Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Новий погляд на підготовку фахівців у сфері косметології

Новий погляд на підготовку фахівців у сфері косметології

Категорія: Технології навчання
Технологія парфумерно-косметичних засобів
Підготовка фахівців за спеціальністю «Технологія парфумерно-косметичних засобів» є відносно новим напрямком роботи вищих медичних навчальних закладів.
Виникнення зазначеної спеціальності було обумовлено в більшій мірі попитом на ринку освітніх послуг, ніж на реально існуючому ринку праці. Потенційні абітурієнти сприймають напрямок «Технологія парфумерно-косметичних засобів», як орієнтовану на підготовку кадрів для закладів, які спеціалізуються на надання косметичних послуг.
Частково надії були виправдані адже в програму підготовки включенні дисципліни, які безпосередньо пов'язані з проведенням косметичних процедур, наприклад апаратна косметологія. У той же час, програмою підготовки студентів за спеціальністю «Технологія парфумерно-косметичних засобів» передбачено дисципліни суто хімічного та технологічного спрямування, при вивченні яких у студентів виникає багато проблем.
Зазначені проблеми пов'язані, як з недостатністю базових знань, так і з відсутністю мотивації до вивчення хімічних і технологічних дисциплін студентами орієнтованими на індустрію краси.
Але справа в тому, що після проходження такого курсу фахівець зможе краще розбиратися в розмаїтті косметичних препаратів, які доступні на сучасному ринку або навіть в мережі Інтернет.
Одним з елементів вирішення зазначеної проблеми є оптимізація навчальних програм з хімічних дисциплін, зокрема з органічної хімії. Вивчення органічної хімії в основному полягає у виробленні у студентів навичок, як по систематизації та узагальненні відомостей про реакційну здатність окремих класів сполук, так і здатності переносити отримані знання на більш складні об'єкти.
Звичайно, в якості модельних сполук при теоретичному навчанні та при виконанні експериментальної роботи, як правило, використовуються найбільш прості за структурою класи органічних сполук. Це виправдано з точки зору спрощення матеріалу, але негативно позначається на мотивації студентів до вивчення органічної хімії, адже студенти не розуміють навіщо ці знання їм потрібні.
Зазначена проблема може бути вирішена шляхом збільшення в програмі матеріалу, який присвячений будові, методам отримання, хімічним властивостям і практичному значенню сполук, які є компонентами для парфумерної (косметичної продукції і використовуються при виконанні косметичних процедур).
Зазначений підхід передбачає адаптацію робочої програми і методичних вказівок (рекомендацій), а також зміни в структурі практичних занять.
Корекція змісту лекційного матеріалу бажана, але, враховуючи значне скорочення часу, який відводиться для лекцій за останні роки, вкрай важко здійснити поставлені завдання.
При створенні навчально-методичних посібників і методичних вказівок доцільно використовувати попередній досвід у створенні матеріалів, які, хоч і призначені для вивчення загального курсу органічної хімії, проте мають ухил до кількох класів сполук.
Технологія парфумерно-косметичних засобів
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: