Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Характеристика головних етапів модернізації медичної освіти

Характеристика головних етапів модернізації медичної освіти

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Характеристика головних етапів модернізації медичної освіти
За останні роки у вищих навчальних закладах України зростає кількість іноземних студентів. Така тенденція вимагає поглибленого вивчення окремих аспектів організації навчального процесу для іноземних громадян.
Важлива роль у підготовці спеціалістів в медичних вузах належить теоретичним кафедрам. Використовуючи принцип міждисциплінарної інтеграції, що лежить в основі Болонської системи навчання, на базових кафедрах медичних вузів формується цілісне сприйняття організму, подається інтегроване уявлення про будову і функції кожного органу в тому числі і функціональної системи органів, вивчаються загальні прояви патологічних змін в організмі. Це розвиває у студентів переконання в тому, що практична діяльність лікаря повинна спиратися на глибокі структурно - функціональні основи.
У той же час при підготовці іноземних студентів на теоретичних кафедрах виникає ряд проблемних позицій, особливо по роботі з англомовними студентами. У першу чергу це стосується мовного бар'єру Необхідно акцентувати, що студенти приїжджають з різних країн, а отже мають свої особливості вимови і словниковий запас, а також можуть використовувати спрощені граматичні конструкції і сленг, властивий тій чи іншій країні або регіоні.
За таких умов викладач повинен не тільки вільно володіти англійською мовою, але й адаптуватися до різних її варіантів.
А це вимагає постійного самовдосконалення (в тому числі граматики, вимови, аудіювання).
Працюючи з іноземцями, необхідно враховувати особливості міжкультурного спілкування, студенти є представниками різних культур, традицій. Тому обізнаність викладачів з індивідуальними особливостями представників кожної з націй сприяти кращому контакту між педагогом і студентами.
Згідно Болонською системою навчання, передбачено зростання ролі і об'єкт обсягу самостійної поза аудиторної роботи студентів. Тому завдання навчити студентів працювати самостійно, використовуючи доступні джерела інформації. Для забезпечення самостійної поза аудиторної роботи всі студенти забезпечені навчальною літературою. Цьому сприяє наявність бази електронних підручників на різних мовах в бібліотеці університету та на кафедрі. Крім того на сайті кафедри міститься в повному обсязі навчально-методичний матеріал, як для аудиторної, так і для самостійної поза аудиторної роботи.
Незважаючи на використання різних форм навчання зі студентами-іноземцями, організація навчально-педагогічної діяльності і в подальшому потребує вдосконалення та пошуку нових її форм.
Перспективним напрямом є поглиблення інтеграції з клінічними навчальними дисциплінами, що буде сприяти розвитку клінічного мислення у студентів і підготовці висококваліфікованих фахівців в цілому. Актуальним є питання про мультимедійне обладнання окремих навчальних кабінетів, придбання сучасної апаратури та створення навчально-практичних центрів.
Характеристика головних етапів модернізації медичної освіти
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: