Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Як написати дипломну роботу

Категорія: Технології навчання
Як написати дипломну роботу Дипломна робота є завершальним етапом навчання - підсумком визначення рівня професійних знань, тому написання її це серйозний і трудомісткий процес, який є візитною карткою випускника. Від якості та рівня роботи залежить початкова професійна характеристика новоспеченого спеціаліста.

Для того щоб визначити рівень підготовленого випускника оцінюють підготовлену їм дипломну роботу. Правильно і грамотно написана наукова робота гарантує високу оцінку при захисті випускної роботи, так і при подальшому працевлаштуванні, тому студент повинен мати чіткі уявлення про правила і особливості написання дипломної роботи за суттю і змістом, а не тільки з вивчення методичних вказівок щодо її написання та оформлення.

Структурно всі дипломні роботи схожі один з одним і всі основні вимоги, як правило, викладені в методичних вказівках, але існує кілька прийомів, які гарантують її високу якість.

1 Введення - це стисле обґрунтування актуальності, досліджуваної в дипломній роботі проблеми, тобто тут необхідно дохідливо викласти чому ви вважаєте за доцільне «продавати валянки в Африці».

Тут же необхідно представити:

• мету дослідження, яка повинна бути співзвучна з темою дипломної роботи;

• основні завдання дослідження повинні бути співзвучні з основними підпунктами дипломної роботи, тобто формується структура проблеми дослідження і викладу отриманих результатів;

• предмет дослідження, тобто що ви досліджуєте;

• об'єкт дослідження, тобто на прикладі чого досліджуєте;

• методи дослідження, які показують за рахунок чого і яким чином у дослідженні отримані ті чи інші результати;

• інформаційна база дослідження повинна містити узагальнену характеристику джерел інформації, які використані при написанні дипломної роботи.

Крім того, введення в деяких випадках може містити наукову новизну отриманих результатів (так, валянки в Африці ще ніхто не продавав!) і їх практичну цінність (ми будемо отримувати прибуток від продажу).

Далі йдуть основні розділи дипломної роботи

2 Перший розділ - це критичний огляд існуючих теоретичних положень досліджуваної проблеми. В розумінні більшості це огляд літератури, тобто пряме списування з існуючих підручників. Однак тут необхідно відзначити, що критичний огляд передбачає вираження власної думки після вивчення існуючих сучасних теорій (валянки - це взуття. Тепла, дешева, національна, креативна, іміджева?)

3 Другий розділ роботи, як правило, присвячений аналізу наявної інформації з проблематики. Найбільш доцільно зробити це шляхом зіставлення якісних і кількісних показників та їх оцінки.

4 Третій розділ - це пропозиції по досягненню мети дослідження, оцінка основних заходів та їх ефективності, тобто результативність їх реалізації. У цьому ж розділі повинна бути відображена новизна отриманих результатів та їх практична цінність, які зазначені у вступі до роботи.

5 Заключним етапом дипломної роботи будуть висновки і пропозиції (Укладення), які повинні містити коротке резюме всіх отриманих в ході проведеного дослідження результатів, подано у логічній послідовності. Правильно сформовані висновки можуть слугувати основою для написання доповіді про дипломну роботу і складання презентації.

6 Обов'язковою складовою диплома є бібліографічний список літературних джерел, які були використані у ході дослідження. Існують вимоги щодо оформлення літературних джерел, вони діляться на кілька категорій:


• наукова література учні, монографії, статті, дисертації;

• довідкова література статистичні збірники з різної тематики, словники, енциклопедії;

• періодична література газети, журнали, альманахи;

• нормативно-законодавчі джерела закони, положення, постанови, стандарти.

У роботі можлива наявність додатків, що містять інформацію про матеріали, використані побічно, які недоцільно включати в основну частину роботи. Наприклад, загальноприйняті класифікації, на основі яких зроблені певні висновки.

Крім того, при написанні деяких дипломних робіт необхідно наявність анотації (короткого змісту) на декількох мовах або реферату.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: