Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Етапи проведення занять практичного моделювання

Етапи проведення занять практичного моделювання

Категорія: Технології навчання
практичне моделювання
На заняттях у навчальних майстернях на основі завдань сучасного навчання, враховуючи можливості студентів, можна говорити про виготовлення ними спрощених моделей, таких, які розкривали б принципи дії і конструкції різних технічних пристроїв.
Причому, потрібно відразу відокремити модель від макета. Макет - це схематичне об'ємне зображення (наприклад, макети зовнішнього вигляду будівлі, місцевості та ін.) Вони допомагають уявити предмет у загальному вигляді.
Модель - повністю або в основних вузлах копіює об'єкт; кінцеві моделі виготовляють чинними, вони мають певне цільове призначення.
Однак моделювання не повинно бути зведено лише до виготовлення моделі та її випробування. Важливо використовувати прагнення побачити предмет готовим, діючим, щоб з допомогою побудованої моделі можна було переконатися в правильності фізичних законів. Тому треба вміти вибрати об'єкт моделювання.
Сучасні машини, прилади, об'єкти домашнього вжитку особливо привабливі для вибору їх як виробів, які могли б виробляти студенти в навчальних майстернях. Вони дають можливість студентам ознайомитися з технічними елементами конструкцій, законами основ наук, з принципами роботи машин і механізмів.
Технічне моделювання потрібно виконувати на основі правильних конструктивних рішень. Спрощення виробів часто створює уявлення про сучасні елементи конструкцій. Цього не станеться, якщо навчити студентів алгоритмом роботи над проектом.
У своїй практиці вчені використовують алгоритм, який включає в себе наступні етапи:
1. Перед проектне дослідження: усвідомлення конструкторської задачі; вивчення аналогів літератури, проектних матеріалів; визначення функціональних, ергономічних, технічних, економічних і естетичних вимог.
2. Попереднє ескізне проектування: розробка ескізів; пошукове макетування; конструкторські розрахунки.
3. Розробка ескізного проекту: виконання ескізів на планшетах; складання пояснювальної записки до проекту.
4. Складання проектно-конструкторської документації: виконання робочих креслень і технологічних карт.
5.Організація і робота над проектом.
6. Самооцінка та захист виконаного проекту.
Робота над проектом - складний процес, який вимагає обліку ряду факторів: організаційно-методичних, функціональних, технологічних, економічних, виконавчих, естетичних та ергономічних.
Вибір проектів для студентів дуже різноманітний, але кожен з них повинен відповідати основним вимогам:
- за функціональним призначенням бути корисним;- за технологією виготовлення відповідати навчальній програмі;
- створювати умови для розвитку технічного мислення і конструкторських здібностей;
- достатню кількість часу на виготовлення виробу;
- володіє виховними можливостями і політехнічною значущістю.
практичне моделювання
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: