Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Факторний аналіз структури уявлень про совість: крос-культурний аналіз дослідження

Факторний аналіз структури уявлень про совість: крос-культурний аналіз дослідження

Категорія: Україна-молодь
аналіз структури уявлень про совість
Совість на думку багатьох авторитетних фахівців, є одним з найбільш складних предметів дослідження в психологічній науці і науки в цілому, який виявляє безліч теоретичних. методологічних та методичних проблем. Причина полягає не тільки величезній різноманітності проявів совісті, про який писали, наприклад, К.Юнг та Е. Фромм, але й загадка її походження, характер її взаємозв'язку з соціокультурним середовищем і т.д. Деякі відповіді на ці питання можуть дати дослідження, що проводяться на вибірках випробуваних з різною соціокультурною та етнічною приналежністю.
У нашому дослідженні ми продовжили цикл емпіричних робіт, присвячених вивченню спрямованості особистості, її ціннісно-смислових і духовно-моральних характеристик.
Дослідницька гіпотеза полягала в тому, що структура уявлень про сумління залежить від умов більш або менш тривалого перебування в тому чи іншому соціокультурному середовищі, тобто пов'язана не тільки з національною приналежністю, місцем народження і виховання, але і з подальшим проживанням і навчанням.
При факторному аналізі застосовувався метод головних факторів (осей), потім вироблялося «обертання» головних факторів методом «нормалізований варимакс». Важливою обставиною є те, що при великій кількості змінних (99) і порівняно невеликій кількості досліджуваних у кожній групі (25) необхідно було зменшувати кількість змінних до отримання несингулярного факторного рішення. В результаті несингулярного рішення для всіх 3-х груп було отримано для 23 змінних-тверджень з 99. Нижче в таблиці 1 наводяться назви загальних факторів для трьох факторних структур, отриманих для 3-х вибірок. Наводяться також значення дисперсій, які пояснюються даним фактором (сила фактора). Назви факторів дані за значеннями змінних, з максимальними навантаженнями увійшли в відповідні фактори:
В цілому спостерігається тенденція до уявлень про традиційну для української культури духовну природу совісті.
Що стосується гіпотези дослідження, то виходячи з отриманих результатів нам видається, що факторна структура уявлень про совість українських студентів отримана за допомогою опитувальника совісті, швидше виявляє реакцію адаптації на нові соціокультурні умови та функціонування пристосувальних і захисних механізмів моральної природи, ніж тенденцію до помітного зсуву в напрямку до української традиції розуміння совісті. Фактори прийнятої совісті і совісті як охоронниці можна розглядати як моральні механізми регуляції поведінки, альтернативні механізмів регуляції, пов'язаних із знеціненням совісті та прагматизацією ситуацій морального вибору.
аналіз структури уявлень про совість
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: