Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Діяльність куратора у виховній системі вузу

Діяльність куратора у виховній системі вузу

Категорія: Технології навчання
діяльність кураторів

Найважливішою складовою виховної системи вузу є діяльність куратора. Куратори грають велику роль в становленні майбутнього професіонала. Діяльність куратора розуміється як цілеспрямована мотивована, професійно-педагогічна діяльність викладача вузу з групою студентів в учбовий і позаучбовий час, орієнтована на створення належних умов для професійного і особистого становлення кожного студента.
Інститут кураторів є ключовою структурою в системі виховної роботи вузу, що реалізовує програму виховання студентства з метою формування в учнів активної соціальної позиції, цивільної самосвідомості, розвитку загальної культури і професійно-трудових навиків.
Місія куратора полягає, перш за все, в допомозі студентам в правильній організації їх учбової і позаучбової діяльності, в розумінні місця і ролі вузу в соціальному просторі. Приватними завданнями тут виступає вирішення наступних питань: адаптація студентів до нових умов виховно-освітнього середовища, закріплення мотивації на здобування професійної освіти, сприяння активній участі в освітньому процесі, контроль за відвідуваністю, успішністю, організація виробничої практики, інформування про наукові заходи, що проводяться у вузах, – конкурси, конференції, олімпіадах і тому подібне, а також виявлення проблем організації дозвілля, у тому числі і вирішення побутових проблем, визначення форм і вмісту культурно-масових заходів, що проводяться.
Діяльність кураторів – єднальний елемент в об'єднанні творчих зусиль педагогів і студентів, реалізація діалогу між адміністрацією факультету, вузу і студентською групою, між вузом і сім'єю студента, між педагогічним колективом і студентом.
Отже, куратор академічної групи (це, як правило, викладач або співробітник освітньої установи) прикріплений до конкретної учбової групи не просто з метою зовнішнього спостереження і контролю за ходом навчальної і позанавчальної діяльності тих, що навчається, але саме як активний учасник освітнього процесу, що надає необхідну допомогу у вирішенні різноманітних завдань.

діяльність кураторів
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: