Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Якість освіти

Категорія: Технології навчання
Якість освітиІснує ціла наукова система показників, що дозволяють судити про якість освіти. Але, навіть не володіючи цими знаннями, можна зробити самостійний висновок про те, чи корисно було воно, навчання. Чи, може, роки, витрачені на його отримання, пройшли даремно?

Оцінка якості освіти передбачає оцінювання якості освітніх досягнень учнів. Як курчат рахують після літа, так і про результат освіти можна говорити по закінченні процесу отримання знань. Сьогодні створені відповідні центри, які займаються дослідженням цього питання. Але ніщо не заважає зробити самостійний аналіз з виведенням результату.

Що передбачає якість сучасної освіти? Насамперед, затребуваність придбаних знань в конкретних життєвих умовах, при яких їх можна застосувати для досягнення конкретної мети. Ще кілька десятиліть тому установ, що дають можливість одержання освіти, було незрівнянно менше. Але мотивація професорсько-викладацького складу, рівень його професійної компетенції були набагато вище, ніж сьогодні.

Крім того, на якість навчання мають вплив потреба заняття викладацькою діяльністю «за покликом серця», науково-дослідницька активність (причому практична, а не «паперова»), наявність добре розвинутої наукової школи. Раніше ці поняття були більш виражені. Сьогодні ж, на жаль, популярність навчальної особистості не завжди передбачає її ефективність, а наявність звання та наукового ступеня часто виявляються придбаними виключно теоретичним шляхом.

Звичайно, забезпечення якості освіти лежить, в першу чергу, «на плечах» Міністерства освіти. Але це в цілому. А зокрема (до речі, важливою), воно залежить від керівництва конкретної установи. Доступ до відповідних навчальних програм, практична можливість набуття життєвих навичок, розширення доступу до якісної базової освіти, постійне підвищення кваліфікації викладачів - ось лише деякі з аспектів, які допомагають підвищити ефективність сучасної освіти.

Сьогодні завдання викладача, порівняно з наявними раніше, дещо змінилися. У його віданні - координація навчального процесу з дотриманням дистанції, здійснення консультування, керівництво навчальними проектами. Зменшення особистісного спілкування, формальний підхід (часто - обох сторін) до навчання приводить до зниження його продуктивності.

Якісним можна вважати утворення, результат якого очевидний: його можна застосувати на практиці. Фундаментальність знань, їх глибина і затребуваність у подальшому житті визначає їх якість після закінчення навчання.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
SomIllus 10 2018 15:38
китайские копии louis vuitton
детская садовая мебель для дачи из пластика
телевизор lvd 1902
Дойки ком кончил внутрь крупный план 2b2b
Идеи вашего дома журнал 7088da
Цистит у собак диета при 15d1
Скачать игру на андроид block strike 8f26
Civilization 5 карты скачать ef23550
utyarpzsuzvd
NeliBisy Vatospist
unkncasybsxb
wawbflmureorence vqdzzgmureorence ojhufimureorence
загрузить музыку на звонок rockstar
алгоритмы в обществе
программа передач телеканала ртр планеты
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: