Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Формування соціально-особової компетентності фахівця засобами інноваційно-освітніх технологій

Формування соціально-особової компетентності фахівця засобами інноваційно-освітніх технологій

Категорія: Технології навчання
посилення процесів демократизації

Перехід до нового соціально-економічного устрою, заснованого на ринковій економіці, роздержавлення (диверсифікація) системи освіти, посилення процесів демократизації і гуманізації; перехід до особово-орієнтованої парадигми навчання і виховання, двері, які розкрились перед педагогом в світ інновацій і нових освітніх технологій, парадигм, і поставили безліч питань, до теперішнього часу чітких відповідей, що не отримали.
Центральний момент у вирішенні перерахованих проблем пов'язаний з переорієнтацією результатів вищої освіти на перелік тих компетенцій, які зажадалися працедавцями і за формування яких відповідає вуз.
На думку студентів, найбільш важливими основами, розвитку яких слід приділити особливу увагу, є: прагнення до успіху; уміння працювати в команді; здібності до організації і планування діяльності, ухвалення рішень, креативності; знання другої мови; лідерство; здатність адаптуватися до нових ситуацій, а також навики управління інформацією.
Для успішного здійснення професійної діяльності і досягнення професійно-навчальної майстерності майбутній фахівець повинен уміти встановлювати конструктивні міжособистісні стосунки, працювати в команді, адекватно оцінювати свої потенційні професіонально-особистісні можливості, творчо підходити до вирішення поставленої задачі. Це можливо при якісній сформованості соціально-особової компетентності.

посилення процесів демократизації


Соціально-особова компетентність є метою і результатом складних процесів соціалізації особи. Тому соціально-особова компетентність є інтеграційною і комплексною, будучи сукупністю наступних взаємозв'язаних компетенцій, це: комунікативна, рефлексія, ауто психологічна, інтерактивна, соціально-перцептивна, управлінська, креативна, когнітивна.
Викладачеві вищої школи в рамках використання інноваційних освітніх технологій навчання необхідно:
- продумано використовувати методичні прийоми, дидактичні матеріали і технічні засоби навчання в строгій відповідності з цілями і завданнями конкретних занять, які відповідають даній групі компетенцій;
- враховувати контингент студентів, їх індивідуальні особливості, пізнавальні можливості, інтереси, характер діяльності;
- уміння створювати емоційний фон спільної діяльності і управляти ними, враховуючи вікові особливості і психологічний стан аудиторії;
- управляти власним емоційним станом і володіти способами емоційного зараження аудиторії. Це особливо важливо у момент позитивного закріплення нових установок, зняття напруженості в ситуації значимої конкурентної боротьби.
- володіти вмістом і новітніми змінами в професійної області, складовій предмету вивчення, наповнюючи матеріал життєвими ігровими ситуаціями і прикладами з практики.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: