Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Можливості та проблеми електронної освіти

Можливості та проблеми електронної освіти

Категорія: Україна-молодь
Можливості та проблеми електронної освіти
З моменту появи концепції електронного навчання (E-learning») її значення обмежувалося навчанням за допомогою електронних засобів. Коли наприкінці 90-х років став інтенсивно пропагуватися Інтернет, це поняття набуло додаткового значення навчання з допомогою веб-технологій. Зараз це поняття об'єднує всі види мультимедійного навчання: як за допомогою встановленого програмного забезпечення, так і навчання в інтернет-мережі.
Переміщення класної кімнати в Інтернет змінює цілі навчання іноземним мовам, тому розвиток навичок говоріння, читання, аудіювання та письма доповнюється розвитком медіа-грамотності («multiliteracies») і міжкультурної компетенції, які часто реалізуються у проектній роботі (проект електронна пошта, проекти, пов'язані з пошуком в Інтернеті, аудіо - та відео конференції). Телекомунікація на занятті іноземної мови дає можливість студентам брати участь в автентичній міжнародній комунікації за допомогою комп'ютерних технологій. Як учасник комунікативного процесу студент частіше стає автором, тобто працює продуктивно, що безсумнівно підвищує мотивацію.
Варшауер (2000) пояснює тісний зв'язок компетентності, сформованої медійними засобами, і підвищену значимість здатності критично оцінювати вміст. Він пише, що в еру друкованих видань читання зводилося до розуміння думок автора, а в епоху он-лайн, читаючи, ми повинні інтерпретувати інформацію, щоб вичленувати знання з безлічі джерел. Навичка читання та пошуку он-лайн включає в себе вміння належним чином задати питання, вибрати відповідний інструмент, знайти, зберегти, архівувати інформацію і правильно їй витлумачити, а також використовувати і розмістити на сайті потрібну інформацію. Взявши книгу в бібліотеці, можна покладатися на достовірність інформації в ній, тому що її відібрали як мінімум у видавництві і в бібліотеці. Кожен крок пошуку інформації в Інтернеті неможливий без прийняття рішення, прокрутити сторінку чи вниз, перейти за посиланням або закрити сторінку і почати пошук заново. Таким чином, віртуальна грамотність вимагає набуття вмінь критичного аналізу.
У той час як до 90-х років взаємодія обмежувалося діалогом людини з машиною, Інтернет відкриває новий вимір взаємодії викладача зі студентом або між студентами. В основному асинхронна комунікація можлива за допомогою електронної пошти, чату, форуму.
Можуть бути декілька моделей організації занять: від очного навчання з використанням Інтернету до повністю віртуального практичного заняття, вони відрізняються ступенем синхронності.
У процесі розвитку електронної освіти слід враховувати і критику, викликану збіднінням соціальних контактів у зв'язку з посиленою взаємодією людини і машини. Відсутність необхідності бути присутнім на заняттях з одного боку допомагає заощадити грошові кошти (на проїзд, наприклад), але підсилює ризик соціальної ізольованості з іншого.
З боку політики у сфері освіти існує небезпека, що, насамперед, комерційні проекти, які технічно виконані досконало, а з дидактичної точки зору цінності не представляють, займуть своє місце, не орієнтуючись на змістовність. Для цього необхідно виробити стандарти, які були б прийнятними на міжнародному рівні.
У 2007 році у Парижі пройшла Міжнародна конференція, де зустрілися експерти, педагоги, дослідники, функціонери, що визначають освітню політику і медіа діячі з усіх регіонів світу. Головною метою конференції було з'ясувати, як протікає процес медіа освіти у світі. Учасники конференції підкреслили необхідність переходу від стадії експерименту до стадії широкого практичного застосування. В результаті були розроблені 12 практичних рекомендацій, що застосовуються на національних, регіональних і міжнародних рівнях.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: