи. Але така інвестиція відплатить підвищеною ефективністю і якістю наданих послуг.
Ми же в свою чергу можемо порадити Вам звернутися до юридичної компанії "Імперія Юридичних Послуг" та ознайомитися з коллективом та послугами за адресою сайта http://law-service.net/. Бажаємо Вам успіхів!
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: