Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Інформаційно-комп'ютерні засоби навчання фізики

Інформаційно-комп'ютерні засоби навчання фізики

Категорія: Технології навчання
навчання фізики
Інформатизація суспільства поставила цілий спектр нетрадиційних проблем, що вимагають інноваційних методів і підходів до їх вирішення.
Одним з пріоритетних напрямів інформатизації суспільства стає процес інформатизації освіти, який передбачає використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), тому ІКТ повинні стати невід'ємною частиною професійної діяльності сучасного вчителя, а їх використання в процесі професійної підготовки майбутнього вчителя фізики повинно бути комплексним та інтегрованим, охоплювати весь курс навчання в педагогічному університеті і здійснюватися при викладанні різних предметів.
Важлива роль у формуванні інформаційної культури майбутніх учителів належить курсу інформатики. Вивчення фундаментальних основ теоретичної інформатики, складових загальноосвітнього ядра цієї області знань, повинно займати важливе місце в профільній підготовці вчителя фізики, у формуванні важливих компонентів інформаційної культури.
Сучасні вчені звертають увагу на те, що сучасні комп'ютерні технології та Інтернет допомагають вирішувати ряд наукових завдань і досягати певних цілей, серед яких варто виділити:
- У вітчизняних навчальних планах стоїть знайти більше місця для практичного навчання, але зараз цей процес гальмуватися внаслідок низької технічної оснащеності навчального фонду. Комп'ютерні технології, Інтернет та засоби моделювання надають учням можливість поглиблено вивчати певні явища з допомогою спеціальних комп'ютерних стимуляторів, відео та аудіо презентацій.
- Нові, більш продумані засоби навчання надають можливість заощадити час кожного заняття. Виняток кропітких обчислювальних операцій, оптимізація навчальної діяльності та можливість самостійно вибрати зручний засіб отримання наукової інформації дає учням і студентам більшу свободу дій.
- Інтернет це помічник сучасного учня. Тут він може знайти не тільки сучасні посібники, але і репетитора, який в будь-який зручний час допоможе вирішити задачі з фізики.
- Комп'ютерні рішення дозволяють автоматизувати певні наукові процеси, використовувати концепт візуалізації інформації і надають можливість мінімізувати потребу конспектування даних на заняттях. В такому випадку, освітній процес переходить з розряду пасивного, в розряд активного, з'являються нові інструменти для легкого вирішення задач з фізики.
- Вдало сплановані електронні наукові посібники дозволяють об'єднати в собі текстові, аудіо та відео дані і активізувати між предметні зв'язки в процесі навчання.
Таким чином, формування інформаційної культури майбутніх учителів фізики та використання ІКТ у навчальному процесі при вивченні курсу фізики - це тривалий і складний процес, що дозволяє змінити роль вчителя.
Крім джерела інформації вчитель стає посередником, який допомагає будувати інформаційні моделі для опису об'єктів і систем, знаходити потрібні дані і застосовувати ІКТ для вирішення різних завдань.
А це, в свою чергу, забезпечить свідому мотивацію навчання, інтерес до предмета, позитивне емоційне ставлення до навчання, урізноманітнює систему навчання і підвищить якість знань учнів.

навчання фізики
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: