Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » 9 міфів про електронному навчанні

9 міфів про електронному навчанні

Категорія: Технології навчання
9 міфів про електронному навчанніЕлектронне та дистанційне навчання набуває все більшого поширення.

Паралельно з його розвитком з'явилися критики, які почали ставити під сумнів його якість.

Стали з'являтися міфи, а ми постараємося деякі з них спростувати.


1. Дистанційне навчання - це технологія, яка не заслуговує довіри.

Якщо б великі міжнародні компанії, державні структури та підприємства боялися впроваджувати нові технології, не було б ніякого прогресу. Для успішного електронного навчання не потрібно купувати якесь додаткове дороге програмне забезпечення. Досить просто ноутбука або комп'ютера, підключеного до Інтернету. А вони є у більшості людей. До того ж сама техніка вже давно довела свою надійність.

2. Навчання проходить менш ефективно, так як у студентів немає можливості спілкуватися один з одним, взаємодіяти під час занять.

Сьогодні, щоб спілкуватися один з одним, зовсім не обов'язково сидіти в одній аудиторії. Багато академічних платформ дистанційного навчання активно використовують переваги, які дають соцмережі (наприклад, Facebook і Twitter). Студенти одного дистанційного курсу можуть без проблем вільно спілкуватися, обмінюватися думками та досвідом, взаємодіяти під час навчання. Більш того, це дозволяє набирати групи, в яких навчаються студенти з різних куточків світу.

3. Дистанційне навчання може відібрати хліб у викладачів.

Комп'ютери, технології та комп'ютерні системи не замінять людей, не замінять педагогів. Вони значно спрощують сам процес навчання. Викладачі отримують можливість працювати з великою кількістю студентів, випускати власні курси, відкривати свої школи дистанційного навчання. Кількість їх учнів залежить тільки від якості викладання.

4. Студенти вчаться гірше, ніж заочники, так як не відчувають контролю з боку викладачів.

Якщо людина не зацікавлена у тому, щоб отримати знання, то віна не буде займатися. І форма навчання (денна, заочна, дистанційна) тут абсолютно не має значення. До того ж викладачі, які ведуть курси дистанційно, не контролюють лише одне - присутність студента на парі саме в аудиторії. Натомість студенти отримують можливість прослухати записи лекції пізніше, отримують доступ до навчальних матеріалів і підкастів.

До того ж, навчаючись дистанційно, учні отримують якісний зворотний зв'язок від викладачів протягом усього навчального періоду. Так що контроль все ж є.

5. Навчальна програма викликає сумніви.

Зазвичай навчальна програма для студентів стаціонару нічим не відрізняється від навчальної програми студентів, які обрали дистанційну форму навчання. Різниця лише в способі доставки інформації і канал її передачі.

6. Електронне навчання пасивне.

Студенти, які сидять в аудиторіях і досипають на перших парах, грають в ігри на гальорці, більш пасивні, ніж ті, які обрали дистанційні курси. Адже беручи участь в живих вебінарах і лекціях, останнім доводиться постійно демонструвати свою присутність, відповідаючи на запитання в онлайн-режимі, показуючи своє ставлення до сказаного. Для цього потрібна значно більша концентрація уваги.

7. Дипломи не котируються.

Навіть в Україні ця заява не відповідає дійсності, так як диплом про проходження дистанційного навчання сприймається так само, як і документ, отриманий заочником. Єдине, диплом електронкою не отримаєш. Тому, провчившись дистанційно, потрібно з'явитися у вузі, захистити диплом і отримати документи.

8. Студенти позбавлені позакласної діяльності.

Вище дистанційне навчання звільняє більше часу для позакласних заходів. Адже студенту не потрібно витрачати час на дорогу до навчального закладу та назад, можна вільно планувати свій вільний час. Зазвичай студенти, які вчаться онлайн, набагато частіше самі організовують якісь спільні заходи, соціальні проекти і т. д.

9. Електронне навчання для тих, хто не зміг поступити у вуз.

Сьогодні це не відповідає дійсності. Щоб вступити на дистанційну форму навчання в державні українські вузи, потрібно проходити співбесіди, здавати документи та сертифікати ЗНО. Студенти обирають онлайн навчання за гнучкої системи, а не з-за відсутності знань, необхідних для вступу до вузу.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: