Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Інструменти для ефективної самостійної роботи сучасного студента

Інструменти для ефективної самостійної роботи сучасного студента

Категорія: Технології навчання
Інструменти для ефективної самостійної роботи
Використання інноваційних технологій у всіх галузях медичної та фармацевтичної науки і практики, значне збільшення інформаційних потоків вимагають нового підходу до підготовки фахівців, а саме запровадження безперервної професійної освіти - постійної творчої роботи, розвитку кожної людини протягом усього життя.
У сучасних умовах потрібні фахівці, які не тільки володіють уміннями і навичками, але і здатні оперативно приймати рішення, вміти знаходити вихід з нестандартних ситуацій, діяти самостійно і творчо, тому навчання в сучасних умовах є безперервним і сталим, що забезпечує ефективне оновлення набутих знань.

Інструменти для ефективної самостійної роботи


Самостійна робота студента є невід'ємною частиною процесу підготовки фахівців в умовах кредитно-модульної системи навчання. Ті знання, до яких студент прийшов самостійно, завдяки власному досвіду, думці та діям стають справжнім його досягненням.
Тому потрібно поступово переходити від передавання інформації у готовому вигляді до керівництва самостійною пізнавальною діяльністю студентів, формування у них досвіду самостійної навчальної роботи. Студент, не підготовлений до самостійного придбання нових знань, не зможе розвинути в собі ці якості в професійній діяльності.
Виконання навчально-наукової і науково-дослідницької самостійної роботи студента передбачає оволодіння навичками роботи з літературними джерелами, передбачає систематичність, свідоме засвоєння матеріалу, розуміння змісту прочитаного, понять, термінів і положень, критичне ставлення до написаного.
Початок роботи з науковою книгою передбачає перегляд літератури, виділення переліку питань, які в ній розглядаються, складання планів, конспектування. У всьому цьому можуть бути використані сучасні помічники - комп'ютерні технології.
На початку семестру зазвичай викладачі знайомлять студентів з організацією роботи, а саме: з формами контролю, з особливостями самостійної роботи, з критеріями оцінки знань на практичних заняттях та при проведенні підсумкових модульних контролів.
Також зараз рекомендується використання лекційного матеріалу, навчальних і навчально-методичних посібників.
Використання дистанційних технологій в умовах кредитно-модульної системи розширює можливості студентів (вибір зручного часу для вивчення і засвоєння навчального матеріалу, самостійне здійснення контролю і аналізу навчальної діяльності), так і науково-педагогічних працівників: систематичне управління навчальною роботою студентів, контроль і аналіз їх діяльності шляхом перевірки виконаних дистанційно тестових завдань, стимулює студента якісно освоювати зміст дисципліни).
Ефективною є самостійна робота в навчальних аудиторіях кафедри, яка здійснюється за консультативної допомоги викладачів. Позаурочна підготовка студентів на кафедрі спрямована на здобуття теоретичних знань і оволодіння уміннями і навичками.
Для студентів розроблені навчальні посібники і методичні вказівки по всім темам практичних занять із переліком питань для самостійної підготовки та завдань для самостійної практичної роботи, а також методичні вказівки по всім темам, які виносяться на самостійну позааудиторну роботу.
Вони містять теоретичний матеріал, приклади і задачі, завдання для самоконтролю. Якість виконання самостійної роботи студента перевіряється в кінці кожного практичного заняття шляхом виконання індивідуальних завдань, а також при написанні контрольних робіт та здачі підсумкових модульних контролів.
Інструменти для ефективної самостійної роботи
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: