Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Технології навчання » Специфічні види студентських робіт

Специфічні види студентських робіт

Категорія: Технології навчання
Специфічні види студентських робітМи всі добре знаємо основні види студентських навчально-наукових і творчих робіт, що відображають накопичені за час навчання знання студентів і необхідних практично в будь-якому ВНЗ, до яких відносяться курсова робота, випускна кваліфікаційна робота, реферат, контрольна робота, лабораторна робота, звіт по практиці і, нарешті, дипломна робота та дисертація.

Але крім перерахованих вище, існує ще ряд специфічних студентських робіт, які дозволяють найбільш повно розкрити та оцінити наукові знання і творчий потенціал студентів.

Для таких робіт, на відміну від курсових і дипломних (які можна переписати і замовити в інтернеті), не приділяється багато часу на підготовку.

До специфічних видів студентських робіт відносяться:

семінари;
колоквіуми;
наукові конференції для студентів;
акредитація студентів.

Семінар — форма навчально-практичних занять, яка організується для того, щоб студенти краще розібралися в певній темі. Тема семінару визначається заздалегідь і вимагає обов'язкової підготовки. На семінарі студенти обговорюють зроблені ними повідомлення, доповіді та реферати під керівництвом викладача. Викладач на даному занятті виконує роль координатора. Семінари є найбільш ефективною формою для підготовки інженерних і науково-педагогічних кадрів у вузах.

Колоквіум — одна з форм перевірки та оцінювання знань і навичок студентів, проводиться тільки у вищих навчальних закладах. Оголошується за ініціативою викладача і виглядає як проміжний іспит в середині семестру, письмовий або усний. Головною метою проведення колоквіуму є оцінка поточного рівня знань студентів по всім темам, як входять, так і не входять в основний іспит семестру. На колоквіумі також можна провести захист рефератів, доповідей, перевіряти проекти, лабораторні та інші письмові роботи. Оцінка, отримана на колоквіумі, в подальшому вплине на оцінку на основному іспиті. У тих предметах, де іспит не передбачений, а враховується тільки залік, як правило, сам залік проводиться у формі колоквіуму.

Навчально-наукова конференція — форма організації наукової діяльності, при якій студенти представляють і обговорюють свої письмові роботи (реферати, доповіді, проекти та ін). Є чимось середнім між семінаром і колоквіумом . Тема, місце і час конференції оголошуються заздалегідь у вигляді оголошення на стенді. Конференція дуже рідко проводиться у рамках одного курсу, зазвичай охоплює масштаб всього вузу небудь однієї певної кафедри. Після оголошення конференції йде набір та реєстрація учасників. Іноді для участі і організації конференції потрібні внески. Потім проводиться збір тез доповідей.

Основною метою конференцій є підвищення якості знань і кваліфікації студентів.

Акредитація — процедура офіційного підтвердження відповідності знань і навичок студентів встановленим критеріям і стандартам. У більшості країн вищі навчальні заклади отримують дозвіл держави на освітню діяльність після проведення акредитації. Державна акредитація вищих навчальних закладів проводиться раз у 5 років.

Громадська акредитація навчального закладу являє собою визнання рівня навчального закладу будь-якими громадськими або професійними організаціями, спілками, асоціаціями. Вона важлива для престижу навчального закладу, але не може заміняти державну акредитацію і не тягне за собою будь-яких гарантій з боку держави.

Акредитація студентів, як правило, проводиться незалежною експертною комісією у формі тестового іспиту з основних предметів спеціальності для студентів 4-5-х курсів протягом 2-3 днів.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: