Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Проектна діяльність студентів у виховному процесі ВНЗ

Проектна діяльність студентів у виховному процесі ВНЗ

Категорія: Україна-молодь
Проектна діяльність студентів у виховному процесі ВНЗ
Стрімке прискорення суспільного розвитку призводить до значної динаміки в науці, економіці, політиці, культурі, а також у соціально-психологічних характеристиках сучасного соціуму. Однією з тенденцій даного процесу стає поступовий зсув у бік економізації всіх сфер життя сучасного суспільства, зростання значущості прагматичних прагнень у структурі особистісних мотивацій.
Сьогодні результатом вкладень (матеріальних, тимчасових і будь-яких інших) повиннен стати прибуток, дохід, матеріально-речовинний результат або якийсь нематеріальний, але завершений актив з наступним очевидним отриманням доходу (не обов'язково матеріально орієнтованого). Покупець і споживач товару чи послуги має право на отримання якісного і своєчасного продукту, а також висуває ряд власних вимог до нього.
Все більш динамічним і непередбачуваним стає попит на товари і послуги. Цей факт посилює тиск на виробників, які повинні використовувати свої ресурси більш гнучко і ефективно. Життєві цикли продукту і цикли впровадження інновацій стають коротшими, а тиск ринку, що веде до скорочення витрат і раціоналізації, посилюється. При цьому велике значення надається конкретизації, вимірності результатів і зіставлення їх з метою.
У сфері вищої освіти ми стикаємося з новим специфічним ставленням до навчання з боку студентів, однією з причин якого може бути виникле протиріччя між навчальним планом університету та особистими освітніми стратегіями учнів. Успішна кар'єра становить фундамент особистої незалежності, самоповаги і добробуту, а отже визначає якість життя особистості, будучи одним з найпотужніших стимулів освітньої діяльності студентів. Однак сучасний університет чи може надавати навчаються чітке бачення кар'єрних перспектив. Все очевиднішим стає факт, що конкурентоспроможність на ринку праці залежить не тільки від відмінного навчання у вузі, а, значною мірою, від додаткових якостей і навичок студентів. Попит на високоосвічений ресурс стрімко зростає, але змінюється наповнення поняття «високоосвічений», зараз це, перш за все, володіє соціальними навичками: вміння ризикувати, вміння вчитися, вміння адаптуватися до змін, нести відповідальність за свої дії, соціальний інтелект, управлінське мислення і ін.
Найбільш складно впровадження умов ринку (хоча це і закономірний процес) відбувається у сфері освіти. Для освітніх послуг немає чіткого виробничого циклу, відсутня однозначність у визначенні, коло потенційних споживачів різнорідне і по-різному цілеспрямоване, інноваційний досвід діяльності педагогів індивідуальний і, практично не піддається передачі і т. д.
Рішення сформованих проблемних моментів сучасної вищої освіти, як і самі проблемні моменти прийшло в освітні і виховні концепції з економічної сфери, мова йде про впровадження проектних форм роботи.
Проект - це цілеспрямований, який, однократний, заздалегідь відпрацьований і запланований на певний час перехід деякої потреби в результат, зумовлює засоби його реалізації. Проект містить в собі задум (проблему), засоби його реалізації (стратегію), фіксований термін виконання («життєвий цикл проекту») та отримувані у процесі реалізації проекту конкретні результати.
Здійснення діяльності на основі проектних форм роботи дозволяє:
- ставити конкретні цілі та досягати їх у певний строк,
- вийти за рамки штатних, тимчасових і фінансових обмежень,
- здійснити неповторну, одноразову, креативну дію,
- реалізувати весь комплекс заходів в рамках однієї мети і тим самим досягти її,
- створити нову ієрархію (правове підпорядкування) працівників, новий поділ праці, максимально відповідне мети,
- позбутися від рутинних, поточних, з року в рік повторюються і давно втратили свій виховний і освітній потенціал, але ввійшли в звичку операцій,
перейти від системи, діючої виходячи тільки із статутних рамок, не має чітких, вимірних критеріїв ефективності та результатів своєї роботи, а, отже, викликає сумнів в необхідності свого існування у сучасному прагматичному суспільстві до проектної команди. Кожен член проектної команди відповідає вимогам конкретного проекту і має чіткі показники своєї роботи.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (2)
SomIllus 15 2018 12:54
вменяемость и невменяемость в уголовном праве курсовая
как отполировать каменную столешницу в домашних условиях
медицинский центр дубровка
Алиса веретено минус 09533a
Баста гуф все песни слушать ace3c
Nicki minaj turn me on скачать 7e197
Слушать club vip mix 2008 9a0
Видео анекдот про камаз и кукурузное поле. 1f55290
oedgylmbuevr
eqeircigumwq
itadhvolwjgz
xaxlqjmureorence
gps навигатор пионер инструкция
какие произведения написал григ
загрузить фильм 300 спартанцев 2
Цитувати          1
JeaHops 28 2019 09:50
Propecia Testosterona Discount Dutasteride With Free Shipping Website cialis without prescription Do Propecia Tablets Work Ed Pills Online Legal Lasix Without A Rx
Цитувати          2
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: