Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Значення педологічних ідей для розвитку соціальної педагогіки і професійної підготовки соціальних педагогів

Значення педологічних ідей для розвитку соціальної педагогіки і професійної підготовки соціальних педагогів

Категорія: Технології навчання
 Соціальна педагогіка
Соціальна педагогіка як наука, що вивчає проблеми дитинства, причини їх виникнення і шляхи подолання безумовно має комплексний, інтегративний характер, а практична професійна соціально-педагогічна діяльність необхідним чином передбачає наявність і застосування знань і умінь, що акумулюють педагогічні, психологічні, психофізіологічні, медичні та інші початки.
Видається, що з цієї точки зору сучасна соціальна педагогіка і вітчизняна педологія періоду 20-х - 30-х рр.. ХХ століття мають багато спільного і між ними може бути встановлена досить ясно як наукова, так і практична спадкоємність.
Слід зазначити, що по самій своїй суті (виходячи з прямого тлумачення терміна, запропонованого в 1893 році американцем Оскаром Крисменом) педологію можна визначити як «науку про дитину» - від грецького «пайдос» - дитина (дитя) і «логос» - наука (знання), що в свою чергу передбачає вивчення процесів розвитку і формування на основі гармонійного поєднання підходів різних наук (біології, фізіології, медицини, психології, педагогіки та ін.)
І все сказане вище дозволяє нам зробити висновок про значущість педологічних ідей для розвитку соціально-педагогічної теорії та практики. Наприклад: соціально-педагогічне консультування (як одне з невід'ємних напрямів практичної соціально-педагогічної діяльності) можна розглядати як природний діалектичний розвиток педолого-педагогічного консультування батьків, пропонованого педологами як один з можливих інструментів при вирішенні проблем дитинства. Далі: інтерес низки педологів до особистості важкого підлітка, який привів їх до необхідності аналізу несприятливого впливу соціального середовища (наприклад - бездоглядності) на інтелектуальний і психологічний розвиток дитини; як і увагу до соціальних чинників, що сприяють або перешкоджають розвитку талантів обдарованих дітей.
І нарешті, слід зупинитися на проблемі професійної підготовки соціальних педагогів у світлі значущості педологічний ідей для даного процесу. З цієї точки зору слід зазначити, що соціальна педагогіка як ніяка з ряду так званих «допомагають професій» носить комплексний характер і вимагає, відповідно, надзвичайно різнобічної («різної наукової») підготовки. Але хіба не до подібного ж прагнули свого часу і педологи, закликаючи до комплексного підходу у вивченні дитини? Сьогодні ми говоримо про необхідність повноцінної «педагогічної», «психологічної», «дефектологічної» і т.п. підготовки соціального педагога, а може слід говорити про «педологічну» підготовку, а в підсумку про «педологічну компетентності соціального педагога?
У висновку хотілося б відзначити, що у свій час у вітчизняному науковому просторі були реабілітовані і зайняли своє гідне місце і «генетика» та «кібернетика», чи не настав час «педології»?
 Соціальна педагогіка


Пропонуємо Вам для ознайомлення зірку зарубіжної естради Niykee Heaton instagram, на її сторінки ви можете передивитися її фото, відео та прослухати найдивовіжніші душевні пісні.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: