Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Гуманізація як головний напрям сучасного розвитку освіти

Гуманізація як головний напрям сучасного розвитку освіти

Категорія: Україна-молодь
Гуманізація освіти
Гуманізація освіти - це складний різноманітний і багатогранний процес, який спрямований на вирішення:
- Соціальних проблем, пов'язаних з гармонізацією зв'язків людини з природою і соціальним середовищем (через засвоєння сучасної картини світу), розвиток самосвідомості, забезпечення умов для отримання широкого базового утворення, що дає можливість досить швидко адаптуватися в соціумі;
- Проблем, що стосуються підготовки фахівця, який володіє фундаментальними і прикладними знаннями і високою культурою організації та здійснює професійну діяльність на основі широкої базової освіти;
- Проблем, пов'язаних з самореалізацією особистості. Забезпечувати навчання продуктивної життєдіяльності, створюючи умови для її самовдосконалення.
Гуманізація освіти повинна привести до збагачення змісту освіти, до зміни організаційних форм, які пов'язані з підвищенням ступеня задоволеності студентів навчальною діяльністю.
Навчання повинно сприйматися не тільки як необхідна умова для професійної діяльності і для засвоєння дисциплін, але і як засіб, що сприяє формуванню сучасного наукового світогляду, звичайно для цього можно дивитися біографічні онлайн фільми в колі своїх друзів, або ж передивлятися документальні фільми, які зможуть вплинути на розвиток Вашої особистості.
Без гуманізації освіти неможливо забезпечити перехід на особистісно-орієнтоване навчання. Тому при розробці способів передачі інформації слід передбачати можливість врахування рівня знань, умінь, а також здібностей студентів, активного використання відомостей про студента.
Діяльний підхід - основа гуманізації освіти. Без діяльного підходу до навчання неможливо забезпечити гуманізацію освіти.
- Діяльне спрямування освіти має забезпечувати поєднання теоретичних знань студентів з їх практичними потребами, ціннісними орієнтаціями. Цього мало. Перший принцип діяльного підходу треба розуміти, як організацію процесів, пов'язаних з активним отриманням знань, розвитком мислення студентів, зрозуміло, що відповідно спроектованому і створеному навчальному середовищі.
Принцип діяльного підходу :
а) ґрунтується на визнанні діяльності універсальним і одночасно інваріантним способом розвитку людини, який дозволяє перетворювати знання в уміння жити в складному та мінливому світі;
б) полягає в тому, що студент оволодіває способами використання знань і досвіду, накопиченого людством у гуманітарній, природничо-наукової та професійної сферах,
в) визначає потребу у використанні методів активного навчання і виховання, що дозволяє реалізувати принцип само корегування знання, як основу методу навчання, властивістю якого є само корекція в процесі застосування - здатність вчитися, як на помилках, так і на успіхи. Стрижень методу - тотожність дослідження з відкриттям. Знання є не відображенням або відтворенням в думки якоїсь об'єктивної реальності, а вмінням діяти.
Гуманізація освіти
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: