Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Особливості підготовки кадрів інноваційної спрямованості

Особливості підготовки кадрів інноваційної спрямованості

Категорія: Технології навчання
Особливості підготовки кадрів інноваційної спрямованості
Процес створення, накопичення, використання і подальшого відтворення знань безперервний, пронизує всі сфери життєдіяльності суспільства. Він є основою прискорюваних економічних і науково-технічних змін, що відбуваються в світовій економіці в останні десятиліття, істотно впливає на нові можливості для організацій, орієнтованих на активну стратегію досягнення і збереження конкурентоспроможності на світовому ринку.

У зв'язку з цим зросла актуальність реформування сфер освіти та науки, які зіткнулися з серйозними проблемами, в числі яких комерціалізація знань та освітньої підготовки. В даний час важливо зберегти існуючі наукові школи, дати їм розвиток, щоб був приплив молоді, свіжих творчих сил.
Зміст освіти консервативно і завжди відстає від потреб що розвивається суспільства. Інерційність освіти породжує обов'язковий етап визнання нового пізнання, його переробки і зміст нового навчання, перепідготовку викладачів. Новизна сьогоднішньої ситуації пов'язана з розривом між моделями поведінки і парадигмами знання в масштабах одного покоління. Це і зумовлює інноваційний виклик.
В ході змін особливо гостро відчувається актуальність відомої істини - «кадри вирішують все». Не ресурси, не гроші, не інфраструктура (вони вторинні), а насамперед здатні до адекватних рішень фахівці і, звичайно, організація їх діяльності.
Які ж кадри потрібні, щоб прийняти інноваційний виклик? Насамперед, не вистачає фахівців, так званих менеджерів інноваційної діяльності, що володіють особливою підготовкою і які володіють специфічними знаннями, вміннями і навичками, що забезпечують ефективність інноваційного процесу.
Як показав досвід багатьох країн, сучасним економічним процесам притаманна інноваційна спрямованість. Це означає неминуче виниклу потребу у використанні нових методів менеджменту, враховують зростаюче значення нематеріальних форм і нетрадиційних якісних чинників економічного зростання. «Необхідність інноваційного розвитку виробництва ставить нові вимоги до змісту, організації, форм і методів управлінської діяльності. Вона диктує появу особливого типу менеджменту, спрямованого на управління процесами оновлення всіх елементів виробничих систем».
Освіта в інноваційній сфері охоплює до теперішнього часу малу частину тих, кому воно потрібна. Внаслідок цього якісний рівень працівників підприємств і організацій у сфері управління інноваційними процесами істотно нижче міжнародних стандартів.
В даний час причинами низької кваліфікації є:
1. Відсутність системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації;
2. Брак досвіду практичної діяльності;
3. Несформованість системи кваліфікаційних вимог.
Виникає питання «а що робити?» Можна запропонувати наступні шляхи вирішення даної проблеми: реформування системи підготовки спеціалістів у вищих навчальних закладах; організація курсів; семінари, конференції, симпозіуми і т. п.
1. В ряді провідних українських вузів, крім традиційного навчання, вже успішно здійснюються певні освітні програми з підготовки фахівців інноваційної спрямованості.
2. Освітні курси «Інноваційний менеджмент» актуальні для фахівців і керівників вузів, які займаються підготовкою студентів. У програмі цих курсів повинні бути передбачені такі дисципліни як: інноваційні бізнес-процеси, розробка бізнес-плану, правова охорона і використання інтелектуальної власності, як доповів один з російських науковців "Программировать может каждый", тобто програмісти, механізми інкубування інноваційних підприємств та ін.
3. Семінари, конференції, симпозіуми проводяться для обміну досвідом, інформацією, неформального спілкування учених і фахівців і т.д.
Однак говорити про ефективність того або іншого рішення окремо не можна. Оптимальним тут буде інтеграція всіх трьох запропонованих варіантів. Тоді у міру набуття знань, досвіду та підвищення кваліфікації люди примножать свої навички і стануть більш цінними працівниками.
Особливості підготовки кадрів інноваційної спрямованості
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: