Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Роз'яснення МОН щодо проведення ДПА та ЗНО у 2015 році

Роз'яснення МОН щодо проведення ДПА та ЗНО у 2015 році

Категорія: Новини
Роз'яснення МОН щодо проведення ДПА та ЗНО у 2015 роціМОН надало роз'яснення щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації (ДПА, ДПА) та зовнішнього незалежного тестування (ЗНО, ЗНО) у 2015 році.

У 2014-2015 навчальному році атестація буде проведення в письмовій формі з предметів інваріантної складової типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів. Завдання для проведення атестації складаються навчальними закладами відповідно до рекомендацій МОН.

Обов'язковою є атестація з української мови, яка буде проводитися у формі ЗНО. Результати ЗНО зараховуватимуться як результати ДПА за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року.

Якщо випускник з поважних причин не пройде ЗНО з української мови та літератури під час основної сесії, то зможе пройти тестування з предмета під час додаткової сесії.

Учням (вихованцям) вечірніх загальноосвітніх навчальних закладів надається право пройти атестацію з усіх предметів, визначених МОН, за місцем навчання. За їх бажанням в якості атестації можуть бути зараховані результати ЗНО-2015.

Учні/вихованці, які хворіли під час проведення атестації, повинні надати медичну довідку. На підставі довідки за рішенням педагогічної ради навчального закладу та на підставі наказу його керівника таким учням надається право пройти атестацію в інший час.

Учні/вихованці, які тимчасово проходили навчання за кордоном і повернулися в Україну після проведення атестації, також зможуть пройти її в інший час. У цьому разі терміни проведення атестації будуть визначатися у відповідності з рішенням місцевих органів управління освітою.

В окремих випадках (призов на військову службу, виїзд на постійне місце проживання за кордон тощо) дозволяється проводити ДПА достроково, крім атестації з української мови.

Рішення про проведення і терміни дострокової атестації буде приймати педагогічна рада на підставі письмової заяви батьків, одного з батьків, осіб, які їх замінюють, або їх законних представників, учнів (вихованців), якщо вони повнолітні.

Це рішення затверджується наказом керівника навчального закладу.

Учні (вихованці), які проживають на тимчасово окупованій території, проходять атестацію в Міжнародній українській школі або в іншому навчальному заклад системи загальної середньої освіти України, які перебувають за межами тимчасово окупованій території, або в навчальних закладах, які перемістилися з такої території.

Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, надається право пройти атестацію екстерном. Атестацію мають можливість пройти особи, які зараховані на екстернатну форму навчання.

Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженими наказом МОН № 431, визначено, що можливість пройти річне оцінювання за відповідний клас та атестацію за освітній рівень відповідно початкової, базової та повної загальної середньої освіти мають, зокрема, особи, які з будь-яких поважних причин не можуть відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі.

Прийом заяв від екстернів починається з жовтня і закінчується, як правило, не пізніше 1 березня поточного навчального року.

У той же час бажано, щоб випускники, які проживають на тимчасово окупованій території, прикріпилися до навчальним закладам на екстернат до 10 лютого 2015 року, щоб вчасно зареєструватися для проходження ДПА з української мови у формі ЗНО.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: