Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Списування на іспиті як і навіщо

Категорія: Технології навчання
Списування на іспиті як і навіщо

Кожна людина коли-небудь у житті стикається з навчанням. Наприклад, у школі, університеті, коледжі. А невід'ємною частиною навчання, як відомо, є іспити. Це - підсумкова перевірка знань, отриманих людиною за якийсь період навчання. Когось влаштовує оцінка 30 на іспиті*, комусь потрібно 40, а хтось згоден і на 20. У різних людей різні цілі. Але завжди виникає спокуса домогтися своєї мети легким шляхом, таким як списування. Хіба ви не пам'ятаєте, як приємно було заглянути в сусідню зошит або в маленький клаптик папірця у себе в кишені, а після вписати потрібну вам відповідь. А це почуття радості і адреналін, що виникають під час виходу викладача з кабінету на іспиті. Швидке перегортання книги, настирливі запитання сусідів, просто божевілля навколо.

Насправді звичайне списування є цілою наукою, осягається з досвідом. Людина, яка ніколи не списував, у свій перший раз може запросто відправитися за двері кабінету, після того як він буде викритий у своїй недобросовісності. У школі, звичайно, вчитель може просто пожурити тебе і забрати шпаргалку. Але ось в серйозних навчальних закладах це може закінчитися перескладанням. І вас точно вже не обрадує потім похвала друзів, які скажуть, який же ти молодець, що набрався сміливості списати на такому іспиті. Насправді більшість залежить саме від вас, від вашої спритності, кмітливості, інтуїції, хитрощі - називайте, як хочете це.

У цьому головним фактором є ще і ваша психіка. У психічно сталого людини є більше шансів залишитися непомітним. Ваш непохитний погляд і спокій контурів вашого тіла напевно притупят увагу викладача і відкинутий частина його підозр. Важливим чинником є і те, звідки ви збираєтеся списувати. Я не буду радити нічого, тому що кожна людина наділена розумом, він може підібрати найкращий спосіб для себе, враховуючи свої особливості. Але існують і такі випадки, коли списати просто неможливо. Наприклад, бувають такі викладачі, які ставлять перед собою мету не дати нікому списати. Вони нервово снують туди-сюди по аудиторії, заглядають вам на стіл і просто залякують своїм виглядом. У такому разі головне не розгубитися, всі невдахи відразу ж загубляться і попадають перед тираном-викладачем. Вам же залишиться не губитися і чекати свого моменту.

Найкращий варіант - списати в кінці іспиту, коли увага викладача розосереджено, і всі йдуть здавати роботи, але за цей проміжок ви багато не спишіть, так що зробіть свою "брудну" справу трохи раніше. До речі, місце, на яке ви віддасте перевагу сісти, або вас посадять, в принципі, ні на що не впливає. Бажано, звичайно, щоб перед вами хто-небудь сидів.

Але що ми все про списування та списування! Чи потрібно вам воно, і чи варто, взагалі, не допускати його. Про це можна сперечатися вічно. Я скажу вам свою думку. У нашій країні прийнято вважати, що кожен учень повинен знати предмет. Майже у всіх викладачів уже склалася стійка думка, що їх предмет дуже важливий для людини. А хто повинен вирішувати, що важливо для людини? А найсмішніше, що наша освіта скотилося до того, що предмети вже не діляться на ті, які знадобляться у майбутньому або не знадобляться. Адже найважливішим аспектом завжди була практика, підкріплена теорією, звичайно ж. Але люди давним-давно забули про це. І людина після закінчення Вузу або коледжу, тільки прийшовши на роботу, починає пізнавати свою професію. От і думайте тепер, так погано списування на іспитах? Лише в разі повного удосконалення системи освіти я згоден з найсуворішою забороною списування.

Лукашеня Павло

Ось будь ласка — фотографія з іспиту (правда жахливої якості). На перший погляд все добре. Але насправді як мінімум один сидить і майстерно списує у досить суворого викладача (який в цей час опитував іншого студента).

* - у ВолгГТУ за іспит ставлять студенту максимум 40 балів. Якщо отримана студентом оцінка нижче 20, то вважається, що іспит не складено (в цьому випадку потрібно йти на перездачу, або забирати документи).

Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: