Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Використання художніх фільмів при вивченні мови

Використання художніх фільмів при вивченні мови

Категорія: Технології навчання
Використання художніх фільмів при вивченні мови
Всесвітня глобалізація і технічний прогрес диктують нам нові умови викладання. Якщо раніше вчитель і підручник представляли собою єдине джерело знань і єдиний спосіб їх придбати, то зараз учень може отримати потрібну інформацію сам, з численних ресурсів поза мовного класу. Таким чином, перед викладачем постає завдання не тільки урізноманітнити і зробити цікавими і сучасними свої заняття, але і в якійсь мірі навчити студентів самим користуватися і вибирати серед численних джерел інформації.
Сучасний розвиток технології багато в чому полегшує процес викладання. Так, в розпорядженні сучасних вчителів є безліч медіа матеріалів. Найпоширенішим, напевно, є використання відео.
Викладачі використовують відео у навчанні вже багато років. Поєднання звуку та зображення є особливо цікавим і динамічним підходом до пред'явлення мови учням. Відео по своїй суті мотивує екран - захоплює увагу як жодне інше джерело інформації.
Відео дає учням можливість почути розмовну мову в дії, майже так само, як і в мовному середовищі. Присутня більшість з характеристик реальної комунікативної ситуації: звукова доріжка, багата візуальна інформація, яка супроводжує сказане. Крім того, учні можуть бачити, як люди рухаються, як кажуть, як їх тіло рухається в такт ритму мови, які їхні жести і вирази обличчя, їх артикуляцію при проголошенні звуків. Вони можуть зрозуміти, що зоровий контакт відіграє важливу роль в усному спілкуванні, поряд з іншими немовними засобами, за допомогою яких люди спілкуються один з одним. Всі ці аспекти дають учням багату мовну, пара лінгвістичну і міжкультурну інформацію, яка дозволить порівняти їх власну мову і культуру. Відео ефективно вносить реальний світ у клас і дає хорошу основу для багатьох видів роботи - аудіювання, обговорення, листи і т.д.
Важливим моментом, вже згаданим вище, є те, що відео може виступати в якості наочного посібника для вивчення мови. У викладанні мови ми використовуємо фотографії та інші зображення, щоб сприяти навчанню та практиці мови. Використання відеофільмів з цією метою має додаткову перевагу - а саме, часу і руху. Епізод з фільму, зі звуком чи ні, може показати оповідання таким чином, який абсолютно неможливий з фотографіями. Тому візуальний зміст фільму може добре використовуватися навіть тоді, коли мова може здатися занадто важкою деяким учням.
Теле - й художні фільми - лише одна категорія в широкому спектрі відеоматеріалу, який може бути використаний в класі. Однак, на відміну від деяких інших типів мовних відеоматеріалів, фільми не розроблені для класу, і тому вони можуть бути використані як зразки автентичного мови. У той же час, оскільки мова є автентичним, використання фільмів має багато спільних проблем з іншими видами автентичного матеріалу, насамперед, може містити мовні труднощі. Тим не менш, є багато способів використовувати фільми в класі, навіть зі студентами з низьким рівнем мовних знань.
Сьогодні існує безліч способів знайти підходящі для заняття відеоматеріали. З поширенням DVD з'явилася можливість міняти звукову доріжку до фільму на оригінальну, використовувати субтитри. Існують ресурси, де можна безкоштовно завантажити навчальне або інше відео, а також дивитися його он-лайн. Важливими вимогами до використання відео на заняттях є:
- доречність і значущість змісту відеоматеріалів для курсу;
- відповідність мовного наповнення матеріалу рівню студентів (проте, варто зауважити, що використання складного для розуміння матеріалу можна компенсувати більш легкими і простими вправами);
- можливість комбінувати відео з підручником або текстовим матеріалом; гарна якість використовуваних відеоматеріалів;
- довжина і самодостатність уривка;
- наочність і інтенсивність мови фрагмента.
Багато авторів в області LSP визнають важливість використання відеоматеріалів у навчанні мови для спеціальних цілей. Учні отримують доступ до автентичного матеріалу, в тому сенсі, що він спочатку створювався не для тих, хто вивчає мову, а для його носіїв. Одна з переваг використання автентичних матеріалів у тому, що вони змінюють баланс у мовному класі - викладач більше не є єдиним незаперечним авторитетом і повинен прийняти знання студентів у цій галузі. Це призводить до цікавих і мотивуючим дискусій у класі, оскільки студенти допомагають викладачеві зрозуміти спеціальний матеріал.
Звичайно, у навчанні мови для спеціальних цілей більш природно використовувати навчальне відео. Існують відео лекції, наукові та розважально-пізнавальні фільми з різних предметів. Однак, також можливо використовувати і художні фільми, точніше, їх уривки, для вивчення тієї чи іншої теми спеціальності. Вони, насамперед, ілюструють вивчений матеріал, його використання і важливість у повсякденному житті, його соціокультурну обумовленість. Таким чином, можна зробити висновок, що використання медіа матеріалів в навчанні мови загалом та мови для спеціальних цілей, зокрема, необхідно для успішного засвоєння мовного і фактичного матеріалу, підкріплення та ілюстрації знань по темі і формування навичок аудіювання і говоріння на спеціальні теми.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: