Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Життя » Розмова з дитиною – спілкування за правилами

Розмова з дитиною – спілкування за правилами

Категорія: Життя
Розмова з дитиною – спілкування за правиламиСкладовою відповідального виховання є увага до особистісного розвитку дітей, яке неможливе без розвитку комунікативних умінь. Словниковий запас – лише інструмент для створення повноцінної картини спілкування, і ефективність використання лексики та граматичних конструкцій визначається результатом комунікації: якщо мета досягнута, можна говорити про вдале завершення мовленнєвого акту. Метою спілкування батьків і дітей може бути отримання інформації, здійснення психологічного впливу, внесення доповнень в систему особистісних якостей, перевірка глибини розуміння між представниками таких близьких і таких далеких поколінь.

Побудова раціональної бесіди з дитиною підпорядковується ряду принципів, без урахування яких звичайна розмова гарантовано переростає в безглуздий спір і не залишає в душі та пам'яті дитини нічого, крім розчарування, образи і безнадії. У боротьбі за отримання інформації, що цікавить батьки схильні надавати занадто велике значення досконалості форми і прийнятності манери спілкування дитини, забуваючи про багатій палітрі почуттів, пережитих ним до, під час і після ситуації спілкування.

Виховання не терпить суєти та поспішності: варто пам'ятати, що слово, що вирвалося зопалу, ранить сильніше, ніж фізичне покарання, а недолік спілкування в родині лише посилює потенційні та існуючі суперечності.

У житті дитини формування сприйняття навколишньої дійсності будується на логічному переході від подій до почуттів і від подій до відносин. Не варто сприймати буквально сказане дитиною, так як його здатність до оцінки і самооцінки може не знайти відображення в словах, але непрямим чином буде присутній в його відповідях на питання і самостійно сформульованих судженнях про суть того, що відбувається в його повсякденному житті. Цінно не розбирати подробиці події, яке сталося в житті улюбленого чада, а розпізнавати почуття дитини у виниклій ситуації і демонструвати своє ставлення до дитини та її переживань.

Ненав'язливі уточнюючі запитання допомагають всім сторонам комунікації усвідомити суть проблеми і практично відразу знайти рішення, а воно часто виявляється простим, варто лише спрямувати розмову в потрібну колію.

У будь бесіди батька і матері зі своїми дітьми, крім вирішення поточної проблеми, є орієнтація на перспективу: виховний ефект не буває миттєвим.

Підвищення самооцінки, впевненості в безумовної підтримки батьків, впевненість дитини в тому, що його розуміють найближчі люди – головні значущі підсумки сімейних бесід. Це і обіцянка того, що, проходячи критичні етапи дорослішання, дитина захоче поділитися своїми печалями, радощами і успіхами саме з цією парою авторитетних дорослих, а не з малознайомими або ненадійними людьми, які в обділену батьківською неувагою дитину здатні викликати помилкову впевненість у наданні необхідного рівня розуміння. Чесність, відповідальність, адекватність – три «кити» миролюбної концепції виховання дітей.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: