Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Життя » Відстрочка від армії за навчання правила, випадки, критерії

Відстрочка від армії за навчання правила, випадки, критерії

Категорія: Життя
Відстрочка від армії за навчання правила, випадки, критерії

Згідно з чинним російським законодавством, учні різних навчальних закладів мають право на надання відстрочки від несення строкової військової обов'язки. При цьому освітній заклад має бути державним (муніципальним), або мати державну акредитацію. Саме навчання повинно здійснюватися тільки в очній формі. Для отримання цього права повинні бути дотримані певні умови, що відрізняються між собою для різних установ освіти або в силу інших обставин, про які більш докладно буде розказано нижче.

Відстрочка для школярів

Для учнів шкіл (які здобувають загальну середню освіту), законодавством передбачено надання відстрочки на весь період навчання в школі до досягнення військовозобов'язаними віку 20 років. У разі, якщо школярем успішно складає випускні іспити в 11 класі відповідно обов'язкової державної атестації, то його відстрочка продовжується з моменту закінчення школи і до 1 жовтня того ж року, в якому були здані випускні іспити.

Для учнів коледжу/технікуму

Учні коледжів чи технікумів за програмами початкової освіти отримують відстрочку за аналогією зі школярами. Схожа ситуація простежується і для тих, хто вступив у дані навчальні заклади з метою отримати середня спеціальна освіта при цьому ще не отримавши загальної середньої освіти (після 9-го класу). Їм також надається відстрочка на час всього навчання, однак вона не повинна перевищувати нормативні терміни освіти.

Особливості надання відстрочки студентам вузів

Для військовозобов'язаних, які вперше вступають до внз, діє відповідна відстрочка, яка поширюється аж до закінчення навчання. За аналогією зі студентами коледжу, студенти вузу можуть бути звільнені на весь час навчання, тільки якщо воно не було перевищено самими учнями. При цьому важливо, що студентом право відстрочки не було вже використано під час попереднього навчання. Якщо вуз є комерційним, то він в обов'язковому порядку повинен бути державно акредитований. При цьому учні таких установ повинні знати, що державна акредитація має тимчасовий характер, і повинна бути продовжена комерційним вузом, в іншому випадку вона анулюється, а студенти установи втрачають право на відстрочку. Для того щоб скористатися правом відстрочки, студенти, що вже надійшли у вищий навчальний заклад, повинні надати довідку про зарахування до лав студентів довідку у військкомат. Якщо з якихось причин студент не був зарахований до вузу, а весняний або осінній призов в армію ще триває, то це може стати причиною вступу абітурієнта до лав армійських призовників.

Під час навчання у вищому освітньому закладі для військовозобов'язаних студентів існують різні варіанти розвитку подій в тих чи інших випадках, а саме:

  1. Відрахування. Якщо студент був відрахований і не відновлювався, то відстрочка анулюється. Якщо ж він був відновлений, то для її збереження важливо, чому було здійснено відрахування (це не повинно бути через порушення Статуту закладу, правил внутрішнього розпорядку, або за інших неповажних причин).
  2. Переклад. Студент може перевестися на іншу спеціальність в одному освітньому закладі, або взагалі перевестися до іншого внз (рівний рівня програми навчання і наявності акредитації).
  3. Академічна відпустка. В описаних випадках надана при вступі відстрочка зберігає силу, якщо при цьому період навчання не збільшується в терміни, або зростає не більш ніж на 1 рік.

Дає аспірантура відстрочку від армії?

Якщо студент вищого навчального закладу після його закінчення вирішує продовжити навчання, і вступає до аспірантури з очною формою, то йому надається відстрочка по відповідному приводу на весь час навчання, а також на період захисту кваліфікаційної роботи (але не більше 1 року після закінчення аспірантури). Для вступників на другу вищу освіту дана відстрочка не діє.

Друга відстрочка від армії

Для всіх військовозобов'язаних вітчизняним законодавством визначено право двох відстрочок від армійської служби. При цьому діє наступна система:

  • ті, хто використовував перше право відстрочки при закінченні школи, другу отримують можливість на час навчання на бакалавра або спеціаліста (внз).
  • тим, кому відстрочка була дана під час навчання на бакалавра або спеціаліста, другим правом можуть скористатися при вступі на магістра.

Таким чином, відстрочка для студентів різних навчальних закладів може бути надана лише двічі, і поширюється на навчання у державних освітніх установах комерційних, але пройшли відповідну акредитацію державою.

Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (2)
Ellillisy 13 2018 06:54
Priligy Tratamiento Adult Dose Amoxicillin buy generic cialis online Overnight Cephalexin Online
Цитувати          1
JeaHops 27 2019 01:49
Buy Accutane Online No Prescription Purchasing Amoxicilina With Overnight Delivery acheter levitra generic Amoxicilina Internet Saturday Delivery Visa Accepted Valtrex Buy Online Uk Levitra Posologie
Цитувати          2
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: