Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Постнеокласичні моделі процесу навчання у вузі

Постнеокласичні моделі процесу навчання у вузі

Категорія: Технології навчання
моделі процесу навчання
Вимоги суспільства, що змінилися, до вищої освіти, компетенції фахівців, що зажадалися в інформаційному суспільстві, приводять до необхідності систематизації і осмислення з позицій сьогоднішнього дня що існують в дидактиці вищої школи, моделей процесу навчання. У роботах сучасних дослідників наголошується, що система вищої освіти вступає в нову стадію, оскільки відбувається перехід від підготовки фахівця до освіти людини і розвитку особистості, що в свою чергу потребує теоретичної розробки і реального втілення на практиці нової освітньої парадигми - постнеокласичної.
Постнеокласична парадигма дидактики передбачає постановку якісно нової мети в системі вищої освіти – не просто підготувати компетентного фахівця, а сприяти розвитку особи, зацікавленої в самовдосконаленні, потребою, що володіє, в саморозвитку і здатною створювати суспільно значимі продукти власної професійної діяльності.
Однією з постнеокласичних моделей процесу навчання може стати антропологічна модель, заснована на гуманізації, гармонізації стосунків викладач-студент. Таке навчання передбачає свободу освітнього вибору студента, широке використання гуманітарних технологій в професійній освіті, індивідуалізацію навчання, реалізацію ідей наставництва (тьюторства) і супроводу в освіті.
З тенденцією інформатизації науки і освіти пов'язана інша модель процесу навчання – інформаційна. В процесі навчання, організованому в логіці такої моделі широко використовуються інформаційні і телекомунікаційні технології, технології дистанційного навчання і інших форм відкритого навчання на основі самоорганізації. У цій моделі вплив інформаційно-освітнього середовища на результат вчення вищий, ніж взаємодія студент-викладач.

моделі процесу навчання
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: