Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Освітня підготовка фахівців з надання психологічної допомоги

Освітня підготовка фахівців з надання психологічної допомоги

Категорія: Технології навчання
 надання психологічної допомоги
Фахівці з надання психологічної допомоги стикаються з психологічними проблемами і труднощами інших людей, у зв'язку з чим успішність в області допомагає діяльності залежить від стану та ступеня сформованості їх свідомості. Початок формування особистості фахівця з надання психологічної допомоги можливий вже на перших етапах отримання ним професійної освіти. Розгляд проблеми формування фахівця в професійному середовищі з позиції людини цілісного, розвивається і представляє нові можливості для її вивчення.
Сутність освіти не в передачі знань, умінь і навичок, а у становленні особливого особистісно-смислового відношення. «Освіта» в буквальному сенсі «формування образу» (в такому значенні ввів Йоганн Генріх Песталоцці). Джерелом багатозначності виступає можливість різного прочитання того, що таке образ, які його сутнісні характеристики та механізми становлення. Традиційно образ розглядається як життєвий досвід, оскільки можна передати те, що знали і служити життєво важливій меті. «Утворюватися - значить набувати досвід життя з постійними питаннями, зверненими до пошуку істини і освоєння власних оновлених можливостей.... В такому розумінні смисловим ядром освіти виступає досвід творення Людиною себе і своєї життєдіяльності, рухомої духовними цінностями і культурними еталонами».
Абсолютна довіра до внутрішнього смислового досвіду свідомості-відмітна риса феноменології. Тільки феноменологія має справу зі специфічно людськими значеннями життя в їх індивідуальному бутті, на засадах любові і поваги, подяки та допомоги, заходів та відповідальної мотивації. Вибрати позицію, стати суб'єктом життя, прийти до справді людського стану - значить розвивати і реалізовувати свої взаємозв'язкуи з іншими людьми за законами добра. Феноменологія передбачає ланцюжок осягнення феномену: описи, рефлексії, редукції («чистої сутності»), фіксації, знання повинно добуватися в результаті індивідуального людського досвіду. Сучасні педагогіка і психологія звернені до особистості, до світу цінностей, почуттів, інтенцій, досвіду, любові, творчості, вивчення феноменів свідомості. Феноменологічні пріоритети вибудовуються на основі індивідуалізації знань і смислів існуючої реальності, описі того, що переживається, відчувається свідомістю. Привілеї феноменології пов'язані з конструюванням особистісних індивідуалізованих смислів і значень пізнання.
Ряд авторів, вважають, що велике значення в сучасних умовах набуває зміщення акцентів у навчанні з формування професійних знань на розвиток професійно важливих якостей і становлення готовності до виконання професійної діяльності. Застосування феноменологічного методу при обстеженні спеціалістів з надання психологічної допомоги дало можливість проникнути в глибинну сутність їх професійної ролі і визначити професійно важливі якості і функції, необхідні для її виконання. Тематична ампліфікація висловлювань щодо професійно важливих якостей допомагає фахівцям виглядати наступним чином: милосердя (допомагає, лікує душу, терплячий, доброзичливий), дипломатичність (розуміючий, спокійний, вміє слухати, володіє інтуїцією), мужність і оптимізм (життєствердний, цілеспрямований, вірить в майбутнє, ініціативний).
Виділяються п'ять професійно важливих функцій, необхідних для виконання професійної ролі допомагає фахівця: довіра (віра в можливість зміни в рамках співробітництва, створення довірчого простору), присутність (проживання моменту буття, відкритість подій), рефлексування (відображення того, що відбувається, процес відстеження поточних змін, вербальних і невербальних реакцій), усвідомлення (прояснення смислів, інсайт осяяння, структурування та інтеграція одержуваного досвіду), відповідальність (осмислення і прийняття рішень в процесі професійної діяльності).
Показником інтегрованості професійно важливих якостей і професійно важливих функцій у процесі освітньої підготовки майбутніх фахівців з надання психологічної допомоги можна вважати становлення свідомої дипломатичності, вираженої в прагненні до досягнення цілісності при виконанні професійної ролі на основі позитивного мислення, опрацювання негативних емоційних станів, що заважають виконанню професійної ролі, додатку вольових зусиль, спрямованих на зміну ставлення до життя і до себе, що базується на радості, інтересу і подиву і любові.
В освітній підготовці фахівців з надання психологічної допомоги першочергово слід приділяти увагу формуванню їх свідомої дипломатичності через становлення ставлення до екзистенціально-гуманістичних цінностей і сенсів на основі психологічної готовності до виконання професійної ролі.
 надання психологічної допомоги
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: