Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Ліквідація навчального закладу і дії студента

Ліквідація навчального закладу і дії студента

Категорія: Технології навчання, Життя
Ліквідація навчального закладу і дії студентаЛіквідація навчального закладу - це складний систематичний процес. Він повинен відповідати відповідним положенням закону. Крім цього, повинні бути чіткі підстави для припинення діяльності навчального закладу.

Порядок ліквідації

Відповідно до статей закону "Про освіту", порядок буде таким:

- прийняття рішення про ліквідацію;
- підбір альтернативних місць навчання;
- створення відповідного акта або положення;
- повідомлення учнів про причини ліквідації та можливих аналогічних закладах;
- передача списку учнів та іншої важливої інформації (договори, відомості та інше) приймає закладу освіти.

Рішення приймається засновником. Для ліквідації Вузу (або іншого закладу освіти) мають бути чіткі підстави, згідно чинному законодавству.

В незалежності від причин ліквідації навчального закладу, вона протікає прозоро і треба знати лише деякі моменти, щоб зробити потрібні дії для безболісного переходу студента в інший ВУЗ.

Після ухвалення рішення, але до моменту його публічного розголосу, засновник (відповідним зборами навчальної ради, наприклад) повинен скласти коло аналогічних місць навчання для переходу учнів.

Акт про ліквідацію обов'язково вивішується в установі, його копії поширюються на відповідних ресурсах мережі Інтернет. Увага! Про причини ліквідації заклад повинен повідомити учнів, викладацький склад, а також всіх співробітників у письмовій формі (викладати аналогічне повідомлення на офіційному сайті).

Освітня установа зобов'язана передати приймаючий всі необхідні документи. На їхній підставі приймаючий суб'єкт видає наказ про зарахування учнів з іншого навчального закладу у зв'язку з його ліквідацією.

У приймаючому освітньому закладі формуються нові особові справи на підставі поданих. Особисті справи обов'язково повинні містити витяг з наказу про ліквідацію установи, з якого приймаються учні.

Призупинення роботи може бути в наступних випадках:

- анулювання ліцензії на освітню діяльність;
- позбавлення установи державної акредитації;
- відмова акредитаційного органу в наданні державної акредитації;
- закінчення строку дії державної акредитації.

У разі тимчасового закриття Вузу, відбувається академічна мобільність - це переміщення студентів і викладацького складу до аналогічної установи.

Ліквідації вищих навчальних закладів

При ліквідації будь-якого Вузу самим гострим і важливим питанням залишається подальша доля студентів, яким треба закінчувати освіту без втрати термінів.

Порядок переведення студентів також регламентується чинним законодавством. Згідно нього, установа видає наказ про переведення студентів у приймаючи Вузи лише після письмової згоди учнів. Обов'язковим буде і наказ про виключення з даного Вузу через припинення його діяльності.

Проте, як бути, якщо студент відмовляється від запропонованого місця подальшого навчання? Дане питання також вирішується з використанням внутрішнього регламенту ВНЗ і, природно, законодавства. Якщо студент відмовляється (у письмовій формі) від запропонованої альтернативи навчання, освітня установа не несе відповідальності за його подальший переклад та навчання. Крім цього, студентам на контрактній основі навчання повинні бути повернуті всі сплачені кошти за майбутнє навчання. Простими словами, якщо студент вибирає інший ВУЗ, той, у якому він навчався, повинен повернути частину коштів, за невикористані освітні послуги.

Якщо є намір відмовитися від запропонованого варіанту переходу, студент пише відповідну заяву.

Академрізниця

У тому випадку, якщо студент переходить на іншу спеціальність в приймаючий ВУЗ, він повинен до здати академічну різницю (тобто ту частину предметів, які були в попередньому часовому відрізку навчання, коли студента не було в установі). На складання академічної різниці відводиться певний час, якого достатньо для того, щоб "закрити" предмети необхідні для подальшого навчання за новою спеціалізацією.

Академічна заборгованість

Це кількість предметів, іспити або заліки за якими не були пройдені. У разі ліквідації, студентам надається часовий відрізок для закриття академічної заборгованості. Тільки після цього можливий перехід в інший ВУЗ. У разі, якщо студент не закриває заборгованості, його виключають з університету без права поновлення на аналогічний навчальний рік у приймаючій установі.

Для здачі екстерном предметів пишеться відповідна заява.

У разі повного відрахування студента, йому на руки видаються всі подані документи для особистої справи. В подальшому в будь-який інший ВУЗ він може бути прийнятий тільки після здачі академрізниці. Рішення про зарахування приймається в даному випадку індивідуально по кожному студенту.

Початок навчання

Частіше всього початок навчання в приймаючому Виші починається з початку навчального року. Однак у випадку швидкої ліквідації, перехід і початок навчання може бути в середині навчального року.

Для студентів

Ніяких особливих наслідків для студентів немає. Різниця полягає лише в особливостях нового навчального закладу, а також умов переходу. Найчастіше, якщо студент перебував на заочній формі навчання, то в приймаючому Вузі він буде також навчається на заочній формі. Природно, при бажанні пишеться заява на ім'я ректора чинного приймаючого Вузу.

Регламентуючі документи

Порядок ліквідації зазначений у законі "Про освіту", а положення переходу студентів - у наказі Міністерства освіти. Природно, роль грає і внутрішній регламент навчального закладу.

Виходить, що ризики для студентів при ліквідації Вузу мінімальні. Головне - стежити за змінами в положенні про переведення, уважно читати документи і надавати потрібний список документів.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: