Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Очно або заочно. Яку форму навчання вибрати

Очно або заочно. Яку форму навчання вибрати

Категорія: Технології навчання
Очно або заочно. Яку форму навчання вибрати

У сучасному суспільстві вища освіта є невід'ємною частиною розвитку як особистості, так і суспільства в цілому. Стрімкий розвиток усіх сфер життєдіяльності робить необхідним наявність вищої освіти у половини всього зайнятого населення, як мінімум. На сьогоднішній день система освіти надає абітурієнтові безліч способів отримання вищої освіти: очна або заочна форми навчання, платна і безкоштовна основи, вільний графік відвідування, а також можливість отримання одночасно двох і більше утворень.

Очна і заочна освіта. Порівнюємо і вибираємо

Вибір між очною формою навчання, що передбачає регулярне відвідування студентом занять, та заочною формою, яка полягає у самостійному вивченні більшої частини матеріалу, не завжди дається легко. Віддаючи перевагу тій або іншій формі навчання необхідно вивчити всі плюси і мінуси кожної з них, оцінити свої можливості і плани на найближчі кілька років.

«Плюси »і «мінуси» очної форми навчання

Очною, або як її ще називають, денною формою навчання віддають перевагу вступники, які тільки що закінчили школу. Основними перевагами даної форми навчання є:

 1. Ефективність. Студенти щодня відвідують лекції, мають можливість на практиці закріпити теоретичні знання. Тісне спілкування з викладачами також сприяє засвоєнню матеріалу.
 2. Насиченість. Тільки навчаючись на очній формі можна оцінити всі принади студентського життя. Найчастіше, саме під час навчання в інституті зав'язується міцна дружба.
 3. Стипендія. Студенти денного навчання за умови успішної здачі сесії можуть розраховувати на стипендію.
 4. Відстрочка від армії.

Головний мінус очної форми навчання — неможливість поєднувати навчальний процес з трудовою діяльністю.

Заочна форма. Всі «за» і «проти»

Незважаючи на те, що очна форма навчання вважається найбільш ефективною, останнім часом все більшою популярністю користується заочне навчання. Це обумовлено можливістю отримувати трудовий стаж і реальний досвід роботи під час навчання. Також, ця форма навчання має інші позитивні сторони:

 1. доступна багатьом нижча вартість навчання;
 2. можливість на практиці реалізовувати отримані знання;
 3. конкурс, при вступі на заочну форму нижче, ніж на денне відділення;

Мінусами заочної форми є:

 1. Нерегулярність. Більшість студентів-заочників приділяють увагу навчанню тільки в період сесії, що не може не позначитися на рівні знань.
 2. Якість викладання. Через обмеженість у часі аудиторного навчання, деяка частина інформації не включається у навчальну програму. При самостійному вивченні матеріалу, у разі виникнення запитань, відповісти на них нікому.
 3. Відсутність контролю.
 4. Багато роботодавців віддають перевагу випускникам очної форми навчання.

Особливості заочної форми навчання

При виборі форми навчання важливо пам'ятати, що не всіма спеціальностями можна оволодіти заочно. Так, наприклад, отримати медичну, військову освіту або стати програмістом, навчаючись заочно, неможливо.

«Заочка» передбачає наявність у студента таких якостей як посидючість, цілеспрямованість, самоконтроль і самоорганізація. Вона є оптимальним варіантом для отримання вищої освіти на базі середньої спеціальної, а також для отримання другої вищої освіти або підвищення рівня кваліфікації.Цій формі навчання також віддають перевагу молоді мами, люди з обмеженими можливостями, а також вікові студенти, які будуть себе комфортно почувати в компанії вчорашніх школярів.

Остаточний вибір на користь будь-якої форми навчання може тільки сам абітурієнт. Головне пам'ятати, що якість освіти багато в чому буде залежати не від форми навчання, а від прагнення і зусиль самого студента.

Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: