Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Впровадження Болонського процесу в Україні

Впровадження Болонського процесу в Україні

Категорія: Технології навчання
Впровадження Болонського процесу в Україні

Історія старту Болонського процесу та його цілі

Ні для кого не є секретом той факт, що сучасна система освіти постійно реформується і перетвориться. Одним з останніх нововведень в Україні є Болонський процес. Свій старт він отримав в Італії в кінці 20 століття і досить швидкими кроками розвивається в даний момент. Документ, який фактично підтверджує даний процес називається «Болонська декларація». Сутність даного акту полягає в тому, щоб до кінця 2010 року створити єдину базу для отримання освіти на території Європи. А умови для того, щоб визнати дійсність дипломів випускників повинні бути єдиними для країн-учасниць.

В основі системи лежить введення певного стандарту отримання наукового ступеня. Бакалаврат повинен становити не менше, ніж три роки навчання, а магістратура – два. Тим не менш, сюди ж можна віднести і реформу в шкільній освіті. Тільки, починаючи з 2008 року, абсолютно всі школи країни перейшли на нову систему контролю знань – незалежне тестування. До цього часу тестування вибірково проводилося по містах нашої країни.

Складно сказати, наскільки своєчасним є запровадження даної системи освіти в Україні, поки не розглянуто основні позитивні і негативні сторони даного питання.

Цілі, які супроводжують Болонський процес:

 • Створення і закріплення культурного та інтелектуального потенціалу європейських країн;
 • Створення європейської моделі вищої освіти як основи просто працевлаштування при еміграції;
 • Підвищення рівня вузів Європи в порівняльній характеристиці з іншими системами отримання знань;
 • Збільшення значущості та престижу європейської школи у всьому світі.

Позитивні і негативні сторони впровадження Болонського процесу в Україні

Розглядаючи дане питання, багато вчених сучасності приходили до досить суперечливих висновків. Це пов'язано з тим, що Україна знаходиться на перехресті з точки зору політичних та економічних аспектів. У свою чергу, невизначеність країни безпосередньо буде впливати на якість і структуру освітнього процесу в країні.

Позитивними сторонами впровадження такої системи освіти України є:

 • Зближення і об'єднання всіх систем освіти, які існують в Європі;
 • Формування та створення єдиної бази вищої освіти в Європі;
 • Подальшу участь України у єдиному освітньо просторі.

Ці аспекти дають можливість наблизити освіту нашої країни до європейських стандартів і зберігати дійсність отриманих дипломів при перетині кордонів країни. З одного боку, не мала кількість проблем буде вирішено завдяки такій «упрощенной2 системі отримання вищої освіти. У той же час, можна відстежити прояви другої сторони медалі – негативною. Не можна не визнати наступні аспекти:

 • Наукова база університетів країни має індивідуальні системи оцінювання;
 • Науково-технічна база багатьох університетів нашої країни не змодельована під «нові стандарти роботи;
 • 30% знань студенти повинні отримувати з аудиторних занять, 70% - завдяки самостійній роботі. Зараз Україна не володіє достатніми фінансовими ресурсами для вирішення проблеми відсутності необхідних підручників і посібників;
 • Впровадження кредитно-модульної системи веде за собою міграцію студента з внз Європи і знання мінімум трьох іноземних мов. Зараз В Україні далеко не всі студенти можуть дозволити собі такі витрати.

Є ще й інші аспекти, з-за яких впровадження даної системи освіти в Україні може вважатися нераціональним в даний час. Для роботи за новими стандартами освіти в нашій країні, перш за все, повинна бути створена міцна і якісна база для її впровадження. А сам переходу повинен проходити плавно, ділячись на етапи.

Перспективи розвитку Болонського процесу в Україні

Однозначно, слід зазначити, що до завершення впровадження нової системи освіти в нашій країні ще дуже далеко. Багато моменти, які стосуються загальних показників України на світовій арені, потребують доопрацювання. Ці ж показники можуть впливати і на подальше впровадження Болонського процесу в країну. Якщо в найближчому майбутньому все-таки структурувати базу отримання вищої освіти не по областях, а в цілому по Україні, то в найкоротші терміни можна буде добитися хороших результатів. У той же час залишаться питання, які на пряму будуть залежати від добробуту громадян країни. Це і матеріальне забезпечення внз (державне чи комерційне установа), підтвердження вузами рівня акредитації, створення технічної бази для підготовки бакалаврів і магістрів і вільний доступ до всієї інформації, яка може знадобитися студента в процесі навчання.

Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: