Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Використання прийомів моніторингу в ході підготовки молодих вчителів

Використання прийомів моніторингу в ході підготовки молодих вчителів

Категорія: Технології навчання
Ступенева освіта
Ступенева освіта, орієнтована на освіту, як на системо утворюючий процес у підготовці фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів не усуває професійну підготовку.
Традиційна система навчальної діяльності у вузі орієнтувалася на систему знань, умінь і навичок і була пов'язана з поширенням раніше сформованих рішень при майже відсутності творчих компонентів.
В умовах ринку праці, який інтенсивно змінюється, головним є забезпечення для особи можливості змін сфери професійної діяльності.
В цілому сучасну систему освіти можна представити як цикл пов'язаних компонентів стандарту компетентності - зміст освіти - управління освітою - освітнє середовище - освітні технології - якість освіти, в центрі якого - особистість спеціаліста - вчитель фізики.
Реформування вищої школи в Україні полягає в особистісному підході до студента і вихованню її як особистості. У зв'язку з необхідністю виховання саме особистості та реалізації особистісного підходу до студента особливе значення має постійне спостереження за ним, тобто моніторинг.
Останній цінний тим, що під час навчально-виховного процесу можна своєчасно виявляти будь-які проблеми навчально-пізнавальної діяльності студента, здійснювати корекцію умов навчально-виховного процесу і суттєво впливати на кінцеву якість освіти.
Студент, майбутній учитель фізики, завдяки використанню моніторингу, як суб'єкт співтворчості з викладачем стає одночасно об'єктом постійної педагогічної підтримки. Регулярна і глибинна увага викладача до студента стає нормою.
Викладач отримує об'єктивні дані про умови та результати освіти певного студента, а тому має можливість науково і конструктивно, точно і різноманітно, вимогливо впливати на студента, залучаючи різноманітні засоби.
Методологічну основу моніторингу якості навчально-пізнавальної діяльності складають теорії управління, пізнання і наукових досліджень, психологічні і педагогічні поняття: творчість, творчі здібності (креативність), особистість, творча особистість і т.п.
Головна мета навчально-пізнавальної діяльності: виховання духовно багатої, соціально активної, фізично здорової особистості студента-фізика. Основні напрямки освітньої діяльності студентів: навчально-дослідницька та науково-дослідницька.
У наукових підходах, локальний моніторинг, в залежності від об'єкта дослідження, може бути декількох видів: адміністративний, психолого-педагогічний, студентський, санітарно-гігієнічний та господарський.
На першому моніторингу досліджується стан виконання законів, принципів, наукової організації праці і використання різних засобів управління закладом.
На психолого-педагогічному моніторингу досліджується аудиторна і поза аудиторна складова навчально-виховного процесу фізико-математичного факультету з метою психологічної корекції діяльності викладачів.
У свою чергу, в студентському моніторингу досліджуються умови та результати діяльності студентів з метою корекції навчально-виховного процесу з методики фізики.
Санітарно-гігієнічний моніторинг передбачає вивчення умов проведення заняття та дотримання умов безпеки життєдіяльності.
На останньому, господарському моніторингу, досліджується матеріально-технічний стан приміщень лабораторій методики фізики та стан пожежної безпеки тощо. Дані, отримані в цьому моніторингу, використовуються для складання і коригування програм і планів матеріально-технічного розвитку навчального середовища.
Ступенева освіта
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: