Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Важливість засвоєння профільних дисциплін у підготовці лікарів

Важливість засвоєння профільних дисциплін у підготовці лікарів

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
підготовка лікарів
У багатьох розвинених країнах захворювання органів травлення у дітей займають провідне місце серед хронічних захворювань і мають чітку тенденцію до постійного зростання. Тому освіченість в питаннях дитячої гастроентерології повинна бути у всіх лікарів, які надають допомогу дітям.
Головним у вирішенні цієї проблеми ми вважаємо єдиний підхід до оцінки стану дитини, трактуванні результатів дослідження і, в першу чергу, стандартів лікування.
Вченими розроблено план і програма циклів спеціалізації та атестаційного циклу за спеціальністю «дитяча гастроентерологія», які використовуються при підготовці фахівців у всіх закладах освіти, розроблені атестаційні тестові питання за спеціальністю, опублікований цілий ряд методичних посібників, методичних рекомендацій, розроблені стандарти діагностики та лікування захворювань органів травлення у дітей.
Всі ці методичні розробки базуються на досягненнях вітчизняного і міжнародного, у тому числі і європейського, гастроентерологічного співтовариства.
Для поглиблення знань педіатрів та сімейних лікарів з дитячої гастроентерології розроблені і впроваджені в практику цикли тематичного удосконалення, в тому числі і у відповідності з вимогами Болонського процесу. Під час проведення циклів застосовується навчання в малих групах, робота в режимі самостійного пошуку знань, комп'ютерні технології.
Фахівці цієї сфери повинні вміти не тільки надати якісну спеціалізовану допомогу, але і суміжну допомогу, наприклад, при потребі показати розчини для дезінфекції можуть бути корисними в харчовій промисловості і як погана дезінфекція може вплинути на продукти харчування для дітей.
Але на сьогодні залишається невирішеною ціла низка проблем щодо підготовки лікарів за вказаними спеціальностями:
- спеціалізацію дитячих гастроентерологів досить часто проводять непрофільні кафедри, що призводить до неоднозначного підходу до вирішення проблем;
- досить часто керівники медичних установ заперечують проти підготовки на курсах тематичного удосконалення за спеціальністю «дитяча гастроентерологія» педіатрів та сімейних лікарів, у штатному розписі значної кількості педіатричних лікувальних установ посада дитячого гастроентеролога взагалі відсутня.
Висновки.
- Високий рівень обслуговування дитячого населення повинен бути гарантований достатньою кількістю кваліфікованих фахівців у педіатричних лікувальних закладах.
- Підготовку дитячих гастроентерологів необхідно проводити тільки на профільній кафедрі.
- Навчання з метою підвищення професійної майстерності слід проводити постійно (у вигляді роботи з літературою, елементами дистанційної освіти та ін.), через певні інтервали часу - на циклах тематичного удосконалення, які дозволять впровадити в повсякденну роботу найсучасніші досягнення науки.
підготовка лікарів
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: