Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Управління інноваційним процесом у ВНЗ

Управління інноваційним процесом у ВНЗ

Категорія: Технології навчання
Управління інноваційним процесом у ВНЗ
Управління інноваційним процесом у Вузі орієнтоване на створення нових схем і механізмів освітнього менеджменту. Тільки управління інноваціями на базі стратегічного планування здатне забезпечити поступальний розвиток вузу, його активну поведінку на ринку освітніх послуг і конкурентоспроможність його продукції.
Актуальність проблеми цілісного бачення сучасних знань та інновацій у молодих фахівців не викликає сумнівів. Однак формулювання концепції і цілей інноваційної освіти зараз явно недостатньо. Назріла необхідність переходу до вирішення інституційних проблем розвитку інновації, темпи і характер якої залежать від професорсько-викладацького складу, керівництва ВНЗ та від специфічного менеджменту їх відносин .
Інноваційна діяльність ВНЗ передбачає цілий комплекс організаційних, наукових, технологічних, фінансових заходів, які в сукупності призводять до інноваційних результатів.
Головне завдання керівництва вищої школи в процесі управління інноваціями - домогтися мінімального відхилення від заданої лінії інноваційних змін, оскільки об'єктом будь-якого педагогічного процесу, в т. ч. і інноваційного розвитку є молодь. Тому від керівництва Вузу потрібно знання і розуміння загальних тенденцій розвитку освіти та нових педагогічних технологій.
Напрями розвитку вищої школи виділяються, виходячи з актуальних і перспективних вимог до неї. Загальні і приватні цілі розвитку визначаються у вигляді проекту майбутнього ВНЗ. Виробляються детальні плани реалізації інноваційного проекту.
У сучасних умовах, коли потрібна віддача від вкладених коштів, відшкодування всіх понесених витрат на інноваційні розробки програми перетворень вона повинна відповідати вимогам, таким як прогнозованість, актуальність, реалістичність, контрольованість.
Важливе значення має подолання опору з боку педагогічного колективу нововведень. На жаль, досить багато усвідомлюють, що будь-які перетворення таять у собі загрозу їхнім особистим інтересам і посадам. Тому вони будуть робити все можливе, щоб перешкоджати перетворенням.
Так само велику увагу необхідно приділяти інформаційним технологіям, тому розвиток Вузу неможливо без якісного інформаційного обслуговування всіх категорій менеджерів. Використання останніх розробок у цій сфері дозволить перевести управління вузом на абсолютно новий технологічний і управлінський рівень.
Таким чином, підводячи підсумок вищевикладеному можна зробити висновок, що управління інноваційним процесом є складним і відповідальним видом управлінської діяльності. Воно вимагає від керівника знань про управлінської діяльності в умовах інноваційного процесу вміння планувати та організовувати контроль і регулювання інноваційного процесу у Вузі.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: