Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Переваги демонстраційного курсу лекцій в сучасному Вузі

Переваги демонстраційного курсу лекцій в сучасному Вузі

Категорія: Технології навчання
Переваги демонстраційного курсу лекцій в сучасному Вузі
Невід'ємною частиною сучасної підготовки фахівців різних галузей стають інформаційно-комунікативні технології (ІКТ). Все більше в навчальний процес впроваджуються електронні форми навчання, в тому числі: електронні навчальні методичні комплекси, бібліотеки, дистанційні лабораторні комплекси, електронні математичні програми.
Питання впровадження ІКТ у процес навчання математики студентів-іноземців, зараз є актуальним.
Зауважимо, що кількість іноземних студентів, які навчаються у вузах України поступово збільшується.
Зауважимо, що мова йде про студентів-іноземців, які навчаються українською мовою в групах українських студентів. Студенти-іноземці потрапляють в українські групи тільки після закінчення підготовчого відділення університету. Тому вони, як правило, добре читають і грамотно пишуть українською мовою. Але навички говоріння на нашій мові розвинені в іноземних студентів першого курсу недостатньо.
Це створює складності при сприйнятті ними навчального матеріалу на слух. Особливо гостро ця проблема стоїть на лекціях. Студенти-іноземці не встигають працювати в одному темпі з українською групою. На лекціях з математики вони лише переписують формули з дошки, не слухаючи пояснення вчителя, що робить навчання неефективним. Вирішити цю проблему можна за допомогою засобів ІКТ.

Переваги демонстраційного курсу лекцій в сучасному Вузі


Розробивши електронний курс лекцій, слід видати його іноземним студентам. Тоді вони будуть звільнені від необхідності конспектувати і зможуть зосередитися на поясненнях лектора.
Студенти зможуть аналізувати і порівнювати те, що чують, з навчальним матеріалом, який бачать на екрані ноутбука. Вчені рекомендують використовувати демонстраційний курс лекцій.
Так як курс лекцій розрахований в тому числі, і на студентів - іноземців, вчені намагалися врахувати наступне:
- при створенні слайдів необхідно використовувати зрозумілі шрифти (Arial, Times New Roman);
- кількість слайдів має бути обмежена (15-20 слайдів на лекцію) не слід перевантажувати слайди ні текстом, ні малюнками);
- не слід використовувати музичний супровід лекції.
Досвід вчених свідчить про те, що використання демонстраційного курсу лекцій в навчальному процесі помітно підвищує якість математичної підготовки студентів-іноземців і побічно допомагає їм вивчати українську мову.
Ще однією складністю навчання вищої математики студентів - іноземців відміну спеціальної термінології в різних мовах.
Переваги демонстраційного курсу лекцій в сучасному Вузі
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: