Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Що таке MBA освіта

Категорія: Технології навчання
Що таке MBA освіта

MBA (Master of Business Administration, майстер ділового адміністрування) — навіть не стільки програма навчання, як ступінь кваліфікації менеджера (в управлінні). Тут важливо її наявність, що вказує на володіння навичками необхідними для керівника середньої і вищої ланки. На сьогоднішній день відсутній єдиний стандарт, який дозволив би розділити ступеня володіння такими навичками, тому враховується лише сам факт наявності відповідного диплома.

Перший варіант подібної системи навчання почав застосовуватися в США в 19 столітті, для багатьох компаній того часу були затребувані співробітники володіють новітніми методами управління. Причому

У нашій країні навчання програми MBA почалися на базі філії організованого силами економічного інституту імені Плеханова. З цього моменту стандарт прижився і MBA освіта тепер вважається одним із обов'язкових для престижних вакансій в економічній сфері.

У чому «сила» MBA освіти?

Як і у будь-якого іншого виду навчання для MBA освіти можуть знайтися і плюси, і мінуси. Так серед основних позитивних якостей можна відзначити.

  1. Можливість отримати поглиблені знання в сфері ведення бізнесу, від яких можна отримати практичну користь у щоденній роботі.
  2. Підвищені шанси стати керівником великої фірми. Рух по кар'єрних сходах у власників цього утворення забезпечено.
  3. Отримання знань «з перших рук» від бізнесменів світового класу, а можливо навіть і від лауреатів Нобелівської премії.
  4. Прекрасна можливість влаштуватися на роботу за кордоном або в нашій країні, але в міжнародну організацію.

В цілому, MBA освіта підвищує кваліфікаційний рівень фахівця, робить його більш конкурентоспроможним на ринку вакансій. Але тут є й кілька мінусів.

Наприклад, сьогодні молоді спеціалісти, які тільки що закінчили ВУЗ, намагаються відразу ж отримати і скоринки MBA. Мотивація очевидна — їм хочеться відразу влаштуватися в престижну компанію на високооплачувану посаду з прогнозом кар'єрного зростання. Та й отримувати додаткову освіту в подальшому може виявитися колись. Але ось невдача — MBA дає практичні знання на відміну від звичайної «вишки», які краще б порівняти з власним досвідом ведення бізнесу. Тільки так можна виділити у всьому курсі ті знання, що дійсно допоможуть в конкретній ситуації. А без досвіду все стає не більш ніж цікавим лікнепом.

Другий мінус ховається знову-таки у відсутності практичного досвіду у більшої частини власників дипломів MBA. Їм важко застосовувати наявні знання на практиці, роблять вони це з побоюванням, іноді запізнюючись з відповідальними рішеннями. Для успішної роботи в умовах стрімко мінливого ринку потрібно опрацювати чимало років, щоб у бізнесмена виробилися навички вирішувати складні завдання «на льоту».

Різновиди програм MBA освіти

Незважаючи на відсутність єдиних світових стандартів з оцінки рівня освіти MBA прийнято виділяти чотири основні групи, що мають досить чіткі межі.

Full-Time MBA

Навчання в цьому режимі проводиться так само як при очному навчанні. Курси по тривалості поділяються на європейські і американські, з яких останні вдвічі довше по часу навчання (відповідно 1 і 2 роки). Такий варіант мало підходить сімейним людям і тим, хто вже працює, т. к. доведеться залишити на ці 1-2 роки сім'ю і/або роботу.

Part-Time MBA

Вечірня форма навчання — після роботи. Така форма стає все більш популярною, тому що багато, хто сьогодні працює, закінчували інститути в час, коли подібного освіти в нашій країні не було.

Distance MBA

Дистанційне навчання, з часом покликане замінити інші форми завдяки своїй зручності – відсутня необхідність їздити кудись на заняття, навчальні матеріали можна завантажувати через інтернет, викладати свої «домашні завдання» і т. п.

Executive MBA

Форма навчання призначена саме для людей, які працюють на керівних посадах, призначена для підвищення професійного рівня.

Mini MBA

Прискорені курси для отримання знань у вузькій області, що стосується безпосередньо тієї роботи, яку виконує на даний момент студент. Для більшості працюючих людей це оптимальний варіант, хоча при зміні роботи може виявитися абсолютно марним.

Яку саме вибрати школу доводиться вибирати виходячи з поточної ситуації, а ще й від результатів, які вона може дати в результаті. Краще якщо обрана школа має акредитацію міжнародної комісії MBA, хоча є чимало прекрасних закладів з європейської акредитацією.

Де вчитися: у Росії або за кордоном, залежить від можливостей учня або, наприклад, від вимог потенційного роботодавця, ряд з яких воліє на ключові посади розглядати претендентів з іноземним дипломом.

Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: