Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Вплив соціокультурних особливостей на ефективність навчання студентів

Вплив соціокультурних особливостей на ефективність навчання студентів

Категорія: Технології навчання
ефективність навчання студентів
Арістотель доводив, що для розумного пізнання потрібна тверда і постійна воля. Вона діє вільно через вибір предметів пізнавального уваги і способів пізнавальної діяльності.
Однак технологія здійснення навчального процесу і відповідного навчального плану професійної підготовки студента-іноземця нерідко входить у суперечність із суб'єктивними прагненнями його волі.
Однією з причин такої освітньо-пізнавальної ситуації студента-громадянина іншої країни або навіть континенту є його освітньо-пізнавальна практика, обумовлена відповідним соціокультурним середовищем попереднього проживання і виконала роль конкретної матриці загальної наукової і повсякденній картиниі світу, яка сформувала відповідні уявлення про навколишній світ, з якими він прибув на навчання в Україну.
Тому невідповідність алгоритмів попередньої освітньо-пізнавальної практиці студентів іноземного походження часто входить в дисонанс з тією моделлю навчання, яка їй пропонується на території українського освітнього простору, і супроводжується нестабільністю активної пізнавальної здатності його розуму.
Дією студента іноземця починає управляти його суб'єктивна воля. І вона спрямовує його пізнавальну увагу на ті навчальні дисципліни, які він сам хоче обрати для вивчення.
Воля студента-іноземця вступає в протиріччя з елементарним здоровим глуздом, з необхідністю вивчати ті чи інші предмети, які пропонує навчальний заклад вищої освіти відповідного профілю. Воля студента постійно штовхає його на пошук тих комплексів знань, які здатні задовольнити його пізнавально-освітні потреби і зробити його щасливим і задоволеним тим, що він навчається в українському Вузі.
Тому пропонується на старших курсах професійної підготовки студентів-іноземців практикувати вже відому українському студентству траєкторію вільного вибору навчальних дисциплін. Звичайно, така технологія організації навчального процесу для студентів-іноземців у структурному та змістовому його вимірах передбачає, по-новому подивитися викладачам на свій професійний потенціал педагога і набувати роль не тільки ретранслятора вже існуючих і визнаних науково-освітньою громадськістю України, навчальних курсів, але і виступати в ролі виразника інноваційних освітніх технологій сучасності.
Адже відомо, що привабливий для студентів-іноземців університет сьогодні - це конкурентоспроможний навчальний заклад, який надає послуги компетентними викладачами, Міжнародна комісія Ради Європи розглядає поняття компетентності як загальні, ключові вміння, фундаментальні шляхи навчання, базові кваліфікації запорукою якості освіти.
З історії розвитку світової науки і освіти відомо, що вчителю складно подолати свої патріархальні професійно-педагогічні навички, але зміна освітніх парадигм на планетарному рівні спонукає не тільки нашу країну, вищі навчальні заклади освіти, професійно орієнтовані кафедри, що здійснюють навчальний процес, але викладачів трансформуватися змістовно новими робочими програмами професійної підготовки студентів-іноземців в євро інтеграційних процесах підвищення якості модернізації освітнього простору України.
ефективність навчання студентів
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: