Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Способи підготовки до іспиту

Категорія: Технології навчання
Способи підготовки до іспиту

З наближенням сесії більшість студентів починає ламати голову над тим, як успішно здати іспит і не провалитися. Оскільки поняття хорошою здачі іспиту широке і залежить не тільки від здібностей учня, його поточних знань з предмета, ступеня строгості викладача, а також самого предмета, існує кілька рецептів отримання бажаної оцінки.

Спосіб №1 – добре вивчити всі квитки

Якщо до іспиту залишається 4 і більше днів, то, при докладанні певних зусиль будь-який навіть самий складний предмет можна гарантовано здати на бажану оцінку. Фізика, сопромат, математичний аналіз та інші предмети, що лякають уяву студента, варто вчити саме за кілька днів до іспиту: такі дисципліни залишати на останню ніч категорично не можна.

Якщо предмет гуманітарний, і завдання вам на іспиті вирішувати не потрібно, просто розділіть наявні квитки на кількість днів до іспиту і вчіть порціями. Для технічних предметів цей спосіб не зовсім коректним з огляду на те, що частину часу все-таки доведеться приділити повторення способів вирішення завдань. Але для цього, як правило, досить виділити не більше одного дня.

Тим, у кого проблеми із запам'ятовуванням матеріалу коштує кожен день хоча б побіжно переглядати раніше вивчені квитки. Якщо в питаннях зустрічаються теореми і формули, то їх, звичайно ж, для кращого запам'ятовування варто писати або доводити ще раз на папері.

 • Переваги способу: весь вивчений матеріал надовго залишиться у вашій голові. Крім того, успішна здача іспиту гарантована.
 • Недоліки способу: доведеться витратити досить багато часу на вивчення матеріалу.

Спосіб №2 – вивчити основне

Підходить для тих, у кого хороша пам'ять або зовсім немає часу, а подітися нікуди. До іспиту залишається один день або навіть ніч), багато квитків, а списати не вийде. У цьому випадку для того, щоб в пам'яті залишилося хоч щось, необхідно дістати короткі відповіді на всі питання. Природно, вже немає часу шукати підручники і вчити повний матеріал за джерелами з інтернету. Якщо є можливість, попросіть у однокурсників заготовлені шпаргалки, роздрукуйте і будете з ним. Адже шпаргалки хороші не тільки тим, що з них можна списати, але й тим, що містять у найбільш стислому вигляді всю необхідну інформацію.

 • Переваги способу: весь матеріал вчиться за порівняно короткий час. Проте викладач не зможе вас вигнати з іспиту під приводом незнання предмету: ви вже знаєте всю основну інформацію з курсу.
 • Недоліки способу: вивчений матеріал після 2-3 днів зовсім зникає з голови. Крім того, деякі викладачі люблять, коли тема розкривається студентом повністю, а не в короткому викладі. Так що є вірогідність отримати оцінку нижче, ніж очікувалося.

Спосіб №3 – шпаргалки

Підходить для тих, хто з принципу не збирається вчити «непотрібний» предмет, любить халяву або взагалі ніяк не встигає підготуватися до іспиту.

Власне, в самому способі немає нічого нового – дістати шпаргалки (зошити або підручник) і списати з них на іспиті. Краще буде, якщо власник отримає можливість вийти з аудиторії «подзвонити» або «в туалет». Суттєво підвищує ймовірність здачі іспиту вміння орієнтуватися за змістом підручника, темами в зошиті або серед своїх заготовлених папірців.

 • Переваги способу: студенту практично не доводиться витрачати часу на підготовку.
 • Недоліки способу: є досить пристойна ймовірність провалитися, особливо якщо раніше не було досвіду в списуванні або ж якщо викладач уважний чи любить питати по всьому курсу предмета, а не тільки з питань квитка.

Спосіб №4 – бомби

Спосіб працює тільки тоді, коли заздалегідь відомо розташування питань в квитках або хоча б просто склад питань на іспиті. Сам метод полягає в тому, щоб заздалегідь (за день або два – потрібно багато часу) написати на чистих аркушах бомби – докладні відповіді на всі питання з переліку, а потім на іспиті підмінити порожній листочок вже готовим з відповіддю. Однак багато викладачі щоб уникнути використання бомб підписують видаються листки для відповідей, тому необхідно заздалегідь знати, чи відбудеться така ситуація. У будь-якому випадку, зроблені бомби можна потім використовувати як шпаргалки, так і в голові після переписування відповіді щось залишиться.

 • Переваги способу: підходить для людей, які запам'ятовують матеріал при фіксації її на папері. Крім того, забезпечує повну і вичерпну відповідь на запитання на екзамені, а оскільки після написання бомб в голові залишається хоча б мінімальну кількість матеріалу, ймовірність провалу стає менше.
 • Недоліки способу: підходить тільки тим, хто здатний холоднокровно витягнути потрібний листочок прямо на іспиті і не злякатися.

І наостанок трохи рекомендацій

 • Багато викладачі люблять, коли студенти відповідають матеріал саме з їх заготовленим лекцій: тому, якщо ви не прогулювали пари, в якості джерела інформації краще використовувати власну зошит.
 • Постарайтеся не спізнюватися на іспит: це відразу створить про вас погане враження.
 • Навіть якщо все вивчили, візьміть з собою шпаргалки: це допоможе повторити матеріал в дорозі або освіжити пам'ять у випадку, якщо викладач раптом вийде під час іспиту з аудиторії.
 • Ні в якому разі не забувайте про практичну частину іспиту під час підготовки. Саме вона є найважливішою: ніхто не буде дивитися вашу теорію, якщо ви не вирішите завдання.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: