Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Геодезія в проектуванні будинків

Категорія: Наука, технології і розробки
Геодезія в проектуванні будинків
Вища геодезія дає правила точних вимірювань на поверхні землі, формули для обчислення розмірів кутів і довгих ліній, досліджує помилки вимірів і, нарешті, займається з'ясуванням питання про розміри і вигляд землі. Таким чином, вища геодезія поділяється на практичну і теоретичну частини.
Так як всі вимірювання і обчислення в області вищої геодезії повинні бути дуже точними, то всі вони виробляються самим ретельним чином і носять характер науково-дослідних робіт.
Іноді помилки спостережень настільки негативно впливають на остаточні висновки, що зовсім спотворюють природу речей. Звідси випливає необхідність включати у вищу геодезію «теорію помилок» і обробку помилок спостережень за «способом найменших квадратів». Так як геодезія - частина підготовчих робіт, які включають проектування будинків, то всі помилки повинні бути рівномірно розподілені. Всі вимірювання по вищій геодезії виробляються, головним чином, шляхом утворення на земній поверхні «тригонометричної мережі,» вивчення прийомів якої також входить у вищу геодезію. Власне теоретичну частину вищої геодезії вважається вивчення і дослідження загальних розмірів та виду землі, для чого, у свою чергу, необхідно з'ясування правила про визначення (їх координат) і зображенні однієї поверхні на іншу.
Якщо б земля являла собою правильну куля,то визначення її розміру і виду звелося б до однократного точного вимірювання; всі подальші обчислення положень пунктів тригонометричної мережі вироблялися б за правилами «сферичної тригонометрії.» Однак, зважаючи на те, що земля не куля, а ближче підходить до сфероїдного обертання, то виникає необхідність у багаторазових точних вимірах і визначеннях елементів земного сфероїда. Тут пояснення доведеться перервати, щоб пояснити, як це пов'язано з проектування та будівництвом. Справа в тому, що з допомогою геодезії будинок орієнтується на місцевості, визначається кількість ґрунту, який необхідно розробити, робітники можуть стежити за точністю зведення конструкцій і т.п. Звичайно, геодезія відображається в такому документі, як буд генплан, адже в ньому показується прив'язка будівлі, червоні і чорні позначки його кутів, а також горизонталі.
Далі виникає важке завдання по визначенню положень точок не на кулі, а на сфероїді, що дуже ускладнює справу. Для невеликих просторів і при довгих лініях різниця між сферичними координатами буде дуже незначна. У вищій геодезії досліджується питання про межі допустимості заміни частини земного сфероїда кулею і про подальші помилки, при чому в основу кладуться елементи сфероїда за раніше проведеними вимірами і визначеннями.
Геодезія в проектуванні будинків
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: