Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Вибір репетитора з іноземної мови

Вибір репетитора з іноземної мови

Категорія: Технології навчання
Вибір репетитора з іноземної мови

Вибір репетитора з іноземної мови – завдання не з простих. Пропозиція ледь не перевищує попит, однак не всі викладачі дійсно можуть гарантувати якість своїх послуг. Багато вирішують зайнятися репетиторством, освоївши університетський граматичний мінімум, не маючи при цьому ні підготовки, ні педагогічних навичок. Відомо, що знання матеріалу не передбачає його ефективну подачу.

При першій зустрічі відрізнити хорошого викладача від людини, що вирішила заробити своїми кілька знаннями, досить складно. Більшість репетиторів досконало володіють навичками самореклами, за якими найчастіше ховається невміння подачі матеріалу якісним чином. Як результат – місяці занять не дають належного результату, а в знаннях учня не відбувається помітного зсуву.

Отже, на першому пробному занятті слід приділити особливу увагу деяким аспектам, які допоможуть визначити ступінь професіоналізму і, скажімо, наявність харизми у репетитора. Виділимо 5 основних ознак хорошого викладача.

1. Вміння взаємодіяти з учнем

Людей, які володіють іноземною мовою на професійному рівні, але не вміє концентрувати увагу учня на своїй персоні, не зможе викладати. Перш за все, питання полягає в тому, щоб учень позиціонував репетитора як викладача, і вік тут не відіграє ніякої ролі. Далеко не факт, що людина з багаторічним стажем та педагогічною освітою зможе дати краще, ніж його колега без аналогічних достоїнств, але з природним умінням подавати матеріал. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що говорить викладач, і не відчуваєте до нього поваги, немає сенсу витрачати свій час. Як правило, перше враження рідко буває оманливим.

2. Незвичайна подача матеріалу

Вивчення граматики – завжди нудно. Мова стає цікавим лише тоді, коли рівень володіння нею – вище середнього. Саме тому одна з основних завдань репетитора – чергувати нудні елементи з цікавими. Ніхто не обіцяв легкого отримання знань, але існують нетривіальні способи викладу матеріалу, які дозволяють краще засвоювати те, що здавалося захмарною заввишки. Крім того, репетитор повинен переконатися в тому, що учень справді засвоїв попередню тему. Згадайте шкільні уроки: на кожному наступному занятті вчитель освіжає у пам'яті те, що встигли пройти вчора. Як правило, після другого або третього пояснення однієї і тієї ж теми, що не залишається жодних зрозумілих моментів.

3. Використання різних джерел навчання

Якщо репетитор обмежується 1-2 підручниками, слід замислитися про ступінь його обізнаності в галузі сучасних методів навчання. В цьому випадку слід забути шкільних та університетських викладачів двадцятирічної давності, які вели заняття з усім відомим підручником Н.А. Бонк або якийсь аналогічній книзі. Безсумнівно, нічого поганого в класиці бути не може, але і обмежуватися нею не має сенсу. За великим рахунком, підручник потрібен лише як якийсь каркас. Основну ж масу знань учень повинен отримувати з окремих матеріалів, зібраних репетитором. Звичайно ж, вибір сучасних підручників надзвичайно великий, і кожен викладач вибирає прийнятний для себе варіант. Але не варто забувати, що у кожного підручника є свої переваги і недоліки, а завдання репетитора – вибрати лише корисне і цікаве.

4. Порушення всіх аспектів вивчення мови

Хороший репетитор повинен розуміти, що неможливо вивчити мову, володіючи лише одним його аспектом. Крім граматики, безсумнівною основи всіх знань, слід поповнювати словниковий запас, читати неадаптовані тексти, розвивати усне мовлення та сприйняття мови на слух. Якщо на першому занятті викладач не згадав про свою методику в даній галузі або не протестував вас з різним аспектам, навряд чи його заняття будуть повноцінними в майбутньому.

5. Ефективне використання часу

Хороші викладачі старанно відпрацьовують свої академічні годину-дві, використовуючи весь наявний час. А деякі репетитори витрачають частину уроку на розповідь про свої успіхи і заслуги, затяжну перевірку домашнього заняття, тривалі переходи від однієї частини уроку до іншої. Тому слід звернути увагу на те, наскільки швидко викладач, умовно кажучи, реагує на події. Якщо репетитор звик дійсно відпрацьовувати свій гонорар, а не просто тягнути час, це буде помітно вже на першому занятті.

Таким чином, ефективність занять з репетитором повинна проявитися хоча б після 10 занять. Якщо після двох-трьох занять ви відчуваєте, що це не ваш варіант, вас щось не влаштовує, слід припинити заняття, щоб уникнути матеріальних і тимчасових витрат. Звичайно ж, пошук улюбленого репетитора може затягнутися, але коли ви його знайдете, ви точно будете знати, за що платите гроші.

Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
SomIllus 10 2018 17:16
как нарисовать казанский собор поэтапно
маменко про жену
корфу юг corfu south corfu belvedere hotel
Похудеть за 12 недель от татьяны рыбаковой отзывы 389c3f
Скачать battlefield 4 на пк be58b88
Профессия пожарный мчс 474901
Сдавливание в грудной клетке слева e03
Смотреть онлайн фильмы ужасов 2012 5f327
rogfojnulrpr
fmvanhuwahga
irizksgvzepg
rychxhmureorence
дворецкая елизавета список книг
ubuntu 16.04 черный экран
химические свойства металлов коррозия металлов
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: