Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Концепція студента в сучасній системі освіти

Концепція студента в сучасній системі освіти

Категорія: Технології навчання
Концепція студента в сучасній системі освітиВітчизняні та зарубіжні звіти про освіту свідчать, про новий підхід до функції і значення освіти в житті сучасної людини. Активна участь у громадському житті, а не просто адаптація до існуючих умов, стає важливою вимогою сучасності.

Зміна рівня цивілізації та соціально – культурна сфера діяльності диктує абсолютно нову модель життя. Зміна і переоцінка цінностей в суспільстві та особистості і, отже, модифікація планових і поточних цілей і методів роботи. Останні дослідження підтверджують, що освіта поступово переходить до вивчення практичних знань, дій, навичок. Найчастіше на перший план виходить тенденція, щоб знайти сенс і значення у своєму житті, отримати практичні знання та оцінити важливість таких понять як: терпимість, відкритість, готовність до співробітництва з іншими людьми, комунікабельність.

Визнання та функціональне використання структури освіти є обов'язковим, так як вона дозволяє формувати різноманітні і багатогранні дилеми і проблеми сучасності. Прийняття нового методу для визначення телеології освіти визначає вид навчання й виховання у сучасній школі. І, таким чином, - цілі, побудовані з системи освіти, формують концепцію сучасного студента.

Концепція студента, по – іншому, образ учня людини, прототипом якого є людина найбільш відповідний визнаним цілям, визначеним у результаті заходів, проведених навчальними загальноосвітніми установами. У цій концепції важливе значення відіграє перехід від біхевіористичного до гуманістичного розуміння сутності людини, тобто зосередження на розробці однієї області діяльності, щоб підкреслити цілісність у всіх сферах життя.

Саме цей цілісний підхід сьогодні є відправною точкою для визначення аксіології та телеології освіти і, отже, поняття студента. Такий образ людини розширює його здатність до творчого мислення, креативності та самореалізації – створення самого себе.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: