Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Самостійне вивчення іноземної мови

Самостійне вивчення іноземної мови

Категорія: Технології навчання
вивчення іноземної мови
Якщо є характер і дисциплінованість, вивчити іноземну мову самостійно цілком реально. Хоча на початковому етапі все ж рекомендуємо позайматися з викладачем індивідуально або походити на звичайні курси вичення іноземних мов www.almaschool.com.ua це буде першим поштовхом у Вашому навчанні тієї чи іншої мови, яку ви обрали. Так буде простіше освоїти вимову, особливо в тих мовах, де воно відрізняється складністю. Після того, як ви відчули, що база вимови та граматики у вас вже є, можна пускатися в самостійне плавання. Благо, в магазинах можна знайти аудіокурси практично з будь-якої мови.
Іноземну мову може вивчити будь-яка людина, тим більше, якщо він закінчив звичайну загальноосвітню школу, і значить, якісь основи англійської, німецької або французької мови він вже освоїв в школі. Тобто, уявлення про те, що таке взагалі іноземна мова, є. Це головне. Все інше - особистий настрій на перемогу.

Що означає особистий настрій?

вивчення іноземної мови


По-перше, і це дуже важливо, постарайтеся полюбити мову, який ви вивчаєте, полюбити процес його вивчення, тоді вважайте, що половина справи вже зроблена. Якщо ви будете сприймати вивчення мови, як хобі, а заняття - як задоволення, навчання буде проходити набагато ефективніше.
По-друге, потрібно перейнятися тією думкою, що вивчення мови вам необхідно, щоб використати його як важливий інструмент для конкретної мети - значного поліпшення якості вашого життя.
І, по-третє, особистий настрій означає інтерес до мови. Намагайтеся спочатку зрозуміти логіку граматичних правил, утворення слів і пропозицій, а потім вже займатися зубрінням.
Необхідне зубріння?
Скоріше так, ніж ні. Заучування правил, слів, і іншого мовного матеріалу, абсолютно необхідно, якщо ви хочете мати нехай невеликими, але міцними знаннями.

З чого почати вивчення?


Самостійне вивчення іноземної мови, Якщо ви починаєте вивчати мову з «чистого аркуша», то краще провести такий «вільний курс» звикання до нього. Що це означає? По можливості, купуйте записи пісень на цій мові і прослуховуйте їх у вільний час. Час від часу можна подивитися фільми мовою. Ваша пам'ять, як губка вбирати незнайому мову, а, спостерігаючи за дією у фільмі, ви будете інтуїтивно навіть трохи розуміти окремі вирази і прості фрази.
Придбайте розмовник і мало-помалу вибирайте і читайте там найпростіші фрази, наприклад, форми вітання, прощання, знайомства, простих запитань і відповідей. Всі сучасні розмовники, які можна купити в будь-якому великому книжковому магазині будь-якого міста Росії, включають досить широкий перелік таких фраз на всі випадки життя. Просто читайте їх, це досить цікаве заняття. Одночасно ви готуєте свою зорову пам'ять до засвоєння нового шрифту, нових фраз і конструкцій. Якщо ви при цьому ще намагаєтеся подумки промовляти те, що читаєте, ви готуєте свій мовний апарат до того, що в один прекрасний день ви будете говорити на цій мові.

Готуючись приступити до самостійного вивчення мови, потрібно подбати про підручник. Як вибирати підручник?!

вивчення іноземної мови


Цікаво, що про одній і тій же навчальній літературі у самих різних людей, що вивчають цю мову, можуть бути самі протилежні думки. Чому так виходить? Тому що особливості сприйняття у різних людей різні. Хтось краще розуміє правила, якщо в підручнику довго і докладно їх роз'яснюють, хтось навпаки, швидше сприймає матеріал у вигляді схем і таблиць, що супроводжуються короткими поясненнями. По-різному сприймається навіть компонування матеріалу в підручнику, послідовність вивчення граматичних форм і правил! Не довіряйте жодному чужому відкликанню, довіряйте своїй інтуїції. Тому Мірсоветов може порадити єдино вірний шлях у виборі підручника - піти в магазин і почати просто брати з полиці підручник, і, гортаючи і читаючи його з перших сторінок, спробувати зрозуміти, що в ньому написано.
Коли ви таким чином «протестуєте» кілька підручників, вам стане ясно, що в якомусь із них вам розуміти текст пояснення простіше, а в якомусь складніше, а в третьому - взагалі незрозуміла абракадабра. Сміливо вибирайте той, який вам здався зрозуміліше. Це означає, що саме на нього вам буде простіше вивчати мову. Вже потім, коли ви почнете займатися систематично, коли познайомитеся з основними поняттями мови, ви можете на додаток купувати стільки підручників, скільки вам буде потрібно для більш ефективної роботи, ви навіть зможете вивчати різні розділи за різними підручниками. Скажімо, дієслівні форми - з одного підручника, а відмінювання іменників за відмінками - з іншого, а тексти для читання і тренування в перекладі - з третього.

Необхідні кошти для самостійного вивчення мови.
Найголовніше - підручник!

вивчення іноземної мови


Найголовніше - підручник! В анотації до нього подивіться, кому він рекомендований. В якості самого першого свого підручника вибирайте ті, де є рекомендації «для вивчають самостійно»
Аудіокурс початкового етапу вивчення мови. Їх зараз в магазинах багато практично для всіх європейських мов. Обов'язково подивіться анотацію до нього, текстовий супровід, обсяг і зміст тем. Вибирайте тематику, яка найбільше відповідає вашим цілям - побутова загальна лексика, туризм, або ваша професія. Щоб не вийшло так, що ви випадково купили комплект дисків для дітей молодшого дошкільного віку!
Ведення зошита-конспекту Мірсоветов вважає обов'язковим. Так-так, якщо хочете підійти до справи серйозно. Потрібно обов'язково робити замітки в зошиті, виписувати туди все те, що ви хочете запам'ятати, креслити там таблички і записувати правила, а також свої власні коментарі до вивченого. За власними записами, як правило, набагато легше повторювати пройдене, ніж за підручником.
Словник. Коли будете вибирати словник, використовувати той же підхід, що й при виборі підручника - спочатку погортайте, почитайте, перевірте, чи зрозуміло вам, що в ньому написано і зручний словник для навчання.
Ваша особиста зошит-словник. Вона абсолютно необхідна на початковому етапі вивчення мови! В цей ваш особистий словничок ви будете збирати нові слова, і краще це робити за тематичним принципом. Припустимо, записувати окремо слова за темами: «предмети побуту», «їжа», «почуття» і т.п. Обов'язково потрібно ввести теми, пов'язані з вашою професією, якщо ви вивчаєте мову для того, щоб просунутися по кар'єрних сходах або отримати нову роботу.

Організуйте собі особисте «мовне середовище»

вивчення іноземної мови


Оточіть себе «напоминалками»! Старовинний прийом - розклеювання карток зі словами, у всіх місцях вашої квартири, де ваш погляд може на них затриматися. Давним-давно помічено: повторення - мати навчання. Ідеально, якщо ви можете собі дозволити займатися вивченням мови щодня не менше години. Але, як правило, люди працюють, мають сім'ю, не завжди можуть знайти цю годину вільного часу. Що робити?
Оточіть себе «напоминалками»! Старовинний прийом - розклеювання карток зі словами, у всіх місцях вашої квартири, де ваш погляд може на них затриматися. Як варіанти: на дзеркалі у ванній кімнаті (поки ви чистите зуби, повторюйте написані там слова), біля дзеркала в передпокої (поки причесываете волосся, хвилини 2-3 почитайте «нагадувалки»), на стіні або на шафці над мийкою в кухні, над робочим столом, над монітором комп'ютера.... Та хіба мало ще місць! До речі, для жінок - дуже ефективна річ - наклеювання таких «напоминалок» в місцях нудною домашньої роботи. Наприклад, якщо над кухонною мийкою висять такі картки, то щоденне перемивання посуду стане прекрасним приводом для запам'ятовування нових слів! А також прасування білизни, чищення черевиків, похід з пилососом по килимах, накручування бігуді, не кажучи вже про заняття на домашньому тренажері! Навіть коли ви працюєте на комп'ютері, ви цілком можете робити 5-хвилинні перерви, відволікаючи увагу від роботи на повторення слів і правил мови. Donlcc підкреслює, що головне - правильно розташовувати ваші «наочні посібники», в потрібному місці. І в потрібний час і мобілізовувати себе на те, щоб звертати на них увагу. Тоді ви побачите, що, не напружуючись, ви спокійно «набираєте» необхідний час для повторення.
Точно також ненасильницьким способом можна організувати себе на прослуховування аудиоуроков та інших аудіоматеріалів. Наприклад, якщо ви чаклуєте на кухні, займаючись приготуванням смачної вечері для сім'ї, складно відволікатися на картки-«нагадувалки». А ось прослуховувати в цей час аудіодиск з уроком - саме час. Ви чистите картоплю, ріжете цибулю, ліпіть котлети або стряпаете пиріжки - і одночасно вивчаєте мову!

Самостійне вивчення іноземної мови

вивчення іноземної мови


Дуже корисно час від часу організовувати собі найпростіше «занурення в мову». Виберіть один з вихідних днів, купіть всій родині квитки в кіно або відправте в зоопарк, до бабусі в гості... коротше, забезпечте собі тимчасове самотність. Розташуйтеся з комфортом перед телевізором, поклавши поруч ваші словники і зошити із записами уроків. На журнальному столику - що-небудь смачне. Поставте диск з фільмом на досліджуваному вами іноземною мовою. І ось так в невимушеній обстановці, підживлюючи себе позитивними емоціями, пориньте в атмосферу подій фільму, час від часу заглядаючи в словник.
Маленькі хитрощі можна влаштувати і на роботі. Наприклад, заведіть блокнот, куди будете записувати все, що потрібно запам'ятати - слова, правила тощо Повторюйте записане при кожному зручному випадку: на нудному і непотрібному вам нараді, під час вимушеного неробства, пов'язаного, скажімо, з відсутністю клієнтів і т.п. В цей блокнот дуже корисно записувати афоризми і приказки на мові, що вивчається, в супроводі російського перекладу. У афоризми і приказках запам'ятовування слів йде легше.

Відпустка - практика вивчення мови

вивчення іноземної мови


Вирушаючи у відпустку обов'язково візьміть з собою словник, вашу навчальну зошит або блокнот Обов'язково організуйте собі у відпустку поїздку в ту країну, мову якої ви вивчаєте. Звичайно, краще планувати цю поїздку тоді, коли базовий рівень вивчення вже пройдений, і ви можете розуміти і висловлюватися на найпростішому рівні. Обов'язково візьміть з собою словник, вашу навчальну зошит, блокнот. І вже зовсім здорово, якщо ви візьмете з собою і підручник!
Якщо у вас ще не було досвіду розмови на мові, що вивчається, то в перші дні перебування в чужому мовному середовищі ви можете зіткнутися з серйозною психологічною проблемою - боязню говорити. Викликана вона самим банальним страхом: виглядати смішно в очах оточуючих, страх сказати щось неправильно або неправильно мене зрозуміли.
Щоб подолати цей страх, потрібно зовсім небагато.
По-перше, потрібно зрозуміти, що в будь-якій країні у місцевих жителів завжди викликає повагу людина, яка вивчає мову цієї країни. І навіть якщо ваше неправильне вимова викликає посмішку, Мірсоветов не радив би вам поспішати з висновками, адже це зовсім не означає, що вас хочуть образити. Коли ваш співрозмовник побачить, що ви наполегливо продовжуєте спроби, він почне вам допомагати, підказувати слова. Це перевірено багаторазовим досвідом. Звичайно, скрізь і всюди трапляються клінічно неадекватні співрозмовники, але це велика рідкість.
А по-друге, не потрібно забувати, що це саме вам потрібний досвід вивчення мови в процесі живої розмови, а не вашим співрозмовникам. Тому розмовляйте при будь-якому зручному випадку - в магазині, в барі, на ринку, скрізь, де є привід для бесіди. Ви побачите, результат буде вражаючим. Коли ви зрозумієте, що ви можете говорити, і що люди вас розуміють, у вас з'явиться новий потужний стимул до подальших занять.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: