Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Закордонний досвід » Оцінка якості освітнього процесу університету іноземними студентами

Оцінка якості освітнього процесу університету іноземними студентами

Категорія: Закордонний досвід
Оцінка якості освітнього процесу університету іноземними студентами
Система освіти в кожній країні пов'язана з її суспільно-культурним середовищем і виробничо-технологічною базою безліччю складних функціональних відносин і залежностей. І саме освіта стає сьогодні одним з механізмів розвитку суспільства і держави.
В даний час однією з тенденцій розвитку вищої освіти є її масовість, яка в свою чергу актуалізує проблему збереження його якості. Поняття якості розглядається в сучасній теорії і практиці освіти як складне поняття, що включає в себе, поряд з економічними, соціальні, пізнавальні і культурні аспекти освіти, воно сприймається як комплексна інтегральна характеристика освітньої діяльності та її результатів.
З проблемами адаптації до навчання у вузі стикаються всі студенти, однак, для іноземців це питання стоїть набагато гостріше, ніж для українських студентів. Труднощі у вивченні та використанні української мови - одна з головних. Вирішення цієї проблеми, на нашу думку повинно на курсах підготовчого відділення, першого, для іноземних студентів року навчання. Знання мови, той своєрідний фільтр або конкурс, який повинні пройти іноземні студенти, щоб мати можливість вчитися далі. Часткового вирішення мовної проблеми може допомогти спілкування з українськими студентами. Але в реальності не всі іноземні студенти йдуть на контакт з україснькими, іноді самі навмисно уникають спілкування або виконання спільного завдання, не цікавляться справами факультету і вже тим більше справами і заходами університету. Дані студенти, перебуваючи в Україні спілкуються тільки у своїй, звичній для них середовищі (80%). Багато студентів не знають, що університетом організовуються різноманітні екскурсії, хоча частина з них самостійно відвідують визначні пам'ятки міста. Тим не менш, іноземні студенти оцінюють своїх українських колег, як доброзичливих і доброзичливих.
У висновку підкреслимо, що практично всі іноземні студенти задоволені тим, що є студентами українських вузів, проте вони стикаються з низкою проблем, як загальних з українськими колегами, так і специфічних. Головною з них для іноземних студентів є проблема мовної та соціальної адаптації. Як один з підходів до вирішення цієї проблеми можна запропонувати вивчення основ української мови в своїй рідній країні і подальше його вдосконалення під час навчання на підготовчих курсах. За час навчання на цих курсах студентам надана можливість познайомитися з нашою країною, її традиціями, культурою, історією, способом життя, що буде сприяти більш успішній адаптації. Підвищення мотивації до свідомого і відповідального навчання є спільною проблемою, як для іноземних, так і для українських студентів.
Зниження вимог до іноземних студентів в освітньому процесі, на наш погляд, недоцільно і навіть певною мірою шкідливо. Оскільки у віддаленій перспективі це може призвести до зниження престижу укранської освіти за кордоном.
Також ми пропонуємо Вам поспілкуватися в українській соціальній мережі Альтанка на сайті http://altanka.net/, де Ви зможете знайти дуже багато цікавої та різноманітної інформації про життя простих українців.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: