Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Типологія студентів залежно від змісту мотиваційної сфери

Типологія студентів залежно від змісту мотиваційної сфери

Категорія: Україна-молодь
Типологія студентів
Студент - людина вже фізіологічно і психічно сформована, соціально адаптована, іншими словами, це повноцінна особистість.
Об'єднуючою ланкою студентства є процес отримання професійних знань. Але сам процес і рівень знань значно змінився, змінивши самого студента. Сучасний студент значно відрізняється від студентства минулого століття чи навіть десятиліття.
Говорячи про систему навчання студента, варто зазначити, що сьогодні студент працює сам на себе. Одним з основних ознак цього навчання є систематичність і послідовність. З впровадженням Болонського процесу у вищу освіту для студентства перестала бути актуальною відома приказка «Від сесії до сесії живуть студенти весело». Варто відзначити ще й те, що сучасний процес навчання орієнтовано на розвиток особистості.
Особистісний підхід у навчанні дозволяє кожному студенту творчо і креативно підходити до вирішення поставлених завдань, проявляючи свої здібності. Тому діяльність студента є надзвичайно різноманітною.
Залежно від змісту мотиваційної сфери студентів можемо виділити таку типологію:
- «навчання заради навчання» - тип студентів, які є безпосередніми учасниками навчального процесу для отримання знань, умінь і навичок;
- «навчання заради комунікації» - процес навчання сприймається такими студентами, як спосіб налагодження комунікації, пошуку нових знайомств, цікавих співрозмовників;
- «навчання заради самоствердження» - тип студентів, які самостверджуються в процесі навчання;
- «навчання за рахунок інших» - це ті студенти, які навчаються за рахунок інших, не використовуючи свої знання.
Сучасні дослідження показують, що просування студента на шляху до отримання професійної освіти супроводжується зростанням його самооцінки.
На підставі аналізу теоретичних джерел можемо стверджувати, що сучасні студенти відображають зміст суспільної ситуації в країні та державної освітньої політики в галузі вищої школи.
Вченими напрацьовано альтернативні типології студентів, більшість з яких спирається на ознаку мотивації навчально-професійної діяльності молодих людей.
Дослідження вчених дозволяють визначити когнітивні установки сучасних студентів щодо власного статусу, змісту образу ідеального студента і відповідність опитаних цього образу.
Для першокурсників більш важливі успішне навчання і громадська діяльність. А ось для студентів другого курсу головним є професіоналізм у навчанні. Студенти ІІІ та ІV курсів вважають, що головним є успішне навчання, як запорука досягнення професіоналізму.
Типологія студентів
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: