Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Оцінка позитивних і негативних сторін педагогічної практики студентів

Оцінка позитивних і негативних сторін педагогічної практики студентів

Категорія: Технології навчання
практика студентів
У системі професійної підготовки педагогічних кадрів важлива роль відводиться педагогічній практиці. Вона є організованою частиною навчально-виховного процесу в педагогічному вузі і озброює студентів початковим досвідом професійної педагогічної діяльності.
Під час педагогічної практики створюються всі необхідні умови, як практичної реалізації всіх знань, умінь і навичок студентів, отриманих з психолого-педагогічних та фахових дисциплін, так і для розвитку індивідуальних педагогічних здібностей кожного з них, формування професійно-педагогічної компетентності майбутнього вчителя.
Особливістю практики є те, що студент вперше приступає до безпосереднього виконання функції вчителя фізики і класного керівника. До цього студенти на молодших курсах просто спостерігали за веденням уроків, а тепер їм випадає честь проводити уроки самостійно.
На цьому етапі їх професійної підготовки потрібна кваліфікована допомога як викладачів фахових кафедр, так і вчителі фізики школи, що сприяє творчому використанню набутих студентами теоретичних знань, досвіду з безвідривної практики за спеціальністю і кращого досвіду вчителів школи.
Педагогічна практика студентів дуже важлива у підготовці майбутніх фахівців до викладацької діяльності. Головною умовою підготовки до педагогічної практики є успішне теоретичне опанування студентами основних фізичних знань.
Головні навчальні посібники та методичні рекомендації для проведення педагогічної практики студенти одержують і вивчають у процесі освоєння теоретичного матеріалу.
Істотне значення в підготовці студентів до педагогічної практики має попереднє проходження різних видів практики на молодших курсах, написання курсових робіт і рефератів, роботи в наукових студентських гуртках і т.п.
Протягом проходження практики викладачі - методисти надають консультації студентам для підготовки до уроків і позакласних заходів, відвідують і обговорюють уроки. Також студенти повинні відвідувати групові консультації з педагогіки і психології. Практика зазвичай проходить в школах міста.
На початку проходження педагогічної практики викладачі - методисти беруть участь у настановної конференції для студентів, які йдуть на практику, а після її завершення здійснюється захист практики студентами перед ситуації комісією. Кожен студент, який пройшов практику повинен виготовити фізичний прилад з теми уроків, проводив. До приладу повинна бути розроблена лабораторна робота. Все це оцінюється викладачем-методистом і за це студент отримує оцінку в загальній за практику.
Крім проведення уроків з фізики за час проходження педагогічної практики студенти виконують такі завдання:
- готують сценарії та організовують проведення позакласних предметних заходів;
- проводять заняття предметного гуртка;
- виготовляють наочний матеріал;
- надають консультативну допомогу учням;
- замислюються над тематикою дипломних та науково-методичних робіт.
Отже, активна педагогічна практика дозволяє нам краще ознайомитися з діяльністю вчителя, на власному досвіді відчути себе в ролі класного керівника і вчителя: планувати, організовувати і проводити навчальну та виховну роботу; спостерігати за роботою досвідчених вчителів; стежити за розумінням, запам'ятовуванням і застосуванням учнями навчального матеріалу на уроках. За період проходження практики я використовував різні педагогічні технології активного навчання учнів фізики. Виробнича практика допомагає розрізняти і враховувати індивідуальні підходи до кожного учня, підібрати форми, методи і прийоми проведення навчальної роботи.
Педагогічна практика допомогла мені краще зрозуміти суть та принципи діяльності школи, організації взаємодії вчителя і учнів. Я вважаю, що під час проходження практики студенти реально оцінюють свої можливості. Кожен визначається, чи готовий він у подальшому стати вчителем, брати на себе відповідальність за дітей, намагатися навчити і виховати особистість. А також набуває хоч і не великого, але педагогічного досвіду, навичок у викладанні, який може стати в нагоді при подальшій вчительській діяльності.
Звичайно, за час проходження практики у мене були незначні недоліки, але вони не впливали на навчальний процес. За час проходження практики зрозумів важливу річ: щоб навчити дітей, треба спочатку відчути себе дитиною. Тільки зрозумівши їх можна вибрати оптимальний варіант для пояснення навчального матеріалу.
практика студентів
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: