Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » У якому віці найкраще почати вивчати іноземну мову

У якому віці найкраще почати вивчати іноземну мову

Категорія: Технології навчання
У якому віці найкраще почати вивчати іноземну мовуДавно відомо, що дітям осягнення мови дається набагато легше, ніж дорослим. Фізіологи вважають, що в процесі розвитку мозку кожної стадії відведені свої часові проміжки, протягом яких активується той чи інший вид мозкової діяльності. Не є винятком і осягнення головного інструменту людської комунікації — мови.

Дитина до трьох років оволодіває мовою, граючись, без яких би то не було значних зусиль. Якщо члени сім'ї спілкуються двома мовами — немовля з легкістю починає говорити на обох; якщо в ходу три мови — одночасно на трьох, абсолютно за те ж час, і не сприймаючи це як роботу. Спочатку, правда, слова з різних мов змішуються в своєрідний «вінегрет», але дуже швидко все «розставляється по поличках».

Підлітку, щоб пройти шлях, який дитина навіть не помічає, потрібні вже значні зусилля і час. А для дорослого осягнення іноземної мови і зовсім відноситься до інтелектуальної праці самого важкого типу; стає мало не розумовою подвигом, що потребує повної мобілізації і напруги сил.

Причина в тому, що мозок дитини буквально «заточений» під процеси вдосконалення. Клітини мовного центру мозку, що відповідають за сприйняття і відтворення мови, знаходяться в стані «зведеною засувки»: коли дитина опановує мову, між нейронами встановлюються асоціативні зв'язки. «Клямка» спрацьовує, зв'язок закріплюється, в результаті чого формуються складні провадять системи. Чим старше дитина, тим менше вільних від зв'язків клітин залишається в його мозку. Абсолютна більшість асоціативних систем виникають вже до десяти років. Відомо безліч випадків з реальними «мауглі», з дитинства воспитывавшимися в середовищі диких тварин. Якщо дитина повертався в людське суспільство підлітком, будь-які спроби долучити його до людської мови залишалися безрезультатними. Мозок вже зв'язаний, припустимо, «мавпячим мовою» і майже не здатний навіть розрізняти звуки, яких немає в «промові» мавп...

Пройшло дитинство? Не все втрачено, пізно – не буває!

Висновок з вищевикладеного, здавалося б, очевидний: чим раніше приступити до вивчення іноземної мови, тим краще. Начебто і обговорювати нічого, на поверхневий погляд. Але всі прекрасно знають, що істина на поверхні зазвичай не плаває.

Не все так просто. Так, дитина — це губка, легко вбирає все нове. Так, дітям нескладно навчиться вимовляти звуки, що відрізняються від рідної мови. Так, дитяча здатність до запам'ятовування слів і фраз феноменальна, і дорослим про такий доводиться тільки мріяти. Все це очевидно, але на цьому переваги додаткового вивчення мови в дитячому віці і закінчуються.

Справа в тому, що всілякі знання затримуються в мозку лише до тих пір, поки вони затребувані, поки до них постійно звертається пам'ять. Тому, почавши навчання в дитинстві, отримані навички постійно потрібно підтримувати в стані активного використання, інакше все – даремно. Мова йде про те, що прийнято називати «мовною практикою». При відсутності такої і словниковий запас з віком зменшується, і здатність сприймати чужу мову на слух, і вміння осмислювати інформацію іноземною мовою без перекладу в умі» на рідну мову.

У дорослої людини є перевага, яка відсутня у дітей, які не живуть в умовах постійної затребуваності додаткового мови. Дорослі люди рідко вирішують зайнятися вивченням іноземної «просто так», заради розваги. В абсолютній більшості випадків це рішення обумовлене усвідомленими потребами професійного або соціального (наприклад, при зміні місця проживання) плану. Чим сильніше стимул, тим яскравіше проявляється маловивчене явище включення механізмів, надзвичайно активізують мозкову діяльність. Добре видно роботу цих механізмів у пікових ситуаціях, коли мова йде ні багато, ні мало — про виживання: людина стає просто генієм, причому миттєво.На стимульовану потребу накладаються і найширші можливості, які надає сьогоднішня дійсність. По справжньому «проривним» став двадцяте століття, що породив десятки і десятки методик вивчення мови. За демонстрацію багатьох з них в середні століття потягнули б на багаття: це і аутогенні впливу, і навчання під час сну – природного або гіпнотичного...З'явилося широке поле вибору, що дозволяє кожній конкретній людині підібрати індивідуальні, найбільш ефективні конкретно для нього методи пізнання іноземної мови.

Ще більш широкий потенціал надало початок третього тисячоліття, забарвлене вибуховим розвитком інформаційних технологій. Комунікативні можливості сучасних мережевих технологій знайшли застосування і в галузі вивчення мов. Безліч сервісів пропонують курси англійської мови онлайн, французької, італійської...

Вихід в Інтернет, скайп, веб-камера з гарнітурою і вже не потрібно в строго певний час, скорегувавши під нього свої плани, бігти на навчання. Підібрана «під вас» програма, персональний репетитор, з потрібною для вас періодичністю і в зручний вам час – до ваших послуг. Онлайн лекції і семінари, використання мультимедіа робить курс мови легко засвоюваним.

Наполегливість, терпіння, і якщо мова вам дійсно потрібен – все вийде.

Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: