Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Оптимальні тактичні рішення при різноманітних формах непрохідності кишки

Оптимальні тактичні рішення при різноманітних формах непрохідності кишки

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Оптимальні тактичні рішення
Серед странгуляційних форм непрохідності заворот сигмоподібної ободової кишки зустрічається найчастіше - майже у 50% хворих. З урахуванням давності захворювання і морфологічних змін, віку хворих і тяжкості стану часом нелегко вибрати оптимальне тактичне рішення. Розглянемо деякі випадки, з якими хірург зустрічається найчастіше.
Некроз сигмовидної ободової кишки, або так звана чорна сигма.
Питання тактики вирішується однозначно на користь резекції кишки в межах здорових тканин. Виведення некротизованої петлі з черевної порожнини на черевну стінку для подальшої резекції, як тільки дозволить стан хворого, абсолютно себе не виправдало через високу летальність і зараз не застосовується.
Відновлювальний етап після резекції некротизованої кишки. Найкращі результати спостерігаються після виведення обох кінців кишки у вигляді свищів на черевну стінку. Досить добре зарекомендувала себе операція Гартмана, що полягає в ушиванні дистального кінця кишки і виведенні проксимального її кінця у вигляді ануса. Накладення первинного анастомозу при некрозі сигмоподібної ободової кишки не виправдано, незважаючи на позитивний досвід деяких клінік. Це пояснюється тим, що при резекції сигмовидної ободової кишки не можна дотримати принцип видалення 50-сантиметрової ділянки вище місця перешкоди, щоб гарантувати загоєння анастомозу. Крім того, розширення обсягу втручання неможливо при загальному важкому стані хворого і вираженій інтоксикації.
При завороту сигмовидної ободової кишки без її некрозу резекція і первинний анастомоз, як уже вказувалося, мають сенс у хворих молодого віку, стан яких не важкий, а ознаки інтоксикації відсутні або мінімальні. Обов'язковим доповненням цієї операції є розвантажувальна цекостома.
Давність завороту, інтоксикація, супутня патологія інших органів, значне скупчення кишкового вмісту в коліні (поперечної і спадної ободової кишки) дають підставу для виконання простого розкручування завороту без резекції сигмовидної ободової кишки.
Одним з різновидів странгуляційної непрохідності кишечника є утиск петлі кишки в грижі. Причому нерідко причину непрохідності виявляють лише на операційному столі під час лапаротомії.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: