Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Студенти з Донбасу гостюватимуть у Львові до кінця травня

Студенти з Донбасу гостюватимуть у Львові до кінця травня

Категорія: Новини
Студенти з Донбасу гостюватимуть у Львові до кінця травня

Виїзд студентів Донбасу до Львова

Останніми роками в українських (і не лише!) мас-медіа в основному культивувались три стереотипи, що формували настороженість, а то й ворожість між представниками східних і західних областей. Всі ці стереотипи стосувалися ставлення до «інших» з боку галичан, передовсім у Львові, і подавали жителів цього міста, як виразників крайньої упередженості. Перший міф – переслідування тих, хто не розмовляє українською мовою, другий – переслідування через релігійну приналежність, третій – донеччани годують галичан. Таким чином, головними антиподами були і, на жаль, залишаються Донецьк і Львів.


Прошла поїздка у Львів
Щоб подолати ці міфи й стереотипи студенти ВНЗ Львова і Донецька вирішили налагодити постійний і жвавий діалог. Серед засновників такої ідеї - Український Католицький університет (УКУ) у Львові, який активно долучається до багатьох культурно-просвітницьких акцій, зокрема й спільних львівсько-донецьких. Саме цей заклад виявився готовим прийняти на вихідні 100 студентів зі столиці Донбасу. Така інформація появилася на сторінці Facebook радника голови Донецької обласної державної адміністрації Василя Арбузова. Серед іншого, чиновник вказав на абсурдність тих чуток, які останнім часом активно поширюються про жителів західних областей України, зокрема – Львова. Також, В. Арбузов зробив оголошення про набір 100 студентів, котрі ще не бували у місті Лева.

Виїзд студентів Донбасу до Львова


Виїзд студентів Донбасу до Львова запланований спільно донецькими і львівськими студентами, як початок десятитижневої акції у зв’язку із розпалюванням настроїв сепаратизму та взаємної недовіри в регіонах України. Основу програми для студентів Донбасу склало ознайомлення із найцікавішими пам’ятками старовинного міста, а також спілкування з ровесниками – місцевими студентами.

Виїзд студентів Донбасу до Львова


Як правило, гостей знайомили з містом по уже традиційних туристичних маршрутах найкращі місцеві гіди. Донеччани проживали безплатно у хостелах. До акції долучились власники львівських кав’ярень, котрі безплатно пригощали гостей. Акцію під назвою «Зі Сходу на Захід», що має на меті «об’єднати» українців активно підтримала мерія та місцеві підприємці. Організатори сподіваються, що активне спілкування дозволить подолати багато стереотипів, котрі дуже часто видаються штучними, бо не мають за собою жодних аргументів.

А це звернення студентів
В цілому активісти із Донецька відзначили, що у них не було боязні їхати у столицю Західної України. Багато з них далекі від віри у ті стереотипи, що пов’язані із буцімто екзальтацією націоналізму і відродженням нацизму, котрі активно поширюються в мас-медіа. Як правило, ті, хто мав досвід поїздок у західні українські області протягом останніх двадцяти років, – чи у робочих справах, чи відпочивати – відзначають, що мовної чи географічної упередженості не відчували.

Виїзд студентів Донбасу до Львова


До Львова спочатку зголосилися приїхати 150 студентів; з них обрали 130, що ще не мали досвіду перебування у галицькій столиці. Із Донбасу 21 березня прибуло 80 студентів. Ще 40 віддали білети в останній момент і відмовилися їхати. Передусім причини відмови були дві: одних не пустили рідні, інших – стримало побоювання введення військового стану. Студенти головно представляють ВНЗ Донецька й Маріуполя.
На переконання однієї із організаторів акції «Зі Сходу на Захід», Юлії Гнатів, гості із Донбасу зробили своєрідний подвиг, бо подолали ті стереотипи й упередження, які базувалися в першу чергу на незнанні. Такі акції, на її думку, сприятимуть порозумінню між молодим поколінням обох регіонів і всієї країни. Керівник відділу розвитку УКУ Наталя Климовська залишилася дуже задоволена гостями із Донбасу. Вона відзначила важливість того, що для молодих й ініціативних людей не байдужа доля України. Вони прагнуть змін і розуміють, що в них ще все попереду. Студенти спраглі до знань, обміну думками і до дій.

Виїзд студентів Донбасу до Львова


Загалом, організатори акції переконані в її практичному значенні, а тому планують розвивати цю ідею. На їх думку, подібне спілкування дозволить не тільки досягти успіхів у подоланні міфів, а й активізує спільні проекти. Адже, на жаль, ВНЗ в Україні співпрацюють між собою доволі слабко і не завжди охоче, навіть, коли вони функціонують в одному місті.
Учасники акції, окрім традиційного ознайомлення із історичною частиною міста та особливостями кулінарного мистецтва, мали зустріч із міським головою Андрієм Садовим. Закінчував програму квест «Об’єднай Україну». Гості, серед іншого, відзначали, що Львів живе цілодобово, і після 22-23 години люди не спішать зникати з вулиць. Також, особливо приємним для них виявилась відкритість і львів’ян до спілкування.
Провідний львівський музикант, краєзнавець і гід Ілько Лемко розповідав студентам Донбасу про мультикультурний і мультинаціональний Львів; таким він був колись, таким в великій мірі залишається й по сьогодні. За його власними спостереженнями, кожний третій мешканець Львова у побуті користується російською, хоча, як правило, може переходити і на українську. Близько 70% мешканців центральної частини міста – російськомовні. Така ситуація була спричинена наслідками Другої світової війни, коли у місті залишилося не більше 10% довоєнного населення. На їх місце масово прибували українці зі східних областей та росіяни. Популярні стереотипи про місто не підтверджуються фактами. Міф про русофобію у Львові абсолютно штучний – третина львів’ян, як зазначалось, говорять російською, хоча не менше 90 % жителів – етнічні українці. За роки незалежності України у столиці Галичини не зафіксовано жодного випадку зневаги до представників інших національностей.

Виїзд студентів Донбасу до Львова


Після екскурсійної частини, на базі УКУ для львівських і донецьких студентів було організовано козацький турнір. Командні змагання переможця не виявили, а от в індивідуальному заліку першість виборов студент історичного факультету Донецького національного університету Андрій Кайдаш, а друге місце – львівський студент Михайло Гузюк. Найбільш запекла боротьба проходила у змаганнях для дівчат. Тут перші два місця вибороли дві львів’янки – Ірина Косовська та Мирослава Олійник.
Після спортивно-розважальної програми з ініціативи доктора історичних наук, професора Вадима Задунайського було проведено круглий стіл на тему «Козацька спадщина та сучасна молодь». Відзначимо, що козацька доба залишається основною сторінкою української історії, яка найбільш повно здатна кристалізувати українську ідентичність. В ній немає жодних факторів роз’єднання, а тільки навпаки.
Слід додати, що студенти й викладачі з УКУ уже протягом десяти років проводять акцію «Схід і Захід - разом». В її програму, зокрема, входять спільні із ровесниками з інших українських областей святкування Різдва й Великодня.
Студенти із вишів Східної України, яким ще не випадало бувати Львові, мають можливість взяти участь в акції, що триватиме до кінця травня, заповнивши анкету. У Львові після донецьких гостей планують приймати студентів із Запоріжжя, Харкова, Дніпропетровська, Луганська, Маріуполя, Криму і Кривого Рога.

Виїзд студентів Донбасу до Львова
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: