Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Еволюція суб’єктності в освітніх моделях

Еволюція суб’єктності в освітніх моделях

Категорія: Технології навчання
Диференціація
Впродовж багатьох років вчені роздумують про те, як спроектувати «єдину», «усесторонню» модель середньої освіти для поліпшення освіти, її диференціації. Диференціація – це розподіл учнів з різними здібностями по «категоріях» для досягнення певної освітньої мети. У широкому сенсі дане поняття об'єднує вміст курсу навчання, моделі групування учнів і вчителів, питання управління, форми тестування і інформування і так далі.
Весь спектр цих термінів включає освітня модель, що дає «усестороннє» розуміння освіти. Освітня – це група взаємозв'язаних елементів, що узгоджуються, таких як структура освітніх цілей, оцінка процесу навчання, методи тестування і оцінки.

Моделі носять наступні назви:
1. Відбірково-потокова модель;
2. Постановочна модель;
3. Модель «змішаних здібностей»;
4. Інтеграційна модель;
5. Інноваційна модель.

У світовій педагогіці намітилася загальна тенденція розширення і поглиблення диференційованого навчання, основою якого є темп просування учнів і пов'язаний з ним коефіцієнт інтелігентності IQ. Проблема індивідуалізації навчання особливо актуальна в європейських країнах, де відмовляються від диференціації у формі гомогенних, і переходять до гетерогенних класів і виникає проблема забезпечення засвоєння учбового матеріалу такими, що навчаються різного рівня розвитку із різноманітних соціальних верств.

Провідним принципом індивідуалізації є принцип збагачення, (поповнення стандартної програми), в якому розрізняють два види: горизонтальний або латеральний; вертикальний або інтенсивний. Однією з цілей горизонтального збагачення є створення міжнаочних зв'язків (приклад екстенсивного навчання). При вертикальному збагаченні відбувається інтенсифікація роботи учнів. Оптимальним для збагачення вважається незалежне вчення. Універсальним засобом в формуванні суб’єктивності є індивідуалізація, яку можна використовувати у всіх типах шкіл і класів, а також поза навчанням.

Диференціація
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: